schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Będziesz tam kupował, że tak przeżywasz? :roll:
 

catar  Dołączył: 16 Gru 2009
Teraz i tak nie mam kasy na szkiełka ;) poza tym kupować DA ALII by zastąpić DAL to trochę onanizm sprzętowy ...

Nie podoba mi się trochę polityka cenowa. Euro przez pewien miało fajne ceny na szkła i przede wszystkim body. Natomiast podstawowy kit w takiej cenie to przegięcie.
Poza tym niedodawanie takich rzeczy jak osłona przeciwsłoneczna czy kabelek A/V to zwykłe dojenie klienta...

[ Dodano: 2010-06-21, 03:45 ]
Chociaż z drugiej strony co się dziwię. Euro skutecznie sprzedawało K2000 o 150 zł drożej niż K-m jako ciut lepszy model w momencie gdy oba stały obok siebie na półce.... :roll:
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
catar napisał/a:
Poza tym niedodawanie takich rzeczy jak osłona przeciwsłoneczna czy kabelek A/V to zwykłe dojenie klienta...

zdaje sie ze do kitow DAL to sam pentax nie dawal tulipanow wiec winy Euro w tym chyba niewiele...
 

catar  Dołączył: 16 Gru 2009
Trochę źle się wyraziłem, oczywiście chodziło mi o to, że to Pentax z tymi kablami i osłonami gra nie fair a nie sklep.
Jakiś czas temu, jak oglądałem oba DALe w Saturnie to były wystawione z osłonami (mam nadzieje, że Pentax tego nie zmienił i nadal tulipca dają w pudełku z samym obiektywem), ale na allegro można znaleźć regularnie oferty tych obiektywów w wersji OEM. Są to obiektywy rozsprzedawane z zestawów Pentaxa. Kiedyś nawet zgłosiłem do Apollo jednego takiego sprzedawcę, to parę dni później allegro zablokowało konto.
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
catar napisał/a:
oczywiście chodziło mi o to, że to Pentax z tymi kablami i osłonami gra nie fair a nie sklep

poszli za przykladem Canona (tam do zadnego obiektywu nie uswiadczysz oslony w komplecie) dla nich dodatkowy zarobek, dla nas niestety dodatkowy wydatek :-/
ale pentaxiarze przynamniej maja SMC w komplecie :-P
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
motaba_virus napisał/a:

ale pentaxiarze przynamniej maja SMC w komplecie :-P
Jak komus bardzo potrzebny tulipan moge odstapic swoj z kita II.Od roku nie zalozylem go ani razu z prostego powodu SMC wystarcza mi
w zupelnosci.
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
andybond napisał/a:
Jak komus bardzo potrzebny tulipan moge odstapic swoj z kita II.Od roku nie zalozylem go ani razu z prostego powodu SMC wystarcza mi
w zupelnosci.

ano wlasnie SMC robi swoje, lepiej to potrafi chyba tylko Zeiss :-D
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Cytat
ale pentaxiarze przynamniej maja SMC w komplecie :-P

Które szczególnie świetnie radzi sobie w gwiazdce zaprezentowanej przez kolegę Espresso :roll:
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
schwefel napisał/a:
Które szczególnie świetnie radzi sobie w gwiazdce zaprezentowanej przez kolegę Espresso

a co nie radzi sobie? nie widzialem testu wiec pytam...
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
No niezbyt...jak ja bym wydał 5k zł i uzyskał takie fotki to bym się załamał. Bezpośredni konkurent...no może trochę dłuższy konkurent S100-300/4 pomimo najszczerszych chęci nie dał takich blików i spadku kontrastu a nie ma sławnych powłok.

Sample, gdzieś po środku ostatniej strony -> http://pentax.org.pl/view...22300&start=220
 
Radolex  Dołączył: 03 Kwi 2010
andybond, jeśli pasuje do DA L to chętnie bym przygarnął :oops:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Cytat
andybond, jeśli pasuje do DA L to chętnie bym przygarnął :oops:

Niech się koledzy wypowiedzą czy pasuje-ja miałem tylko do czynienia z kitem -dwójką.Jeżeli to to samo -zapraszam na maila lub PW :-B Na pewno się dogadamy
 

catar  Dołączył: 16 Gru 2009
Powinna pasować, najlepiej obejrzeć zdjęcia kita II i DA L-a. Z tego co się orientuje to model osłony też jest chyba taki sam. W ogóle DA L to taki okrojony o metal i QS Kit II ;)
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
osłony przeciwsłoneczne
Witam
chciałbym sobie kupic osłone przeciwsłoneczna do obiektywów bo oczywiscie do wersji DAL nie ma w komplecie. Te oryginalne Pentaxa sia diabelnie drogie jak na kawałek plastyku.
Czy ktoś z Was ma dośwaidczenie z tymi nie oryginalnymi. Jaką osłone wybrac. Czy one sa mocowane tak jak oryginalne czy to jakis inny system.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
arob napisał/a:
Czy one sa mocowane tak jak oryginalne czy to jakis inny system.

standardowo dostępne na popularnych portalach aukcyjnych zamienniki tulipanów są mocowane tak jak filtry, czyli na gwint

ponoć (coś takiego mi się tylko o uszy obiło) pojawiły się też ostatnio zamienniki mocowane na bagnet, ale są droższe
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ktoś wrzucał link i o ile dobrze zapamiętałem to osłony te kosztowały około 45 zł.
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
znalazłem coś takiego:
http://www.allegro.pl/ite...od_fripers.html

widzę że ma gwint. Czy bede mógł razem z osłoną wkręcic też filtr ?
A i jeszcze do jakich obiektywów należy stosować osłone pełna a do jakich tzw tulipan :?:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
arob, jest wątek na temat osłon: http://pentax.org.pl/view...os%B3%2A+kit%2A
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pozwoliłem sobie scalić.
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
arob napisał/a:
A i jeszcze do jakich obiektywów należy stosować osłone pełna a do jakich tzw tulipan

tulipany do szerszych katow , tam gdzie boki moglyby winietowac (dlatego sa wyciete ;-) ) pelne do reszty...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach