komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Darek1969 napisał/a:
Nie rozumiem ? jak zamocować tulipana na bagnecie obiektywu?

Nie wiem jak inne wersje, ale kit II ma w przedniej części uchwyt bagnetowy na tulipanek ;-)
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
taki sam jak kit I. ten uchwyt pozwala również do zamocowania osłony w pozycji odwróconej o 180 stopni do przechowania. z tulipanem wkręcanym w gwint tam gdzie wkręca się w filtr tego nie zrobisz.
 
Darek1969  Dołączył: 05 Lis 2009
Witam mam prośbę proszę was o ostateczną radę wsprawie wyboru osłony do kita II pentax k-x wybór pomiędzy dwoma pokazanymi poniżej http://www.allegro.pl/ite...7_k_m_k20d.html oraz http://www.systembank.pl/...,1583,2093.html
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
mam używałem oba typy . trudny wybór :?: nie dzisiaj :-|
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
Darek1969, ja bym bral ta profilowana, nie masz pewnosci ze nieprofilowana nie bedzie winietowac na szerokich katach...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Profilowana niby lepsza bo profilowana ale mniej wygodna w użyciu. Gumowa ma dwa stopnie rozłożenia i składa się bez zabawy w odkręcanie.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Szczerze mówiąc od początku używania kita nie miałem założonego tulipana.Z testów obiektywu wynika że trzeba naprawdę specyficznych warunków aby słońce pokonało powłoki SMC.Moje podejście jest oczywiście czysto teoretyczne,bo nie sprawdzałem efektów z i bez.Może jakiś praktyk wykaże czy rzeczywiście tulipan poprawia jakość zdjęć.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
andybond, a fociłeś w Afryce? ja tam zauważyłem różnice :-D
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
tulipan :arrow: i nie pytaj dlaczego :-|
 
Darek1969  Dołączył: 05 Lis 2009
TULIPAN
plwk napisał/a:
Profilowana niby lepsza bo profilowana ale mniej wygodna w użyciu. Gumowa ma dwa stopnie rozłożenia i składa się bez zabawy w odkręcanie.
Jeszcze spytam co tosa dwa stopnie rozłożenia? i profilowana lepsza bo lepiej wygląda?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Darek1969 napisał/a:
Jeszcze spytam co tosa dwa stopnie rozłożenia?

Ma stabilne dwa "wysunięcia", do połowy i na całą długość. Na allegro w kilku aukcjach pokazują to.
Trochę inicjatywy, google nie gryzą :mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
plwk napisał/a:
google nie gryzą


Ale potrafią uwierać ;-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
Ale potrafią uwierać
Google Chiny na pewno uwierają :evilsmile:
 
tkos  Dołączył: 13 Lut 2010
Ja na ebay-uza niecałe 45zł kupiłem chiński zamiennik tulipana. Nie wiem jak z trwałością bo dopiero dzisiaj go dostałem, ale jak na razie jestem zadowolony. Użytkowanie w porównaniu do tulipana z gwintam dużo bardziej przyjazne, szybciej się go zakłada i zdejmuje, no i przede wszystkim można go założyć odwrotnie na obiektyw, przez co nie zajmuje miejsca w torbie i nie pałęta się wszędzie. Wystarczy poszukać "PH-RBA"
 
Darek1969  Dołączył: 05 Lis 2009
Tulipan
tkos napisał/a:
Ja na ebay-uza niecałe 45zł kupiłem chiński zamiennik tulipana. Nie wiem jak z trwałością bo dopiero dzisiaj go dostałem, ale jak na razie jestem zadowolony. Użytkowanie w porównaniu do tulipana z gwintam dużo bardziej przyjazne, szybciej się go zakłada i zdejmuje, no i przede wszystkim można go założyć odwrotnie na obiektyw, przez co nie zajmuje miejsca w torbie i nie pałęta się wszędzie. Wystarczy poszukać "PH-RBA"
Witaj chętnie poznam opinię jak z jakoscią tulipana podczas użytkowania Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-03-30, 12:52 ]
[quote="tkos"]Ja na ebay-uza niecałe 45zł kupiłem chiński zamiennik tulipana. Witaj tkos jeszcze jedna prośba mógłbyś podesłać link u kogo kupiłeś, nie robiłem jeszcze zakupów na ebay chciałbym mieć pewniaka

[ Dodano: 2010-04-09, 19:32 ]
hmm dalej mam dylemat co wybrać chociaż tulipany bardziej podobają mi się wizualnie od osłon gumowych ale z drugiej strony skoro gumowe są lesze hmmm
 

catar  Dołączył: 16 Gru 2009
Na allegro pojawiły się jakiś czas temu zamienniki PH-RBA kosztuje to to 45 zł + wysyłka.

Btw, jakby to kogoś interesowało, to K-x z dwoma kitami też pozbawiony jest osłon w komplecie. Jak dla mnie chamstwo.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
za 45zł ?
to już lepiej sobie kupić używkę DA i mieć zapasowe szkiełko jako gratis :D
 

catar  Dołączył: 16 Gru 2009
Podróba wygląda jak oryginał, Brak tylko napisu PENTAX. Ori kosztuje 120 zł różnica jest do przełknięcia, tym bardziej, że gumiaki czy tulipanki na gwint kosztują ok 30-40 zł, ale za 20 zł też się wyrwie na allegro.

Jak już mowa o kitach, jak ostatnio sprawdzałem cenę kita w Saturnie (pół roku temu) to 18-55 AL II kosztował 249 zł a DAL 199 zł.
Euro teraz sobie woła 999 zł :shock: za AL II.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Poszukaj na forumowej giełdzie. Chodzą w granicach 90-150zł, na starą wersję.
 

catar  Dołączył: 16 Gru 2009
Ale 999 zł za kita? Ja rozumiem, że to niezłe szło jak na kit w porównaniu z Canonem i Nikonem... Przepraszam, jestem w lekkim szoku ... :shock:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach