wiosna77  Dołączył: 04 Lut 2007
instrukcja obsługi Pentax ME Super
Jak w temacie.Serdeczna prośba do koleżanek i kolegów.Od dwoch dni jestem w posiadaniu aparaciku Pentax ME Super.Dotychczas fociłam Zenith,Kiev,Prakica,PSixW nowym jest trochę automatyki i przycisków więc dobrze by było poosiaść wiedzę z obsługi.Prosze o pomoc w w/w temacie i z góry wszystkim serdecznie dziękuję.WIOSNA 77
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
coś takiego może być?

jest też wersja do ściągnięcia tutaj ;)
 
wiosna77  Dołączył: 04 Lut 2007
Pentax ME Super-instrukcja w j.polskim
Serdeczne podziękowania dla Maciocha z Bytomia za szybki odzew.Niestety nie znam j.angielskiego w takim stopniu by poradzić sobie z odczytaniem dlatego jeszcze raz zwracam sie do tych którzy posiadają o ile jest instrukcje w j.polskim lub przesłanie tzw.abc głownie interesują mnie przyciski który za co odpowiada,ustawianie czasów ,ostrości,korekty i resztą sobie poradzę.Z góry dziękuje.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Nie wiem, czy jest instrukcja po polsku, ale MeSuper to stary aparat bez żadnych wodotrysków. Jeśli kiedykolwiek robiłeś zdjęcia lustrzanką, poradzisz sobie bez instrukcji, jeśli nie, przeczytaj cokolwiek w sieci o robieniu zdjęć manualną lustrzanką i wszystko sam skojarzysz.
Powodzenia
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
wiosna77, wątpię czy dostaniesz, chyba, że ktoś sobie przetłumaczył. Ja nie słyszałem o polskiej wersji instrukcji do żadnego korpusu K ani M. To tak, jakbyś chciał instrukcję obsługi w języku polskim do Aston Martin'a Lagonda. :-D (przecież u nas wtedy to Syrena 105 królowała na drogach).
Dobrą radę dał PiotrR, czytaj cokolwiek o technice foto, np. stronę naszego kolegi Fotonyf'a.
Jeśli będziesz miał jakieś problemy pisz, pomożemy!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
wiosna77, ME Super jest bardzo prosty w obsłudze, pytaj, czego nie wiesz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Scaliłem wątki, bo dublowały temat.
instrukcja obsługi Pentax ME Super
Pentax ME Super-instrukcja w j.polskim


wiosna77, następnym razem proszę nie zakłdać nowego wątku dotyczącego tego samego tematu, ale kontynuować rozmowę w rozpoczętym. Jeśli znacząco zboczymy z tematu w ciekawym kierunku to jakiś mod podzieli temat.
Co do ME Super - pytaj, kto pyta nie błądzi (poczytaj też link, który podałem wyżej)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
ME Super jest bardzo prosty w obsłudze


Jak kupuje jakiegos plesniaka, to zawsze sciagam manuala. Ostatnio kupilem KX'a i juz chcialem negatywa stawiac, za to ze cos nie styka w spuscie i pomiar sie wlacza, tylko gdy dzwignia naciagu jest w pozycji roboczej, tzn lekko odchylona. Dopiero potem doczytalem w instrukcji, ze tak wlasnie ma byc. Jak mialem pierwszego MX'a tez nie moglem znalezc podgladu glebi ostrosci, a bez instrukcji do Yaski Mat, nie wiedzialbym jak sie w ogole do niej zabrac ;-)

pozdrawiam

dz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
Jak mialem pierwszego MX'a tez nie moglem znalezc podgladu glebi ostrosci
Bo MX jest tak samo zakręcony jak ja (pewnie dlatego dobrze nam się współpracuje) :mrgreen:
 
wiosna77  Dołączył: 04 Lut 2007
Jarek Dabrowski, po malutku dochodze do celu ale stanąłem przed murem którym jest to,że nie mogę przestawić pokretła służącego do zmiany z automatu na 125 i manual więc proszę o pomoc może jest wtym jakiś kruczek.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
bialy przycisk na pokretle ;-)

pozdrawiam

dz.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dodam, że biały przycisk wciskamy a kółkiem kręcimy. To taka blokada jest.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
wiosna77 napisał/a:
Pentax ME Super.Dotychczas fociłam Zenith,Kiev,Prakica,PSixW nowym jest trochę automatyki i przycisków więc dobrze by było poosiaść wiedzę z obsługi.Prosze o pomoc w w/w temacie i z góry wszystkim serdecznie dziękuję


macioh napisał/a:
coś takiego może być?

jest też wersja do ściągnięcia tutaj ;)


Ponieważ ME-Super właśnie do mnie jedzie ;-) postanowiłem wydrukować tę instrukcję. W wersji do ściągnięcia są skany poszczególnych stron. Pozwoliłem sobie wkleić te skany do pdf'a i zrobiłem taką książeczkę formatu A5. Gdyby ktoś był chętny to można sobie ją ściągnąć (niestety tylko przez 7 dni) tutaj: Pentax ME-Super instrukcja.pdf
Aby powstała książeczka należy wydrukować dokument dwustronnie na kartkach A4 w orientacji poziomej z opcją przerzucania wzdłuż krótszej krawędzi. (Używając "dupleksu ręcznego" przy ustawianiu kolejnych stron ważne jest aby orientacja obu stron tej samej kartki była przeciwna - "do góry nogami"). Następnie każdą kartkę należy złożyć na pół, poszeregować według numerów stron, a następnie zeszyć w miejscu zagięcia (np. nicią lub odpowiednim zszywaczem kątowym). To taka namiastka prawdziwej instrukcji ale działa.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Delikatnie zapytam - polska instrukcje do Z1p ma ktos moze??;-)

Pzdr
Spinner
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Wojtek
mam tłumaczenie bez obrazków i całą po angielsku
Pozdr.
Wiktor
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja mam domowej roboty. Ale jeżeli myślisz, że będę skanował te 784 strony (formatu A3+, 300DPI), to się grubo mylisz...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ja mam w niestety mocno "niechrzescijanskim" jezyku... :mrgreen:

Chetnie bym sie "podpial" pod Wasze instrukcje... Jak to mozemy zrobic?;-)

Pzdr
Spinner

P.S. Logowanie sie na tym forum to jest koszmar... :evil:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Hmmm... Problem polega na tym, że owa instrukcja jest po prostu bindowana i prawdopodobnie będę musiał rozwalić ową oprawę.
Ale jeżeli akces zgłosi więcej użytkowników, to mogę się poświęcić i ewentualnie spróbować poskanować i zrobić z tego PDFa do zamieszczenia na forum. Miałbym tylko małą prośbę. Chodzi o to, by obok linka znalazła się sentencja:
Pobieraczu - pochyl głowę - pod brzemieniem tego PDFa poległ Michu, legendarny przygłup i analfabeta tego forum.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu, póki co, masz pół punkta. Jak wrzucisz do PDFa, dostaniesz kolejne pół.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wolałbym formę żeńską: połówka.
O ile w ten weekend nie nastąpi kolejny rozbiór Rzeczypolspolitej, nie trafi w nasz glob zabłąkana kometa a zaplanowana rodzinna impreza pozostawi odpowiednią dawkę zniesmaczenia, to rozpocznę etap skanowania. Prawdopodobny czas ukończenia zadania: wrzesień 2009.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach