sumisat  Dołączył: 13 Mar 2011
janek_wu napisał/a:
Do debug mode możesz też wejść przy pomocy programu PK-Tether.
Opis działania: http://ricehigh.blogspot....ode-of-k-r.html
Programu się nie instaluje, uruchamia się po rozpakowaniu. Aparat podłączamy do komputera, włączamy go i uruchamiamy PK-Tether. Po zidentyfikowaniu aparatu należy zaznaczyć opcję "Camera debug mode On" w prawym dolnym rogu i gotowe, możemy otworzyć debug mode.


Witam,ten program jest pod k-r, a ja mam k-x, pobrałem ten program i uruchomiłem, ale w połączeniu z moim aparatem nie mam w prawym dolnym rogu tylko na górze po lewej, ekran aparatu jest czarny w momencie włączenia funkcji "Camera debug mode On" ekran na moment robi się szary i znów jest czarny,poza tym żadne funkcje nie działają,
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
sumisat, zaraz, zaraz. nie musisz mieć otwartej klapki

[ Dodano: 2012-02-18, 21:37 ]
quote="arob"]MacRayers napisał:
action01, sprawa wygląda tak.
Na komputerze (np. z Windows) odpalasz notatnik i wpisujesz
[OPEN_DEBUG_MENU] dajesz ENTER (przejście do nowej linii)
Plik zapisujesz jako MODSET.492 (pamiętaj by przy zapisie zmienić typ z tekstowego na inny, bo normalnie notatnik doda ci MODSET.492.txt)

Następnie wkładasz kartę do Kiksa;
Przytrzymujesz przycisk +/- (Av) i włączasz aparat
Pojawi się okienko DEBUG MODE - zmieniasz w pierwszej linii z des na en (enable - włączony) przy pomocy wybieraka krzyżowego
Zatwierdzasz i... w menu pojawi się opcja korekty FF..."

[ Dodano: 2012-02-18, 21:39 ]
Tak robisz. Jak wgrasz na karte ten plik jak w opisie wyżej. I włączysz aparat cały czas trzymając AV to nie ma bata, musi odpalić tryb serwisowy. nieistotne jaki soft wgrany. Pisz czy sie udało
 
sumisat  Dołączył: 13 Mar 2011
andybond napisał/a:
Pobierz ten plik
http://dl.dropbox.com/u/51996225/MODSET.492
Sformatuj kartę i spróbuj
Jako że on się nie pobiera,tylko otwiera,ściągnij i rozpakuj zipa
http://dl.dropbox.com/u/51996225/MODSET.zip

EDIT
W tym wątku kolega ma F/W 1.02 i w Debug Mode wchodzi
http://www.pentaxforums.c...fs-success.html

UDAŁO SIĘ , SUPER, DZIĘKI ANDYBOND nareszcie się udało, wlazłem w toto i ustawiłem na razie na -80 teraz będę próbować co z tego wyszło dzięki i pozdrawiam.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
sumisat napisał/a:
w połączeniu z moim aparatem nie mam w prawym dolnym rogu tylko na górze po lewej, ekran aparatu jest czarny w momencie włączenia funkcji "Camera debug mode On" ekran na moment robi się szary i znów jest czarny,poza tym żadne funkcje nie działają,
Sumisat, masz zainstalowany .net.framework 3.5?
 
sumisat  Dołączył: 13 Mar 2011
janek_wu napisał/a:
sumisat napisał/a:
w połączeniu z moim aparatem nie mam w prawym dolnym rogu tylko na górze po lewej, ekran aparatu jest czarny w momencie włączenia funkcji "Camera debug mode On" ekran na moment robi się szary i znów jest czarny,poza tym żadne funkcje nie działają,
Sumisat, masz zainstalowany .net.framework 3.5?

Nie wiem a do czego to służy. Ja mam Win. 7

 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
A że się tak wtrącę, ten program jeszcze do czegoś konkretnego służy? Oprócz wejścia w serwisówkę?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
pool80 napisał/a:
A że się tak wtrącę, ten program jeszcze do czegoś konkretnego służy?

Tak
http://pentax.org.pl/view...light=pk_tether
http://www.pktether.com/
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
no nie jest skomplikowany. mozna sobie w studio podpiąć albo jakis mały sprytny netbook i używać monitora z niego, chmm ciekawe.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
sumisat napisał/a:
janek_wu napisał/a:
sumisat napisał/a:
w połączeniu z moim aparatem nie mam w prawym dolnym rogu tylko na górze po lewej, ekran aparatu jest czarny w momencie włączenia funkcji "Camera debug mode On" ekran na moment robi się szary i znów jest czarny,poza tym żadne funkcje nie działają,
Sumisat, masz zainstalowany .net.framework 3.5?

Nie wiem a do czego to służy. Ja mam Win. 7
Bez net.framework 3.5 PK-Tether nic nie pokaże.
 
sumisat  Dołączył: 13 Mar 2011
janek_wu napisał/a:
sumisat napisał/a:
janek_wu napisał/a:
sumisat napisał/a:
w połączeniu z moim aparatem nie mam w prawym dolnym rogu tylko na górze po lewej, ekran aparatu jest czarny w momencie włączenia funkcji "Camera debug mode On" ekran na moment robi się szary i znów jest czarny,poza tym żadne funkcje nie działają,
Sumisat, masz zainstalowany .net.framework 3.5?

Nie wiem a do czego to służy. Ja mam Win. 7
Bez net.framework 3.5 PK-Tether nic nie pokaże.


Dowiedziałem się co to jest, no i instaluje teraz ten program, Dzięki.Pozdrawiam.

[ Dodano: 2012-02-18, 22:38 ]
Tylko dlaczego taki fajny program jest po angielsku , może wie ktoś coś o polskiej wersji :?:
mówię o PK-Tether.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
a jeszcze jedno leniwe pytanko, w tym progsie jest możliwość podglądu przed zrobieniem zdjęca? LV na PC?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
pool80, sam nie możesz sprawdzić? Wystarczy aparat, kabel i program ;-)
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Pisałem że pytanko jest leniwe. Jak myślisz? Siedze właśnie z tym ustrojstwem. Pewenie nie ma. Ale pytam bo może tylko ja nie potrafie. Własnie zwiesiło mi K-Xa jak przestawiłęm w nim na LV. Pomogło wyjęcie baterii
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
pool80 napisał/a:
Pewenie nie ma. Ale pytam bo może tylko ja nie potrafie.

Nie przejmuj się,ja też nie potrafię uruchomić podglądu przed :-/
 
sumisat  Dołączył: 13 Mar 2011
Po wejściu do "debug menu" pojawia się między innymi Area test i Area number, może mi ktoś wyjaśnić do czego służą, z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
sumisat, bez względu na to,co te opcje oznaczają,NIE DOTYKAJ NICZEGO POZA FOCUS CORR. Próby zabawy w coś więcej jak korekcja punktu AF skończy się kosztowna wizytą w serwisie.
 
sumisat  Dołączył: 13 Mar 2011
Dzięki Andybond, to tylko ciekawość, AF już sobie skorygowałem-tak mi się wydaje, a tak w ogóle duże :-B
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
sumisat napisał/a:
tak w ogóle duże :-B

Dzięki,ale jeżeli można,to proszę o zamianę na Polo Coctę ;-)
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
i muchę na dziko :-P , Tak wpaść do sklepu ze szklarnią z k-x lapkiem i tym programem i strzelać szablony, to nie głupi pomysł. Tylko sprzedawca moze po karetkę zadzwonić między czasie
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
pool80 napisał/a:
jest możliwość podglądu przed zrobieniem zdjęca? LV na PC?

na stronie programu jest ładnie napisane że się nie da - protokół po którym komunikuje się z aparatem powstał dużo wcześniej niż jakiekolwiek LV i taka opcja nie został zaaplikowana (i raczej nie ma opcji aby się to zmieniło).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach