texel  Dołączył: 02 Sty 2010
vivitar 28-70
witam

chcę kupić obiektyw vivitar 28-70, był używany prawdopodobnie do analoga, posiada focus auto oraz manual

czy waszym zdaniem warto go kupić (jest po dobrych pieniądzach)

i od razu pytanie, czy podejdzie bezpośrednio do kiksa czy potrzebuję jakiejś przejściówki?

 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Re: vivitar 28-70
texel napisał/a:
posiada focus auto oraz manual
Co do autofokusa mam wątpliwości. Wersje z autofokusem miały napis „auto focus zoom”
http://i10.ebayimg.com/06/i/001/31/b0/743f_12.JPG
Na tym zaś widnieje: „macro focusing zoom” tak jak na manualnych egzemplarzach
http://cgi.ebay.de/VIVITA...=item27adf95e7f
texel napisał/a:
czy waszym zdaniem warto go kupić (jest po dobrych pieniądzach)
Za jaką cenę? Jak do 100zł można go przetestować.
texel napisał/a:
i od razu pytanie, czy podejdzie bezpośrednio do kiksa czy potrzebuję jakiejś przejściówki?
Żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba widzieć bagnet. Co pisze w jego okolicy? Jak coś w stylu PKA/R to powinien pasować. W przeciwnym razie nic z tego, chyba że ma gwint M42 to można go założyć z przejściówką.
 
texel  Dołączył: 02 Sty 2010
niecałe 40 złotych już z transportem, a dokładniej to za obiektyw 1 funt, reszta transport (mam nadzieję, że obiektyw sprawny :-) )

ps. witam rodaka :-D
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
texel napisał/a:
ps. witam rodaka :-D
Witam, witam, nie zwróciłem wcześniej uwagi na lokalizację. :-B
Masz pewność że ten obiektyw jest do pentaksa? 40zł to mała kwota i wypróbować warto, może nie będzie tragedii, choć na rewelację bym się nie nastawiał. :mrgreen:
 
texel  Dołączył: 02 Sty 2010
jest napisane, że "for pentax" - przyjedzie to będę miał pewność
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
texel napisał/a:
jest napisane, że "for pentax" - przyjedzie to będę miał pewność

Ok, podziel się wrażeniami z użytkowania tego obiektywu :-)
 
texel  Dołączył: 02 Sty 2010
jak tylko do mnie dotrze to ruszę na jakieś safari :-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Szczerze mówiąc to kupiłem kiedyś takiego Vivitara (o ile jest manualny a nie AF) za jakieś 40zł żeby się przekonać czy pasuje mi zakres 28-70mm na cyfrówce ;-) i po zrobieniu kilku zdjęć odsprzedałem na Allegro za taką samą kwotę. Myślę, że jeśli jeszcze go nie kupiłeś to możesz sobie odpuścić. Są bardzo fajne obiektywy Vivitara, ale ten raczej do nich nie należy (oczywiście zawsze można założyć, że trafiłem na uszkodzony egzemplarz, ale mój miał podły kontrast i ostrość).
 
Dig  Dołączył: 22 Paź 2009
gebi napisał/a:
ale mój miał podły kontrast i ostrość

to może ja od Ciebie kupiłem?
raz tylko tym pstrykałem i faktycznie mały kontrast (temat rzuciłem na forum http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=28191 i wyszło że być może osłona przeciwsłoneczna byłaby pomocna, a osłony jeszcze nie nabyłem), fotki testowe w mieszkaniu z lampą (tzn. lampa jest w mieszkaniu, ale chodziło mi o błyśnięcie przy zdjęciu :-) )wyszły w porządku, jak na moje niewprawione oko
100 na pewno bym nie dał, a jak bym dał to bym się denerwował, ale za jakiś marny grosz żeby się pobawić...
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Jeśli kupiłeś go w grudniu to nie ode mnie, bo ja swojego pozbyłem się już chyba ze 2 lata temu i aukcji na Allegro nie sprawdzę :-) W każdym bądź razie nie zachwalałem go zbytnio (poza ładnym wyglądem, bo wyglądał jak nówka, pewnie dlatego, że był mało używany).
Cena była rzeczywiście zachęcająca, dlatego go kupiłem, ale ponieważ mam lepsze obiektywy, więc się go pozbyłem.
100zł to na pewno byłaby zbyt wysoka cena, bo za tyle można kupić np. fajnego 18-55mm.
 
Dig  Dołączył: 22 Paź 2009
ja kupiłem faktycznie w grudniu za 31 + przesyłka
wygląda dosyć ładnie (może to ten sam krąży :-) ), a zobaczymy co z nim będzie dalej
znowu nie jakieś pieniądze, a ja cały czas na dorobku jestem jeśli chodzi o wiedzę więc jakieś kolejne doświadczenie pozwalające wyrobić sobie zdanie o tym czego oczekuję od obiektywu i na co zwrócić uwagę przy poważniejszych zakupach w przyszłości
generalnie nie żałuję choć nie widzę powodu dla którego miałbym używać zamiast kita, może spróbuję go w makro (sam pewnie nie bo skala nie powala :-) , ale jakby do niego coś podpiąć), może jeszcze się kiedyś pobawię, a prędzej czy później pewnie pchnę dalej
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Dig napisał/a:
i wyszło że być może osłona przeciwsłoneczna byłaby pomocna

Mam przeczucie, ze ten obiektyw nie podchodzi to cyfrowek i w pozbyciu sie tego mleka/braku kontrastu pomogloby zastosowanie maski z tylu obiektywu (jezeli jest tam miejsce na taka maske). Widzialem zdjecia z maska i bez i bylem w szoku jak duza jest roznica (od razu robil sie przyjemny kontrast i nasycone kolorki).

tuaj np duzo o tym pisza:
http://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=4494

[ Dodano: 2010-01-12, 14:20 ]
Jeszcze czasem denerwuje taki efekt "glow", czyli poswiata na kontrastowych przejsciach. Maska tez to moze zniwelowac.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach