vito157  Dołączył: 28 Maj 2008
@zy, @barto
Pewnie tak. Ale:
- nie wiem, co kupuję. Mój - mimo że ma już pewnien przebieg, jest jednak w dość dobrym stanie
- na K5 będę mógł sobie pozwolic dopiero latem. Do tego czasu kadycha będzie jeszcze musiała na mnie zarabiać.
- kupując używkę, nie wrzucę jej sobie w koszty. A serwis - i owszem.
- poza tym 192 GBP - to jakies 220 EUR. To odpowiednik 25 paczek fajek... Albo dwóch krótkich, godzinnych sesji zdjęciowych dla familii... ;)
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
vito157, dopiero co PiotrK sprzedał swoją kadychę z symbolicznym przebiegiem 1900 klatek, w stanie jak nówka.
 

vito157  Dołączył: 28 Maj 2008
Hermes napisał/a:
vito157, dopiero co PiotrK sprzedał swoją kadychę z symbolicznym przebiegiem 1900 klatek, w stanie jak nówka.

Pozamiatane.
Poza tym cały czas bije się z myślami: Pentax czy Sigma.
 

krizar  Dołączył: 03 Maj 2010
Nie bardzo ekstremalnie ale pechowo .
Brałem K-x z szafki , pasek zahaczył podczas podnoszenia o klamkę drzwiczek szafki i wyrwał mi kiksa z rąk . Walnął o ziemie dosyć intensywnie .
Efekt pęknięcie obok przycisku podnoszenia lampy . Wszystko działa ... uffff.

Ten pasek ma służyć do ratowania przed upadkiem a nie do ich powodowania ... wiem wiem nie chroni przed głupotą .
 
kate  Dołączyła: 28 Sty 2011
Witam
Moje aparaty nie miały ciężkich przeżyć, ale chciałam zapytać, czy ktoś robił pentaxem K-7 lub K-r zdjęcia na basenie. Nie chodzi o zdjęcia podwodne. Czy nie ma zagrożenia od strony dużej wilgotności powietrza i temperatury.
Pozrawiam :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kate napisał/a:
czy ktoś robił pentaxem K-7 lub K-r zdjęcia na basenie

Nie za bardzo można je porównywać bo K-7 jest uszczelniony a K-r nie ale jak nie będziesz wskakiwać z aparatem do wody to nie powinno się nic stać.
kate napisał/a:
Czy nie ma zagrożenia od strony dużej wilgotności powietrza i temperatury.

To na basenie czy w saunie ;-)
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Ja robiłem kasetką (K100D), która nie jest uszczelniona. Zdarzyło się że aparat był zachlapany, ale bez problemu potem działał.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
michal5150 napisał/a:
Ja robiłem kasetką (K100D), która nie jest uszczelniona. Zdarzyło się że aparat był zachlapany, ale bez problemu potem działał.

Może Filipinka paluszkiem zatykała dziury...? ;-)
 
kate  Dołączyła: 28 Sty 2011
A wiecie jak się zachowują obiektywy sigmy na basenie? :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Toną.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
plwk, :-B
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
kate napisał/a:
Czy nie ma zagrożenia od strony dużej wilgotności powietrza i temperatury.

robilem zdjecia na baseni i w saunie zestawem k10+sigma 28-105, a z sigma 10-20 kadyszka zanurkowala w dunajcu
wszystko opisalem w tym watku
wszystko dziala nadal :mrgreen:
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
szczypiorrr napisał/a:
Może Filipinka paluszkiem zatykała dziury...? ;-)

Do K100D nie wkładali Filipinek więc to musiało być coś innego ;-)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Adam Sławomir napisał/a:
szczypiorrr napisał/a:
Może Filipinka paluszkiem zatykała dziury...? ;-)

Do K100D nie wkładali Filipinek więc to musiało być coś innego ;-)
Może do twojej nie wkładali, w mojej była :-P

[ Dodano: 2011-05-26, 09:46 ]
Generalnie, ani z K100 ani z K200 ani z K5 nie miałem problemów w dużej wilgotności, błocie i deszczu. Z żadnym obiektywem Pentaxa i Sigmy też nie.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Adam Sławomir napisał/a:
Do K100D nie wkładali Filipinek więc to musiało być coś innego

No ciekawe, bo w mojej też był. ;-)
 

oliee0  Dołączył: 29 Paź 2010
Ja nie miałem jakiś "extra" przeżyć, jedyne co to miałem moją K-m'kę w plecaku, który był nie zapięty i z jakiegoś metra upadła na beton, na stacji benzynowej... LOL
Osłona przeciwsłoneczna uratowała obiektyw, trochę się zadrapała, aparat też się lekko zadrapał na jednym rogu, tak czy siak nieźle walnął w beton, ale wszystko działa i jest ok, Pentax-y są wytrzymałem - mam nadzieję. :-P

A, no i jeszcze - może nie o Pentax-ie, a o Nikonie... Mój ociec kupił jakieś 10 lat temu wymarzonego Nikona F60, zleciał z jakiś 3 metrów na podłogę... Wgnieciony obiektyw i naprawa, korpusowi na szczęście nic się nie stało.
 
kate  Dołączyła: 28 Sty 2011
diplodok napisał/a:
kate napisał/a:
Czy nie ma zagrożenia od strony dużej wilgotności powietrza i temperatury.

robilem zdjecia na baseni i w saunie zestawem k10+sigma 28-105, a z sigma 10-20 kadyszka zanurkowala w dunajcu
wszystko opisalem w tym watku
wszystko dziala nadal :mrgreen:

Dzięki za odpowiedź :-)
 
teo73  Dołączył: 06 Sty 2008
 
hottt  Dołączył: 03 Lut 2012
teo73 napisał/a:
http://www.diyphotography...t-weather-proof

To już wiem co amerykanie robili w Iraku :mrgreen:
 

gamic1  Dołączył: 29 Sie 2009
mój K-5 kilkanaście dni po zakupie miał twarde lądowanie z 1,5 m na betonowy chodnik :-( .
Za bardzo kombinowałem z obiektywami i miąłem jeszcze torbę na ramieniu , wydawało mi się, że K-5 wisi na szyi, więc puściłem body.. :-( a ono "srrrru" o beton.
Efekt : zadrapanie na spodzie obudowy w dwóch miejscach - i tyle. działa jak dział. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach