tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
mało praktyczne to forum
wyrazam tylko swoją opinie... skakanie po wszystkich podforach jest dosc uciazliwe. Max co bym podzielił to na cyfre i analog, choc i to ostatecznie zbedne
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tomeczz - a poczynieś starania, by dokonywać selekcji tylko poprzez kliknięcie na link "Zobacz posty nieprzeczytane" ze strony głównej?
Moim zdaniem jest to rozwiązanie rewelacyjne.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
link "Zobacz posty nieprzeczytane" ze strony głównej?
Moim zdaniem jest to rozwiązanie rewelacyjne.


osobiscie korzystam tylko z tego + wyszukiwanie watkow, do ktorych chce wrocic.
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
a propos: czy dalej wystepuje problem polegajacy na tym, ze kolejne strony watkow nieprzeczytanych sa dostepne tylko przez reczne edytowanie urla?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Grub - ju wreszcie kom bak?
Jakże się cieszę. Wypocząłeś chociaż na tyle, by zmierzyć się z bezrozumnymi userami mojego pokroju?
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
na bana zawsze starczy sil :)
tymczasem - jestes w stanie odpowiedziec na pytanie? wydaje mi sie ze problem rozwiazany, przydaloby sie jednak potwierdzenie.

zwracam rowniez uwage na jeszcze-nie-tabelke z ostatnimi watkiami. pracuje nad zapakowaniem jej w jakis styl.
 
me_super Dołączył: 01 Maj 2006
Re: mało praktyczne to forum
tomeczz napisał/a:
wyrazam tylko swoją opinie... skakanie po wszystkich podforach jest dosc uciazliwe. Max co bym podzielił to na cyfre i analog, choc i to ostatecznie zbedne


Dla mnie też jest nieprzejrzyste. Ale także cenzura jest opierdliwa, niektórzy poczuli się chyba strasznie ważni i starają się za wszelką cenę sprawdzić w roli cenzora/administratora.[/i]
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Re: mało praktyczne to forum
Cytat
Ale także cenzura jest opierdliwa, niektórzy poczuli się chyba strasznie ważni i starają się za wszelką cenę sprawdzić w roli cenzora/administratora.


Czuje że pijesz do mnie i wątku, w którym upomniałem Spinnera, żeby nie nakłaniał kogoś do sprzedaży poza allegro. Nie będę się z tego tłumaczył - spytam tylko, czy ktoś ci kiedyś wycofał aukcję, w której licytowałeś swoje szkło marzeń?

Dlatego napisałem - to nie fair i sprzeczne z regulaminem.

End of topic, w skrócie EOT.
 
me_super Dołączył: 01 Maj 2006
Re: mało praktyczne to forum
alkos napisał/a:
Cytat
Ale także cenzura jest opierdliwa, niektórzy poczuli się chyba strasznie ważni i starają się za wszelką cenę sprawdzić w roli cenzora/administratora.


Czuje że pijesz do mnie i wątku, w którym upomniałem Spinnera, żeby nie nakłaniał kogoś do sprzedaży poza allegro. Nie będę się z tego tłumaczył - spytam tylko, czy ktoś ci kiedyś wycofał aukcję, w której licytowałeś swoje szkło marzeń?


A jakie to ma znaczenie? To jest tylko i wyłącznie sprawa sprzedającego i kupującego, i nic Ci do tego. Dlaczego troszczysz się o to i wymuszasz stosowanie regulaminu allegro? Rozumiem, gdybyś podzielił się swoimi traumatycznymi przeżyciami, ale dlaczego zaraz straszysz regulaminem? Czy to nie jest nadużycie?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
me_super napisał/a:
To jest tylko i wyłącznie sprawa sprzedającego i kupującego, i nic Ci do tego. Dlaczego troszczysz się o to i wymuszasz stosowanie regulaminu allegro?


Powiedzmy że licytowałem na tej aukcji. To mi do tego.

Ponadto często kupuję i sprzedaję na allegro i nie w smak mi publiczne przyzwolenie na tego typu zabawy.

me_super napisał/a:
dlaczego zaraz straszysz regulaminem? Czy to nie jest nadużycie?


Nie strasze regulaminem, tylko oświadczam, że będę kasował takie posty. Na PW - wolna wola, ale nie na forum.

Jakie nadużycie? Czego?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
W kwesti formalnej - bo widzę że dyskusja pięknie się rozwija i przybiera na rumieńcach, to może ja Coś zaproponuję:

- Wszystko OK ?
- Nie, stary. Jest k**** daleko od OK.
- Co dalej?
- Co dalej? Powiem ci co dalej. Zadzwonię po kilku czarnuchów, żeby popracowali nad nim...z obcęgami i palnikiem. Słyszysz co mówię, buraku? Jeszcze z tobą nie skończyłem ! Zrobię ci z dupy jesień średniowiecza!
- Miałem na myśli ciebie i mnie.
- Ach, takie "co dalej". Powiem ci co dalej między tobą a mną. Nie ma "mnie i ciebie". Już nie.
 
me_super Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
me_super napisał/a:
To jest tylko i wyłącznie sprawa sprzedającego i kupującego, i nic Ci do tego. Dlaczego troszczysz się o to i wymuszasz stosowanie regulaminu allegro?


Powiedzmy że licytowałem na tej aukcji. To mi do tego.


Też możesz złożyć propozycję sprzedającemu. Jeśli będzie za niska, a Spinner da więcej to on kupi. Co za problem. Jeśli Sprzedającego zadowoli cena jaką daje Spinner, to dlaczego ma nie sprzedać? Nie musisz dbać o interes sprzedającego, podejrzewam że jest w stanie sam o niego zadbać.


alkos napisał/a:

Ponadto często kupuję i sprzedaję na allegro i nie w smak mi publiczne przyzwolenie na tego typu zabawy.


Jeśli Ci nie odpowida, to nie licytuj. Jeśli mi nie odpowiada np. różowe tło w aukcji to mam kasować posty sprzedającego?
Dlaczego wymuszasz na innych swoje upodobania i dyktujesz co mają robić? To jest tylko i wyłączeni ich sprawa co zrobią z tym obiektywem. Nie musisz niekomu mówić co jest dobre a co jest złe oraz o czym jak należy myśleć.

alkos napisał/a:

me_super napisał/a:
dlaczego zaraz straszysz regulaminem? Czy to nie jest nadużycie?


Nie strasze regulaminem, tylko oświadczam, że będę kasował takie posty. Na PW - wolna wola, ale nie na forum.

Jakie nadużycie? Czego?



Ok, jak rozumiem będziesz kasował/cenzurował/modyfikował posty tylko po to, aby kupić sobie taniej obiektyw?


.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Nie musisz dbać o interes sprzedającego, podejrzewam że jest w stanie sam o niego zadbać.


Dbam - jak już powiedziałem - o interes licytujących. Nie o swój, ani sprzedającego, ani robaczków świętojańskich. I żeby była jasność - nie licytuję w tej aukcji.

Cytat
Dlaczego wymuszasz na innych swoje upodobania i dyktujesz co mają robić? To jest tylko i wyłączeni ich sprawa co zrobią z tym obiektywem. Nie musisz niekomu mówić co jest dobre a co jest złe oraz o czym jak należy myśleć.


To nie moje upodobanie - to regulamin allegro. I nikomu nic nie dyktuję - mogą sobie robić chłopaki co chcą. Gdybym był sqrvielem, wysłałbym maila do administracji tego serwisu.

Ja tylko upominam. Ot - moderatorska rzecz.

Cytat
Ok, jak rozumiem będziesz kasował/cenzurował/modyfikował posty tylko po to, aby kupić sobie taniej obiektyw?


Oooo, pan mi cos tu zaczyna implikowac...
 

daro  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pierwszy raz spotykam forum na którym mój antywir wariuje :shock: i zgłasza próbę dostępu do pliku zarażonego wirusem....
Czy to tylko u mnie czy też juz komuś się zdarzyło?
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
chyba tylko u ciebie, a wogole to RSS to piekna sprawa - nie musze wlazic na forum i wszystko gra i buczy ;)
 

zubryn  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja jeszcze wrócę do sprzedazy po przez allegro. Podzielam zdanie Alkosa. to nie w porządku wystawiac coś do sprzedazy a potem kiedy ileś tam osób licytuje wycofywać sie. Mnie tez wkurzają takie sprzedaże poza allegro, w wyniku których wystawia sie do wiatru licytujacych. Z punktu widzenia prawa, ktoś kto wystawia na allegro de facto składa oferte i zobowiązany jest się jej trzymać, chyba że inaczej zastrzegł w ofercie.
A tak po ludzku to zwykły szacunek dla innych nakazuje by byc fair i odrazu informować, że np. sprzedam przed końcem aukcji jak ktoś zaproponuje cenę która mnie satysfakcjonuje. Przecoeż uczestnicząc wlicytacji, śledząc ją ileś tam osób poświęca swój czas (a czas to pieniądz). W przypadku sprzedazy przez allegro nie jest to więc tylko czysta sprawa pomiędzy kupującym a sprzedającym.
pozdrawiam sedecznie wszytskich życząc udanych zakupów i po przez allegro i od Spinnera bezpośrednio :mrgreen: :mrgreen: :-P
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Temat allegro był już wałkowany na liście. I też uważam, że Alkos ma rację. Allegro to nie jest serwis z ogłoszeniami tylko serwis aukcyjny, a więc wystawiając przedmiot, zobowiązujemy się sprzedać go zwycięzcy aukcji. A jak ktoś nie chce sprzedać za tanio, to może dać cenę wywoławczą lub minimalną. Natomiast chamstwem jest wystawianie przedmiotu bez ceny minimalnej i wycofywanie go przed zakończeniem aukcji, jeśli nie osiąga ceny, którą sprzedjący sobie wymarzył.
Pozdrawiam
 
me_super Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Cytat
Nie musisz dbać o interes sprzedającego, podejrzewam że jest w stanie sam o niego zadbać.


Dbam - jak już powiedziałem - o interes licytujących. Nie o swój, ani sprzedającego, ani robaczków świętojańskich. I żeby była jasność - nie licytuję w tej aukcji.


Co post zmieniasz zdanie. Już nie licytujesz, a dbasz o interes licytujących a wcześniej licytowałeś i też dbałeś o dobro licytujących? Rozumiem, że jako typowy kupujący będziesz
starał się utrudnić życie sprzedającym aby kupić taniej?

alkos napisał/a:

Cytat
Dlaczego wymuszasz na innych swoje upodobania i dyktujesz co mają robić? To jest tylko i wyłączeni ich sprawa co zrobią z tym obiektywem. Nie musisz niekomu mówić co jest dobre a co jest złe oraz o czym jak należy myśleć.


To nie moje upodobanie - to regulamin allegro. I nikomu nic nie dyktuję - mogą sobie robić chłopaki co chcą. Gdybym był sqrvielem, wysłałbym maila do administracji tego serwisu.

Ja tylko upominam. Ot - moderatorska rzecz.


Sprawy związane z przestrzeganiem regulaminu allegro zostaw pracownikom allegro. Nie musisz się nim kierować w życiu a także zmuszać innych do przestrzegania go. Regulamin allegro obowiązuje tylko na allegro i nie wyznacza norm moralnych. Czy zamierzarz, jako moderator, stosować w stosunku postów na tym forum regulaminy wszystkich serwisów aukcyjnych?

alkos napisał/a:


Cytat
Ok, jak rozumiem będziesz kasował/cenzurował/modyfikował posty tylko po to, aby kupić sobie taniej obiektyw?


Oooo, pan mi cos tu zaczyna implikowac...


Parę postów wcześniej sam przyznałeś że licytowałeś w tej aukcji a teraz dopisujesz, że dbasz o ineters licytujących, w tym swój. I nagle zmieniasz zdanie?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Chłopaki - darujcie sobie - OKO?
Albo jeżeli już musicie, to idzcie na stadion X lecia, kupcie kałacha i wiadro pestek na łeb i załatwcie to jak mężczyźni.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
me_super napisał/a:
Parę postów wcześniej sam przyznałeś że licytowałeś w tej aukcji a teraz dopisujesz, że dbasz o ineters licytujących, w tym swój. I nagle zmieniasz zdanie?


Czytaj ze zrozumieniem->
Cytat
Powiedzmy że licytowałem na tej aukcji.


...

Cytat
Nie musisz się nim kierować w życiu a także zmuszać innych do przestrzegania go.


Ale mogę się nim kierować i upominać innych. Nie zmuszać.

Kwestia uczciwości.

Cytat
Regulamin allegro obowiązuje tylko na allegro


Ok, od tej pory każdą taką sprawę przedstawię pracownikom allegro i zostawię w spokoju.

Cytat
Czy zamierzarz, jako moderator, stosować w stosunku postów na tym forum regulaminy wszystkich serwisów aukcyjnych?


Tak, od teraz ściśle - o ile będę ich świadomy.


A co do moralności - istnieje pewna umowa społeczna, wg. której np. za propozycję sprzedaży obiektywów z tira walniętego przy lesie dostałbyś ode mnie szybkiego bana oraz równie ekspresową wizytę smutnych panów - i nikt by się raczej nie oburzył. I to, co staram ci się przekazać, również zawiera się w owej umowie społecznej, w zakładce "uczciwość" vel "fair play". Poczytaj posty innych użytkowników.

Nie pozdrawiam.

Alkos.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach