mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
A ja nie wiem na co komu te czytniki... Nie wyobrażam sobie książki w innej formie niż papierowa. Moim marzeniem jest mieć całą biblioteczkę upchaną książkami w olbrzymim pokoju. Taki konserwatysta w tej dziedzinie jestem :-)
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
mdfan napisał/a:
A ja nie wiem na co komu te czytniki...

po to by:
mdfan napisał/a:
mieć całą biblioteczkę upchaną książkami

w torebce, plecaku, ogólnie przy sobie.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
mdfan napisał/a:
Nie wyobrażam sobie książki w innej formie niż papierowa. Moim marzeniem jest mieć całą biblioteczkę upchaną książkami w olbrzymim pokoju. Taki konserwatysta w tej dziedzinie jestem :-)

mdfan ja mam mnóstwo książek papierowych - już nie mam ich gdzie trzymać :lol: Ale jest mnóstwo rzeczy do przeczytania jednorazowo, np. dokumentacja, instrukcje, poradniki... też książki.

Poza tym... szkoda lasów na jednorazowe czytadła :-P

A dziś przeczytałem, że jutro (a właściwie, to już dziś) premiera eClicto.
Księgarnia: http://eclicto.pl/
Blog: http://blog.eclicto.pl/
Zestaw książek w pakiecie startowym (100 szt.)

Kuszą, kuszą... ;-)
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
andrusz, ile takie cacko ma kosztować?
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
jitt, Google mówi, że ok 1000 zł. A szkoda, bo już się przez chwilę ucieszyłem, że cena będzie dostosowana do polskiego rynku. Trzeba będzie niestety poczekać, aż stanieje.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
jitt napisał/a:
andrusz, ile takie cacko ma kosztować?

Cena to 899zł:
http://blog.eclicto.pl/dl...-cena-czytnika/
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
ja korzystam z onyxa, 6", czyta wszystkie popularne formaty (pdf, doc, wri, doc) - korzystam głównie na wyjazdach. Audioboki są ok. też lubię, krótrze opowieści z cd/mp3 w aucie w drodze do pracy.
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Odświeżę temat. Pewnie sporo się zmieniło przez prawie 2 lata.

Jaki czytnik e-booków teraz warto kupić. Wiem tylko tyle, że warto aby miał ekran e-ink gdyż wtedy bateria wytrzymuje nawet kilka tygodni. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Proszę o podanie najlepiej konkretnych modeli. Cena to wiadomo, że im taniej tym lepiej, ale myślę, że do 500 zł da się coś sensownego kupić.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Ja polecę Kindle, czy to w wersji classic (takiego posiadam) czy to touch. Banalna obsługa, do tego genialna funkcjonalność Amazona (5GB przestrzeni w chmurze). Bateria sporo trzyma

Co do ceny, to w sumie sytuacja wygląda tak, że taniej kupisz wersję Special Offer (czyli wersję z reklamami przeznaczoną na rynek USA) na allegro. Tutaj może być jednak ruletka, bo gwarancja na taką wersję może nie być uznana przez Amazona, chociaż to teraz rzadkość - ja nie miałem absolutnie żadnych problemów z realizacją gwarancji (tj. odbiorem nowego czytnika i odesłaniem starego - w tej kolejności). Druga opcja, to kupno wersji normalnej ze sklepu Amazona w USA. Do ceny ze strony trzeba doliczyć trochę kosztów związanych z VAT-em, cłem i przesyłką. Fakt faktem wszystko trwa bardzo szybko, a śledzenie przesyłki na stronie UPS/DHL uzależnia :-)
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
laaval napisał/a:
Ja polecę Kindle

czy to może jest Amazon Kindle 4? Do dostania w PL za ok. 475 zł?
 

Gall  Dołączył: 15 Mar 2010
Tylko one mają mały ekranik zdaje się? Chciałem kupić coś na e-inku w rozsądnej cenie, ale rozsądna cena = jak dla mnie nierozsądne rozmiary. Chodzi o problem z czytaniem pdfów na małym ekranie, praktycy twierdzą, że się nie nadaje.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Mam kindle 4 i nie zamieniłabym na nic innego;)

e-papier, bateria długo trzyma (ładuję go właściwie tylko wtedy, gdy wgrywam pliki), prosta obsługa...
Wszystkie pliki konwertuję, robi się to bezproblemowo i szybko (więc problem z mieszczeniem PDFa na ekranie znika)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Tequila napisał/a:
Wszystkie pliki konwertuję, robi się to bezproblemowo i szybko (więc problem z mieszczeniem PDFa na ekranie znika)


Chwyleczkie! Mogę poprosić o więcej informacji? W Kindle mojej Miśki PDFy czyta się paskudnie. Czy jest coś, o czym nie wiem?
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Gall napisał/a:
Tylko one mają mały ekranik zdaje się
6``, to mało? Pytam bo nie mam pojęcia. Nigdy nie używałem czytnika.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
wojtekk, ściągasz programik Calibre i konwertujesz PDF na MOBI
ja takim sposobem działam
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Tequila napisał/a:
wojtekk, ściągasz programik Calibre i konwertujesz PDF na MOBI
ja takim sposobem działam


Błeeee, próbowałem tego, babole wychodzą...
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
wojtekk, a dobrze pozaznaczałeś w opcjach, że plik ma być czytany przez Kindle?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Tequila napisał/a:
wojtekk, a dobrze pozaznaczałeś w opcjach, że plik ma być czytany przez Kindle?


Teraz z głowy nie pamiętam już. Spóbuję znowu.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
wojtekk, ja też się posiłkowałam tą stroną http://swiatczytnikow.pl/...wersje-pdf/?pod
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Co się tyczy czytników to w zasadzie wszystkie mają e-ink. Urządzenia z innym wyświetlaczem to takie podrobione czytniki. Najlepsze wyświetlacze to w tej chwili e-ink Pearl. Pomijam kolor.
Ze swojej strony polecę Pocketbook. Dystrybutor w Polsce, czyta wszystko.
Kindle czyta wszystko ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach