opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
gilby napisał/a:
Czy są jakieś tanie, amatorskie rozwiązania, żeby wycinać w drewnie różnego rodzaju wcięcia, dziurki itd?
dremel :?:

Marooned się kiedyś na piwie chwalił, że się bawi tym, może by ci pomógł :?:
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
opiszon, mnie ubiegł.
Dremel (albo podróbka), najlepiej z przystawką do cięcia, która pozwala na prowadzenie po płaskiej powierzchni (z ręki jest trudno, wierz mi), plus dobre frezy.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
dziękuję za namiar, brakowało mi tego słowa - dremel.

Ale właśnie się dowiedziałem od brata, że mam w rodzinnym domu coś, co się nazywa "frezarka górnowrzecionowa".

Myślicie, że ciężko się takim czymś operuje?
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
To zależy jak duże otwory będziesz chciał frezować, przy małych dremel raczej się lepiej sprawdzi.
Generalnie to taki duży, bardziej wyspecjalizowany, dremel ;-) Nie powinieneś mieć z tym większych problemow.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
no dremel wydaje się bardziej przyjazny i mniej "urywający rękę", ale nie będę chyba kupował jeśli już coś tam mam dostępne w domu.
I tak ten mój projekt jest na razie w fazie koncepcji.
W weekend postaram się obadać jak się tym pracuje, wezmę jakąś dechę i powycinam sobie dziurki,
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Odmrażam kotleta.









 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Stachu, pięknie. Pokaż jeszcze matówkę :) 6x9?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Dzięki :) . Matówka jeszcze nie zrobiona. Teraz lepię miech na czysto. Dupka 6x9, ale 4x5' powinno też wejść.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Czekam na wyniki :)
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Przyjemnie popatrzeć na wynik. Teraz czekam na zdjęcia z tego wynalazku
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Też gratuluję. Jak zamierzasz rozwiązać problem nieprześwietlenia filmu przy odłączaniu kasetki z filmem na czas kadrowania na matówce?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
pawelek-79, takie kasety mają szyberek
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
nemo napisał/a:
takie kasety mają szyberek


O, to fajnie. W takim razie może kiedyś sam się pobawię w taką samoróbkę.
 
S4INT  Dołączył: 10 Cze 2011
Trochę nie rozumiem... Po co robic taki aparat na tak mały format? Nadal w sumie jest to MF a specyficzna upierdliwosc fotografowania tym jest z LF. Po co tak sobie utrudniać zycie?;) imo minimum przy jakim warto sie tak babrać to 4x5...
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
A ja rozumiem. Chętnie bym skorzystał z aparatu na format który jest jeszcze w miarę tani w używaniu a daje możliwość pokłonów i przesuwania standardów.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
S4INT, a widzisz sens istnienia rollkaset? ;)

nemo już napisał o co chodzi. Mogę tylko dodać, że wywołanie rolki 120 to bułka z masłem w porównaniu s szitkami.
 
S4INT  Dołączył: 10 Cze 2011
Stachu - niewielki ;) Miałem okazje używać rollkasety w Wiście 4x5" i to jakaś mordręga, kompletnie niewspółmierna do efektów. Jedyna sensowana opcja to jeszcze rollkaseta mocowana na przesuwanej płytce razem z matówką, wtedy przynajmniej nie ma całego przepinania kaseta/matówka i jezcze bym zrozumiał że można się męczyć, bo tanio...

Co chcesz tym fotografować? Czy tak tylko hobbystycznie zbudowałeś? Z czego jest miech zrobiony?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Zacząłem go projektować z myślą o architekturze, ale kończę już bardziej hobbystycznie, z nastawieniem, że większość czasu będzie zdobił pokój. Miech roboczo zrobiłem z folii budowlanej. Jak się nie sprawdzi, to będę kombinował.


=====================


Polakierowany i skończony. Może tylko jeszcze kiedyś soczewkę Fresnela sobie do niego sprawię.

 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
miodzio :)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Robota pierwsza klasa!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach