arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
SFX - problemy
dzisiaj doszła moja 2CR5, więc SFX odżywa - korpus ergonomiczny i z AF (potwierdzenie) - jednak na cmentarzu po zmroku zdjęć bym nie robił ;-) mam dwa krótkie pytania :

1) czy to normalne, że po wyłączeniu aparatu, na górnym wyświetlaczu dalej pokazują się dane ekspozycji ? ale takie "martwe", bo nie można ich zmieniać... a jeśli nie, to martwić się tym ? prądu to pewnie nie zużywa za wiele (chyba) ?

2) lampa błyskowa działała kilka klatek i już nie działa :-( nie ma dźwięku ładowania, dioda obok wizjera po włączeniu światłomiesza miga (jakgdyby cały czas lampa się ladowała) - bateria jest nowa więc problem pewnie leży w elektryce lampy - jest jakąś specjalnie skomplikowana czy nie - stawiam na urwany lut/przewód - są jeszcze inne opcje ?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
arQ napisał/a:
są jeszcze inne opcje ?
Całe multum - zwarcie w dławiku, lub w obwodzie, uszkodzony (zestarzały) kondensator o zbyt dużej upływności, przebicie z kondensatora do masy... Wymieniać dalej ? :-P Sprawdź czy bateria zbyt szybko nie siada. Ponadto po grzyba Ci lampa wbudowana ? Nie masz zewnętrznej ?
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
:-D ok, bateria jest nówka-sztuka, więc się okaże za jakiś czas

lampy wbudowanej nie potrzebuje - mam 2 szt. z TTL-em :-) , bardziej chodzi mi czy to zwarcia nie robi jakiegoś

[ Dodano: 2012-02-20, 19:48 ]
Dada, a kwestia górnego wyświetlacza - powinien zgasnąć czy nie po wyłączeniu aparatu ?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jeśli robi zwarcie, to po stanie baterii szybko zauważysz :evilsmile: . Wyjmij baterię na kilka godzin i zobacz, czy lampa ruszy wtedy ponownie. Jeśli tak, a za chwile znowu siądzie to kondensator jest zestarzały (za duża upływność). Co do wyświetlacza nie wiem, nie miałem nigdy takiego aparatu. W MZ-kach np. po wyłączeniu pokazuje liczbę zdjęć.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
w aparacie mam rolkę - 20 klatek do wykorzystania - czy jak wyjmę baterie na noc to po ponownym jej umieszczeniu w gripie mam się przygotować na 3 nawijkowe klatki na szybko :-) , czy ten bajer działa tylko wtedy gdy zmieniam film i otwieram tylną klapkę ?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie mam pojęcia jak działa SFX. Wg mnie to wg tej wersji powinien
arQ napisał/a:
ten bajer działa tylko wtedy gdy zmieniam film i otwieram tylną klapkę
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
trudno, 3 klatki z filmu made in rossman (rolka testowa) to nie tragedia - dzięki za info :-B

[ Dodano: 2012-02-21, 16:52 ]
Dada napisał/a:
Wyjmij baterię na kilka godzin i zobacz, czy lampa ruszy wtedy ponownie. Jeśli tak, a za chwile znowu siądzie to kondensator jest zestarzały (za duża upływność)

niestety lampa jak nie ładowała, tak dalej nie ładowała, tak dalej nie ładuje, znaczy że coś innego do serwisowania - rolka się skończy, trzeba będzie rozbierać ;-)
Cytat
Wg mnie to wg tej wersji powinien arQ napisał/a:
ten bajer działa tylko wtedy gdy zmieniam film i otwieram tylną klapkę

potwierdzone empirycznie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach