argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Korba napisał/a:
że poświęciłem 16000 jenów na zakupienie pełnej wersji
także nie żałowałem jenów :mrgreen:
 
cureforpain  Dołączył: 09 Kwi 2007
Nie chcę zaśmiecać działu, więc zapytam tutaj.

Który z programów do wywoływania RAWów jest najmniej pamięciożerny? Na mieście mówią, że do sprawnej obróbki surowego materiału potrzebna jest dobra machina, a mój stareńki PIII ledwo co PS'a ciągnie..
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
cureforpain napisał/a:
Który z programów do wywoływania RAWów jest najmniej pamięciożerny?
Nie wiem, jaki masz aparat i czy PIII wspiera SSE (czy jak to tam się zwie), które jest chyba wymagane do działania RawShooter Essentials (RSE).
To chyba "najlżejszy" i najszybszy program do RAWów, jaki kiedykolwiek ujrzał światło dzienne.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pamiętam (jak przez mgłę, a było to raptem rok temu :evilsmile: ) na Tualatinie Celeron 1200 z 384 MB RAM-u: PS2/ACR jakiś wczesny, powiedzmy 3.4, dawał spoko radę.

[Dodane]
To nie mógł być ACR 3.4, to musiał być 3.1

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
U mnie na 2xPIII 933 z 1GB RAMu SilkyPix choć nie jest demonem prędkości radzi sobie nieźle. A! I jest szybszy od PPLa.
 
cureforpain  Dołączył: 09 Kwi 2007
Aparatem lada moment będzie kasetka. Mój demon prędkości to PIII 500mhz z Radkiem 9550 i (sic!) 256 ramu. Więc przyszaleć nie mogę ;) Ale dzięki za sugestie, z pewnością je wypróbuje.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cureforpain, łączymy się z Tobą w bólu.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ehhh jakby byla promocja ze lightrooma mozna zamienic na silkypixa..... :roll: :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Albo Citroena na Golfa...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
jakby byla promocja ze lightrooma mozna zamienic na silkypixa

e, nie gadaj. Silkypix kosztuje niecale 400pln - jakos mozna te sume wyszarpac z kieszeni. Lightroom podobnie, ale w dolarach :-/
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Lightroom podobnie, ale w dolarach

Jeszcze ostatnio był Lightroom za 790 zł brutto w cortlandzie.
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
argawen, jak kupwałeś program? Przez kartę kredytową, czy przez PayPal?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tomaszttr, Przez Paypal, ale ściągane z karty Visa.
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Dzięki za info.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
wiem, wiem ...
Michu napisał/a:
Rafi - nic nie jest bardziej wartościowe, niż własne doświadczenie. Weź sobie ściągnij darmowy SilkyPix, zainstaluj, pobaw się i zobaczysz, że sam znajdziesz odpowiedź na dręczące Cię pytanie. Co prawda soft ów jest okrojony w stosunku do wersji płantej, ale osobiście i tak wolę go używać niźli PPL.

Zdaję sobie dokładnie sprawę i gdyby nie to, że ostanie tygodnie (i kilka kolejnych raczej też), to permanentny brak czasu, pewnie bym nie pytał ...
Z drugiej strony - oprócz czytania wątku - "musiałem" zapytać, bo mój "wybór" to tak, jakby kogoś, kto nie prowadził nigdy samochodu, posadzić w bolidzie F1 i kazać mu wybrać lepszy. Pewnie na początek wszystko będzie przysłowiowym "mercedesem" (BTW: spsuł się ostanimi laty bardzo) i między innymi z tego powodu pewnie na dziś pozostanę przy PPL, mając nadzieję, że główną "obróbką" będzie poprawa WB.
Bo na reszcie się nie znam - patrzę na fotki z pierwszego posta i ... nic nie widzę :D
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
  Jakość koloru czerwonego w różnych programach do obróbki RAW
Kliknij na pobierz plik aby go ściągnąć.
Plik jest w formacie pdf i ma 2,60 MB



[ Dodano: 2007-08-21, 14:09 ]
Jakie są Wasze wrażenia z testu?
Właśnie ściągnąłem sobie UFRAW 0.12.1 i w tej wersji z kolorem moża zrobić już dużo więcej niż 0.11.
Chociaż w bez wprowadzania żadnych zmian w parametrach jak to było w moim teście generują podobny obraz.

[ Dodano: 2007-08-21, 14:14 ]
Ogólnie zauważyłem że już sam automatyczny balans poziomów/ekspozycji znacząco może poprawić jakość kolorów na zdjęciu.
Niestety ale ta funkcja nie w każdym programie działa prawidłowo.
W Raw Therapee jest do bani i rzadko prowadzi do uzyskania dobrego naświetlenia a często powoduje prześwietlenie.W Silkypix jest podobnie...
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Nie wiem w tym wszystkim wg czego mierzysz tą "jakość" koloru czerwonego poza tym są jeszcze inne kolory czy warto więc skupiać się na jednym i to akurat czerwonym?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
poza tym są jeszcze inne kolory czy warto więc skupiać się na jednym i to akurat czerwonym?

Kfan, akurat z jakiś powodów to właśnie czerwony jest często "upośledzony" w różnych programach do obróbki RAW, szczególnie w mocno nasyconej wersjii. Też to zauważyłem.
Cytat
W Raw Therapee jest do bani i rzadko prowadzi do uzyskania dobrego naświetlenia a często powoduje prześwietlenie.W Silkypix jest podobnie...

W RAW Therapee do bani jest wyostrzanie - bardzo mocno wyciąga szum. Poza tym nie jest źle, tylko trzeba program oswoić i nie ufać domyślnym ustawieniom. Też na początku miałem bardzo złe wrażenia, ale z czasem mi przeszło. W końcu i tak używam PPL, ale Raw Therapee wg mnie jest ok.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
W Raw Therapee Auto levels jest do bani poza tym to świetny program.
Wyostrzanie też jest ok.
Spróbuj Radius 0,8,Amount 150,Thereshold 1.
Zaznacz crop/Huge i zobacz efekt.
W większości wypadków nic nie trzeba zmieniać.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Proszę nie powielać wątków!

Wyszukiwanie na Forum nie jest doskonałe, ale jednak działa:

http://pentax.org.pl/view...ht=raw+therapee

http://pentax.org.pl/view...ht=raw+therapee

W szczególności o kolorach:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=76369#76369

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach