Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Ja się tu podłączę jako że mam pytanko odnośnie PPLa.
Da się gdzieś włączyć wskazanie przepaleń i niedoświetleń?
Drugi ficzer jaki by mi sięprzydał to uniezależnienie parametrów obrabianych zdjęć od siebie tj teraz jak otworzę np 10 Pefów jednoczesnie to mogę obrobić wszystkie wg tego samego nastawu - da się to obejść żeby np na wybranych zdjęciach troszkę zmienić np. EV itp?
?
Pewne suwaki nie przynoszą żadnego efektu na podglądzie.
Szkoda bo gdyby nie to to byłby fajny program.
Czytałem tu nieco o innych programach ale kupować nic nie zamierzam.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kfan - to ściągnij sobie d a r m o w e SilkyPix czy RawTherapy.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Michu dzięki ściągam pytanie jakie ograniczenia ma ta darmowa wersja?
A sorry juz wyczytrałem jakieśsuwaczki tylko jpg i brak wsadów to poważne wady :(
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kfan napisał/a:
Da się gdzieś włączyć wskazanie przepaleń i niedoświetleń?
Da się. W oknie krzywej są kwadraciki R,G,B. Dla Show Bright Portions i Show Dark Portions. Zaznacz je, to będziesz miał szare obszary jako prześwietlenie i białe jako niedoświetlenie.

[ Dodano: 2007-04-30, 16:15 ]
Kfan napisał/a:
da się to obejść żeby np na wybranych zdjęciach troszkę zmienić np. EV itp?
Niestety nie, przynajmniej nie znalazłem. To dla mnie poważna wada :-/ .
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
argawen dzięki za info sprawdzę po przyjściu do domu.
Nie wiem jak tego mogłem nie zauważyć.
To już dużo bo póki co robię to "na oko" i marny lcd laptopowy.
Co do drugiej wady to cóz będzie trzeba otwierać w mniejszych grupkach robionych w tych samych warunkach.
Myślę jeszcze nad kalibracją kolorów w ACR żeby uzyskać to samo co z PPL.
Póki co jak uzyskujepodobną czerwień i zieleń to są róznice w kolorze nieba np. Zabawa na tydzień a żona narzeka że sienią nie intersuję :)
Najlepsze jest to że człowiek umęczy z 5 różnych wersji i dalej nie wie, która jest lepsza.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
marny lcd laptopowy

Pobaw się suwaczkami gammy (osobno dla kanałów RGB) w zakładce sterowników karty graf. Ja tak zrobiłem i efekty są niezłe - kątów i czerni to Ci nie polepszy, ale oddanie kolorów mam jak najbardziej zadowalające.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
bEEf napisał/a:
Cytat
marny lcd laptopowy

Pobaw się suwaczkami gammy (osobno dla kanałów RGB) w zakładce sterowników karty graf. Ja tak zrobiłem i efekty są niezłe - kątów i czerni to Ci nie polepszy, ale oddanie kolorów mam jak najbardziej zadowalające.

A to to już dawno zrobiłem tyle że ten sterownik mnie wkurza zawsze po restarcie przywraca domyślne i muszę przestawiać na zapisany profil.
Póki co walczę z porównaniem PPL-ACR i chyba jestem bliski uzyskania takiej samej czerwieni jak z PPL.
Zauważam też jakby lepszą rozdzielczość z ACR po włączeniu wyostrzania (do tej pory miałem tylko preview only).
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
nie wiem jaki
Kolejny dylemat. Czym zacząć się "bawić" ? Wątek śledzę od początku, ale nadal trudno mi wyrobić sobie opinię. Czy może na poczatek dla laika będzie to "wszystkojednoco" ?

Sądzę, że dużym ułatwieniem (dla mnie i może innych "pytających" również) byłoby zestawienie plusów i minusów poszczególnych programów tu wymienionych z względnieniem tego, czego np. inny program nie potrafi zrobić (czytaj nie posiada danej funkcji). Pokusi się ktoś o takie krótkie "wypunktowanie" ?

[edit]
Może inaczej, aby zawęzić temat: czy i dlaczego używasz "innego" niż dostarczany wraz z aparatem PPL ?
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Może kogoś to zainteresuje ,Irfanview w wersji 4.0 otwiera PEF-y z K-100 i K-10
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Rafi - nic nie jest bardziej wartościowe, niż własne doświadczenie. Weź sobie ściągnij darmowy SilkyPix, zainstaluj, pobaw się i zobaczysz, że sam znajdziesz odpowiedź na dręczące Cię pytanie. Co prawda soft ów jest okrojony w stosunku do wersji płantej, ale osobiście i tak wolę go używać niźli PPL.
 
Andreas  Dołączył: 19 Lis 2006
A ja to bym chcial powiedziec ze szkoda ze nie ma w zestawieniu Lightrooma...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Andreas napisał/a:
szkoda ze nie ma w zestawieniu Lightrooma...
Andreas, co masz na myśli ?
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
od 26.04.2007r, dostepna jest wersja 3.7.7 Capture One
Dodano obsługę;

P+ series
Leica Digilux 3
Nikon D40
Olympus E400
Pentax K10D and K100D
Fuji S5 Pro

Do pobrania tutaj
 
Andreas  Dołączył: 19 Lis 2006
zorzyk napisał/a:
Andreas napisał/a:
szkoda ze nie ma w zestawieniu Lightrooma...
Andreas, co masz na myśli ?


Teraz to sie nazywa photoshop lightroom - ale ma z PSem naprawde niewiele wspolnego.

http://www.fotografuj.pl/...Lightroom/id/59
http://www.adobe.com/products/photoshoplightroom/

EDIT:
Pod tym pierwszym linkiem jest calkiem ciekawy artykul o Lightroomie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Andreas napisał/a:
Teraz to się nazywa photoshop lightroom
Andreas, chyba przespałeś wątki o tym programie na forum :-P
 
Andreas  Dołączył: 19 Lis 2006
argawen napisał/a:
Andreas napisał/a:
Teraz to się nazywa photoshop lightroom
Andreas, chyba przespałeś wątki o tym programie na forum :-P


To nie tak... Ja wiem co to jest, czytalem o tym i tu, i tam, a zreszta uzywam z wielkim zadowoleniem - mialem tylko nadzieje ze zobacze go w TYM konkretnym zestawieniu i bede mogl porowanac z konkurencja.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Andreas napisał/a:
mialem tylko nadzieje ze zobacze go w TYM konkretnym zestawieniu i bede mogl porowanac z konkurencja.
Nie zostało przedstawione w zestawieniu pewnie z powodu, że to jest chyba to samo, co ACR PS-a.
Sam się bawiłem w Lightrooma, ale Silkypix bije go na głowę w odwzorowaniu kolorów. Ale to tylko moje zdanie :-) . Za to funkcjonalnie jak najbardziej mi pasował.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No no no - Argawen, nie tylko Twoje zdanie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
nie tylko Twoje zdanie.
Ups, zapomniałem, ze także jesteś zadowolony z Silkypix :mrgreen:
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Ja też jestem zadowolony z Silkypixa - do tego stopnia, że poświęciłem 16000 jenów na zakupienie pełnej wersji. Kiedyś niezbyt mi się podobał, ale teraz zmieniłem zdanie. Chodzi nie tylko o kolory, ale również ogólnie pojętą użyteczność.

To jest w sumie bardzo wygodne narzędzie. Poza sytuacjami, gdy trzeba coś pokombinować na warstwach lub odplamkować zdjęcie z brudów na matrycy, Silkypix pozwala na wykonanie całej obróbki: od demozajkowania, przez m.in. kadrowanie (bardzo wygodne) po ostateczne ostrzenie wynikowego jotpega. Na dodatek umożliwia zapisanie wielu wariantów obróbki tego samego obrazka bez powielania go. Oczywiście co nieco dałoby się w nim poprawić ;).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach