Trurl1954  Dołączył: 19 Maj 2013
Jak przewinąć film bez baterii?
Cześć!

Czy da się wciągnąć film z powrotem do kasetki
bez sprawnych baterii?
Mam zrobionych 17 zdjęć...

Mam MZ-50.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
A jak byś sobie to wyobrażał? Może w MZ50 pod dolnym deklem jest jakaś awaryjna korba, ale w pozostałych modelach z napędem elektrycznym, nie ma. :-p
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Da się otwierając aparat w kompletnej ciemności (albo specjalnym "rękawie" ciemniowym). Będzie się dość ciężko odwijał ale spokojnie powinien dać radę
PS
Raz tak wyjmowałem na wycieczce zerwaną kliszę z ME (powtarzanie na własną odpowiedzialność): Szczelnie zamknąłem zamek kurtki i otwór na szyję. Włożyłem do środka aparat i aluminiową folię z kanapek. zamknąłem spód i włożyłem ręce przez rękawy. Otwarłem aparat, zwinąłem kliszę i owinąłem ją w folię. Zdjęcia wyszły ok.
 

Trurl1954  Dołączył: 19 Maj 2013
pyciar napisał/a:
Da się otwierając aparat w kompletnej ciemności (albo specjalnym "rękawie" ciemniowym). Będzie się dość ciężko odwijał ale spokojnie powinien dać radę
PS
Raz tak wyjmowałem na wycieczce zerwaną kliszę z ME (powtarzanie na własną odpowiedzialność): Szczelnie zamknąłem zamek kurtki i otwór na szyję. Włożyłem do środka aparat i aluminiową folię z kanapek. zamknąłem spód i włożyłem ręce przez rękawy. Otwarłem aparat, zwinąłem kliszę i owinąłem ją w folię. Zdjęcia wyszły ok.


Wygląda na to, że trzeba to zrobić pod kołdrą...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Zapytaj magika Grzechotnika będzie wiedział czy tam nie ma jakiegoś serwa lub blokady. MZ to nie ME czy MX.
Chwilę, mam uszkodzoną MZ5n, sprawdzę czy po otwarciu dekla da się pokręcić rolką.

[Edit po podniesieniu d...y przejściu do szafki ze skarbami]:
Jak przypuszczałem - rolka po otwarciu, obraca się pod palcem w kierunku
nawijania filmu, w kierunku przewijania do kasetki jest zablokowana, ani drgnie.
 

Trurl1954  Dołączył: 19 Maj 2013
rychu napisał/a:
Zapytaj magika Grzechotnika będzie wiedział czy tam nie ma jakiegoś serwa lub blokady. MZ to nie ME czy MX.
Chwilę, mam uszkodzoną MZ5n, sprawdzę czy po otwarciu dekla da się pokręcić rolką.

[Edit po podniesieniu d...y przejściu do szafki ze skarbami]:
Jak przypuszczałem - rolka po otwarciu, obraca się pod palcem w kierunku
nawijania filmu, w kierunku przewijania do kasetki jest zablokowana, ani drgnie.


Bardzo dziękuję!
Poleciałem do sklepu i po bardzo bolesnym
wydaniu 36 złotych na nowe baterie CR2
przewinąłem film...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach