mike666  Dołączył: 23 Gru 2008
[ analog] Leica M6 serwis
Witam szukam kogoś kto używa leici i korzystał z jakiegoś konkretnego serwisu w polsce ktory może polecić . No i co było robione w aparacie.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jestem serwis, ktory cokolwiek potrafi to http://www.wiesefototechnik.com.pl/

Niestety, w dosc ograniczonym zakresie. Kazda naprawa wymagajaca zaawansowanej regulacji i kalibracji, np dalmierz, lub nawet koniecznosc rozmontowania dalmierza, konczy sie w Solms.
 
mike666  Dołączył: 23 Gru 2008
dzerry Robileś tam aparat? Czy tylko znasz ten zakład ze słyszenia? Ja potrzebuje regulacji czasów i pewnie CLA. Wysyłka do Solms może okazać sie nie na moją kieszeń. Z tego co wyczytalem to ceny mają kosmiczne.


----
Dzwoniłęm faktycznie zakres mają ograniczony. Regulacja migawki wiąże się z regulacją dalmierza którego oni nie robią. Miły Pan zaprosil mnie do Solms...
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
http://www.retrokamera.com.pl/

Tu bym się zapytał. Marek Mazur to wirtuoz w swojej dziedzinie - nie zdziwiłbym się gdyby taka naprawa nie stanowiła dla niego jakiegoś dużego problemu.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
RiddlerPL napisał/a:
nie zdziwiłbym się gdyby taka naprawa nie stanowiła dla niego jakiegoś dużego problemu.
NIe znam sie, ale sie wypowiem, co nie? :-P Marek naprawi kazdego Rolleifleksa TLR, Grafleksa, stara Leike, Contaksa, itp, ale nie M6. tego aparatu nie da sie poprawnie zlozyc bez specjalistycznego sprzetu. Jesli ktos twierdzi, ze sie da, to nawet jesli to bylby Marek Mazur, to znaczy, ze trzeba go z daleka omijac.
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
dzerry napisał/a:
Marek naprawi kazdego Rolleifleksa TLR.

Siur? Mam jednego do przesmarowania, gdybym nie musiał słać go do Bydgoszczy to byłoby fajnie.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
spirit, pogadaj, sprawdz :-) Ja osobiscie nie robilem u niego zadnego Rolka, ale wiesc gmiina niesie, ze dobrze z nimi daje sobie rade.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Ja osobiscie nie robilem u niego zadnego Rolka, ale wiesc gmiina niesie, ze dobrze z nimi daje sobie rade.


dzerry napisał/a:
NIe znam sie, ale sie wypowiem, co nie? Marek naprawi kazdego Rolleifleksa TLR


MSPANC :-P :-P :-P
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
ale nie M6. tego aparatu nie da sie poprawnie zlozyc bez specjalistycznego sprzetu. Jesli ktos twierdzi, ze sie da, to nawet jesli to bylby Marek Mazur, to znaczy, ze trzeba go z daleka omijac.



To aż taki badziew pod względem konstrukcji...? Nie wiedziałem ;-)
 
mike666  Dołączył: 23 Gru 2008
Rolka to polecam u Wiesława Adamczyka naprawiać bierze drogo ale to co robi jest tej ceny warte i jak z nim rozmawiam to czuje że zna sie na tym a nie że wie Pan to sie zrobi.

Co do Leicy to faktycznie jest badziewny aparat drogi i zawodny ale dobrz mi sie go używa a że ma już pare lat potzrebuje konserwacji. i tu Dzerry ma racje tego byle kto nie wyreguluje i jak zadzwoniem do Wiese fototechnik to Pan opowiadal o 400 metrowej sali do kalibracji dalmierza i szczerze powiedział że on sie tego nie podejmie żebym nie miał pretensji że cos jest nie tak. W Solms koszt tej zabawy to 650 Ojro a za tyle to można kupić leice :D np m4

[ Dodano: 2011-01-12, 20:29 ]
No dobra stalo sie rozebralem Leice i za pośrednictwem wiedzy z internetu postanowiłem wyregulować migawkę. Dzis bylem u Pana Bieńka aby sprawdzić za pomocą urządznia pomiarowego czy trzyma czasy i okazało sie że nawet trzyma. Początkowo moje regulowanie szło kiepsko bo coś źle odkręciłem i migawka wogóle przestala sie otwierać ale teraz do 1/500 dziala .1/1000 jeszcze pozostawia troche do życzenia bo lewa strona kadru jest ciemnejsza ale bez tego mogę żyć . Tak więc kasa chwilowo zaoszczędzona i można co najważniejsze robić foty. Nie zastąpi to oczywiście CLA, ale....chwilowo musi dać radę.
Pomocny jest ten filmik dotyczący regulacji migawki w M3 ale w M6 sytuacja jest podobna. http://www.youtube.com/wa...n_order&list=UL
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
O M6

Cytat
Powolny ruch w stronę tandety
To bardzo gorący temat doprowadzający niektórych leikofili do histerii. Moim zdaniem to oczywiste, że M6 nie została wykonana tak dobrze, jak M4 i M3 (w końcu to tylko zmodyfikowany model M4-P, a nikt nie twierdzi, że kanadyjskie M-czwórki trzymają wysoki standard tych, które wyprodukowano w Niemczech). Jeden z najlepszych serwisantów zajmujących się leicami (cieszy się bardzo dużą estymą wśród członków LUG'u - Leica Users Group) powiedział mi, że tylko M4 ani się nie polepszyła ani nie pogorszyła podczas lat produkcji; osoba ta twierdziła, że M6 z każdą zmianą stawała się coraz bardziej tandetna, aż do końca produkcji, kiedy to nieco poprawiono najbardziej oczywiste aspekty "oszczędzania" - to jedyny model z serii M, który z czasem stawał się coraz gorszy.
http://www.fotopolis.pl/i...uz-nie-ta-leica
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Znaczysiem, że stare M2, M3 i M4 są dużo lepiej zrobione i tańsze do naprawy? Fajnie.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
niestety takie czasy że nowsze to częściej badziewniejsze... :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach