filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Nikon D700 i Pentax K-5 porównanie przepałów.
Ekajana napisał/a:
Nie zauważyłem drastycznej różnicy w szumach, za to cieżko było mi coś na szybko pokombinować z kolorem

Różnicy w szumach nie ma faktycznie dużej - ale weź pod uwagę, że k5 zmiękcza obraz powyżej iso1600.... detale lecą z górki na pazurki wraz ze zwiększaniem iso.
Jeśli chodzi o kolory to d700 (z włączonym 14bitowym przetwarzaniem) jest całą epokę do przodu pod względem bogactwa przejść tonalnych - k5 na wysokim iso ma bardzo spłaszczone czy też uproszczone kolory....
Ekajana napisał/a:
Oczywiście inna sprawa, że topowe konstrukcje jak D4 to inny pułap
w przejściu z d3 na d4 nie ma takiego szoku jakościowego jaki jest z k20 na 5.... Zauważ ceny używanych d3 d700 itp zaraz po wypuszczeniu d4 mocno spadły teraz jakby wracają na proporcjonalny poziom czyli są coraz wyższe - ludzie nie widzą wielkiego sensu w przesiadce z d3 na d4 (pomijam tu funkcje użytkowe d4 które przebijają d3 jak lan i filmy)
 
vulkanwawa  Dołączył: 13 Sty 2012
filorp napisał/a:
Jeśli chodzi o kolory to d700 (z włączonym 14bitowym przetwarzaniem) jest całą epokę do przodu pod względem bogactwa przejść tonalnych - k5 na wysokim iso ma bardzo spłaszczone czy też uproszczone kolory....

Przepraszam ale kompletnie nie masz racji, nawet testy tego nie potwierdzają - na ISO 100 K-5 ciut przewyższa D700 natomiast na wyższych ISO całkowity DR jest na takim samym poziomie, więc nie wiem skąd ten wniosek,chyba że chodzi Ci o ISO 1600 -6400 w kategorii wysoka jakość jest to różnica 1-1,5EV (ale tylko w tej kategorii ale w praktyce jest to mało zauważalne) ale cała epoka to przesadziłeś mimo że matryca K-5 jest mniejsza od D700 i ma większa ilość Mpix

Porównaj NIKON D700 oraz PENTAX K-5

Nawet na DxO nie ma potwierdzenia tego co napisałeś
www.dxomark.com/index.php...d2%29/Nikon]K-5 vs D700
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
ja nie mówie o zakresie tonalnym - tu masz rację! mówię o tym co dxo nazywa czułością kolorów a optyczne nawet nie słyszało o czymś takim.... od pewnego czasu najbardziej interesuje mnie właśnie ten parametr.... to w jaki sposób matryca reaguje na subtelne przejścia kolorów - i tak jak mówię k5 bardziej spłaszcza kolory.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Ja się tam na takich cudach nie znam, ale zdjecia robię i sie nieraz podobają. I powiadam - mając rawy z D700 i z K-5 w tych samych warunkach, ładniej mi wyglądają te pentaxowe. Inna sprawa, że nie wiem co było naustawiane w nikonie i nacudowane, bom się tem nie zajmował ino szybciutko zdjęcia wołać i gotowe. W każdym razie d....y nie urywa ten chwalony fullfrejm. W sensie - dobry on, ale K-5 też jest bardzo dobry. A taki piękny, mały cichy, szczelny, solidny i duuużo tańszy.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
tak na marginesie vulkanwawa, to zauważ też, że te dwa aparaty d700 i k5 się świetnie uzupełniają - k5 daje większą rozpiętość tonalną w cieniach a d700 w światłach....
 
vulkanwawa  Dołączył: 13 Sty 2012
w kolorystyce niestety mamy problem bo jest to jak najbardziej subiektywne odczucie, notabene co by powiedziała TA KOBIETA chyba powinni ją zatrudnić do testowania lustrzanek ;-)
Ja np nie cierpię kolorów z telewizorów LCD (szczególnie skóra ludzka faktycznie wygląda fatalnie)natomiast super podobają mi się te z PLAZMY i komputerowych monitorów kineskopowych.
Miałem okazję popracować i porównać głównie w studio zdjęcia z D700, 5DMark II i K-5 i powiem że jakością K-5 w żadnym wypadku nie odbiegał od Full frame (a lubię się czepiać szczegółów) :->
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Oj kobiety niestety widzą kolory lepiej - w color efex pro jest taki filter: tonal contrast - on prawdę ci powie o właściwościach matrycy.....

vulkanwawa napisał/a:
Miałem okazję popracować i porównać głównie w studio zdjęcia z D700, 5DMark II i K-5


w d700 płacisz za autofocus i pracę ze speedlightami
w k5 możliwość pracy z limitedami FA
w 5dm3 nie wiem za co płacisz...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
filorp napisał/a:
w k5 płacisz za możliwość pracy z limitedami FA

Przepłacasz. I to słono.
:mrgreen:
 
gibberpl  Dołączył: 17 Cze 2012
vulkanwawa napisał/a:

Przepraszam ale kompletnie nie masz racji, nawet testy tego nie potwierdzają - na ISO 100 K-5 ciut przewyższa D700 natomiast na wyższych ISO całkowity DR jest na takim samym poziomie


Testy opacznych testami a życie swoje. Mam te dwa korpusy. D700 odzyskuje cuda z przepałów i podobny poziom niedoświetlenia z cieni jak K-5. Testy testami a życie i tak idzie swoją drogą. Po obróbce 400 Rawów z K-5 i około 100 z D700 ten drugi pozwala się wyluzować jeśli chodzi o dobór ekspozycji.

Przykład z D700.


exify zachowane.

Nie mam tej samej sceny z K5, ale obrabiający RAW więdzą, że tej jasnej plamy nie dałoby się uratować.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
gibberpl napisał/a:
ale obrabiający RAW więdzą, że tej jasnej plamy nie dałoby się uratować
nie ma h.. we wsi - nawet gdyby sie dało to nie zachowałoby faktury -byłaby po prostu nieco ciemniejsza plama - ja nie mówię że k5 jest kiepski ale na tym poziomie sprzetowym za każdy drobny niuans (tak jak kolega tu zaprezentował) już trzeba słono płacić....
 
vulkanwawa  Dołączył: 13 Sty 2012
Na szybkiego.
Nie wiem jak to robicie ale zrobiłem podobny przepalony RAW i na szybkiego wyciągnąłem z przepałów.
ORYGINAŁ Z K-5

...i po szybkiej edycji

 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
filorp napisał/a:
Różnicy w szumach nie ma faktycznie dużej - ale weź pod uwagę, że k5 zmiękcza obraz powyżej iso1600.... detale lecą z górki na pazurki wraz ze zwiększaniem iso.

Obraz zmiękcza D700 nawet na ISO 200, ma bardzo mocny filtr przed matrycą. Jak w rzeczywistości wyciąga 8-9 megapikseli to już szczyt możliwości.

filorp napisał/a:
Jeśli chodzi o kolory to d700 (z włączonym 14bitowym przetwarzaniem) jest całą epokę do przodu pod względem bogactwa przejść tonalnych - k5 na wysokim iso ma bardzo spłaszczone czy też uproszczone kolory....

Jaja sobie robisz czy co? Może kup sobie odpowiedni monitor, który nie będzie ci ciął świateł.

filorp napisał/a:
w przejściu z d3 na d4 nie ma takiego szoku jakościowego jaki jest z k20 na 5.... Zauważ ceny używanych d3 d700 itp zaraz po wypuszczeniu d4 mocno spadły teraz jakby wracają na proporcjonalny poziom czyli są coraz wyższe - ludzie nie widzą wielkiego sensu w przesiadce z d3 na d4 (pomijam tu funkcje użytkowe d4 które przebijają d3 jak lan i filmy)

Następne dyrdymały.

vulkanwawa napisał/a:
w kolorystyce niestety mamy problem bo jest to jak najbardziej subiektywne odczucie,

Nie, to wszystko można łatwo pomierzyć.
 
vulkanwawa  Dołączył: 13 Sty 2012
White napisał/a:
Nie, to wszystko można łatwo pomierzyć.

oczywiście że można pomierzyć, z tym że mi chodziło o to że każdy "odbiornik" (czyt. człowiek ;-) ) reaguje inaczej na kolorystykę.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
No tak. Tylko nie wiem jak można uznać żółto zielono czarną kolorystykę skóry z D700 na AWB jako coś przyjemnego/wiarygodnego. :-/
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
White, :-B
w koncu glos profesjonalisty ktory ma wiedze na temat, a nie osoby ktora zrazila sie kiedys do pentaxa, albo przeszla na "inna strone mocy" i teraz wszystko w pentaxie jest na nie...
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
White napisał/a:
Obraz zmiękcza D700 nawet na ISO 200, ma bardzo mocny filtr przed matrycą. Jak w rzeczywistości wyciąga 8-9 megapikseli to już szczyt możliwości
nie wiem skąd masz te dane, fakt ma silniejszy filtr niż d800e lub olki
White napisał/a:
Może kup sobie odpowiedni monitor, który nie będzie ci ciął świateł

mam szerokogamutowy z 12bitowym przetwarzaniem i ips, poza tym są oprofilowane fotolaby
White napisał/a:
Następne dyrdymały

white poluję od dwóch miesięcy na używane d3... wiem co mówię
White napisał/a:
No tak. Tylko nie wiem jak można uznać żółto zielono czarną kolorystykę skóry z D700 na AWB jako coś przyjemnego/wiarygodnego. :-/
nigdy nie mówiłem że d700 ma lepszy awb bo faktycznie w większości sytuacji ma gorszy - robię rawy więc wyobrażasz sobie jak bardzo sie tym przejmuję....
paradziqs napisał/a:
White, :-B
w koncu glos profesjonalisty ktory ma wiedze na temat, a nie osoby ktora zrazila sie kiedys do pentaxa, albo przeszla na "inna strone mocy" i teraz wszystko w pentaxie jest na nie...

powinieneś stosować jakieś emotikony bo nie wiadomo czy mówisz to ironicznie....
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Cytat
oprofilowane fotolaby

Kolejne dyrdymały. Fotolaby to kwestia ceny. Żaden nie dorównuje nawet w połowie plujce za 300 zł z saturna np. O rozdzielczości to już szkoda w ogóle coś pisać.
filorp napisał/a:
mam szerokogamutowy z 12bitowym przetwarzaniem i ips

Każdy tak pisze. To nic nie znaczy. Szkoda, że nie napisałeś, że jesteś oprofilowany. Oprofilowanie labu, który ma gamut blisko połowy sRGB też nie będę wspominał. Niestety takie możliwości taktyczno techniczne tej technologii na ten moment.

filorp napisał/a:
poluję od dwóch miesięcy na używane d3... wiem co mówię

Raczej piszesz trolowato. Ale ten aparat jako maszyna reporterska się sprawdza. Szkoda, że nikt z klientów tego nie docenia. :)

[ Dodano: 2012-07-05, 20:23 ]
filorp, widzę, że stosujesz najprostrzą taktykę trola.
Piszesz, a potem za chwilę edytujesz i dopisujesz.
W związku z tym, że gardzę, poniewieram i w ogóle straszne rzeczy o tym myślę EOT!
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
White napisał/a:
Kolejne dyrdymały. Fotolaby to kwestia ceny.
Szkoda gadać white ale pół roku szukalem fotolabu w uk i znalazlem!!! http://www.dscolourlabs.co.uk/ wcale nie są drodzy... zdjęcia wyglądają jak żywcem zdarte z monitora.... polecam! w Polsce nie znalazłem..... ale szukałem tylko coś miesiąc... sprawdziłem ze dwa lub trzy polecane przez znajomych.... albo nie byli w stanie przesłać rzeczywistych rozmiarów papieru albo nie wiedzieli jakiego papieru używają albo nie wiedzieli kiedy ostatni raz maszyna była czyszczona i oprofilowana.... albo zdjęcia były za ciemne lub zbyt kontrastowe.... o czym jeszcze chcesz porozmawiać ja wiem jakie wady i zalety ma k5 i jakie ma d700 możnaby książkę napisać i co z tego każdy używa to co ma - sorry ale aparaty pentaksa nie są najlepsze na świecie - czy to naprawdę tak boli?

[ Dodano: 2012-07-05, 20:39 ]
White napisał/a:
filorp, widzę, że stosujesz najprostrzą taktykę trola.
Piszesz, a potem za chwilę edytujesz i dopisujesz.
W związku z tym, że gardzę, poniewieram i w ogóle straszne rzeczy o tym myślę EOT!

jeszcze mi nawrzucaj.... dzisiaj mam jeszcze wolne potem nie wiem kiedy zajrzę.... masz okazję - nie wiem co w tym złego i co to ma wspólnego z trollowaniem... dopisujesz w miarę jak czytasz kolejne posty co w tym złego, co dzisiaj z tobą....
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
filorp, a ktore aparaty sa najlepsze na swiecie? zrobiles juz test wszystkich aparatow na swiecie i wyciagnales jakies wnioski?
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
najlepsze są te które masz pod ręką ;D przetestowałem to, mówię Ci....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach