Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nowy firmware do Samsung GX-20 ...
Pojawiła się nowa wersja firmware dla tego aparatu.

Jest do pobrania z :

http://www.samsungcamera....rmware_list.asp

Szkoda że pozostałe modele Samsungów pozostają bez ulepszeń...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tak jak i stare modele Pentaxów, takie już jest życie - jeżeli aparat nie jest w sprzedaży, to nie ma sensu go ulepszać
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nawet jak jest nowy i w sprzedaży to lepiej wypuścić nowy model z nowym firmware niż poprawiać tylko stare firmware :-)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
Markus napisał/a:
lepiej wypuścić nowy model z nowym firmware niż poprawiać tylko stare firmware

lepiej by bylo jakby wypuścili raz a porządnie, a nie z błędami ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Terminy gonią, konkurencja nie popuszcza, nie ma czasu taczek załadować ;-)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
plwk napisał/a:
nie ma czasu taczek załadować

co racja to racja :mrgreen: :mrgreen:
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
słuchajcie, czy w pentaxie jest możliwość hackowania firmware'u dla starszych modeli jak dl czy ds? chodzi mi o coś takiego jak tutaj dla canona:
http://chdk.wikia.com/wik...CHDK_program.3F
jeżeli jest to co można dodać?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
FraZa napisał/a:
czy w pentaxie jest możliwość hackowania firmware'u dla starszych modeli jak dl czy ds? chodzi mi o coś takiego jak tutaj dla canona:
Nie słyszałem o tym.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Re: Nowy firmware do Samsung GX-20 ...
Markus napisał/a:
Pojawiła się nowa wersja firmware dla tego aparatu.
Szkoda że pozostałe modele Samsungów pozostają bez ulepszeń...


Dla nas może i szkoda, ale życie nie lubi próżni - albo się Samsung weźmie za budowanie własnej marki - albo będzie robił lusterka z przypadku. Jako user GX'a jakoś słabo się czuję związany z tą marką - Nikon D300 coraz tańszy :mrgreen: , a skoro Samsung nie potrafi nas całować i pieścić za nasze zaufanie, olewając nas - to pewnie to samo spotka i jego.
Ci [censored] od marketingu Samsunga i budowy wizerunku marki jakoś nie dostrzegają tego, że jak m. in. nie ma nowych udoskonalonych firmware, aktualizacji i poprawienia błędów w oprogramowaniu DigiMaster, polonizacji środowiska - to nadal pozostaną marką kupowaną jako najtańsza na półce. A to wcale nie wróży im dobrze.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Tok'Ra napisał/a:
to nadal pozostaną marką kupowaną jako najtańsza na półce. A to wcale nie wróży im dobrze.


A według mnie samsung jako firma sobie nieźle przędzie. Wygląda na to, że wiedzą co robią ;-)
 
kriskov  Dołączył: 10 Gru 2008
samsung gx-20 firmware
Potrzebuję dokładnej informacji jakich czynności muszę dokonać aby wgrać firmware 1.03 /dotyczy GX-20/ Instrukcja w jęz. ang. niewiele mi mówi.Proszę o pomoc.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Re: samsung gx-20 firmware
kriskov napisał/a:
Potrzebuję dokładnej informacji jakich czynności muszę dokonać aby wgrać firmware 1.03 /dotyczy GX-20/ Instrukcja w jęz. ang. niewiele mi mówi.Proszę o pomoc.


Link do angielskiej wersji instrukcji masz na stronie Samsunga:
http://tinyurl.com/yj8nu5c

Wersja instrukcji tłumaczona przez google nie jest taka zła:
http://tinyurl.com/yjsd47q

W sumie w skrócie - miej naładowane baterie w aparacie na full. Kartę sformatuj w aparacie. Przenieś na kartę aktualizację firmware - tak, by nie trafiła do jakiegoś podrzędnego katalogu na karcie pomiędzy zdjęciami - ale była wrzucona bezpośrednio na czystą kartę - jeżeli to archiwum zip czy rar to je po prostu rozpakuj z podkatalogami na kartę - jak na fotce z instrukcji. Włóż kartę, włącz aparat mając wciśnięty przycisk MENU. A dalej jak na zdjęciach... Nie wyłączaj aparatu w trakcie aktualizacji - czekaj do oporu aż zamelduje że proces aktualizacji się udał.
Powodzenia.
 
kriskov  Dołączył: 10 Gru 2008
Bardzo dziękuję za informację,ale proszę mi powiedzieć co to znaczy ,,wrzucić na kartę pobrane firmware,,.W jaki sposób mam tego dokonać /jestem zupełnym zerem,jeśli chodzi o te sprawy/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Podłączyć do komputera czytnik kart SD, włożyć w niego kartę i przegrać na kartę plik firmware (z rozszerzeniem .bin)
 
kriskov  Dołączył: 10 Gru 2008
Bardzo dziękuję.Jeśli mi się nie uda to się chyba pochlastam.Pozdrawiam WSZYSTKIF.
 
Jaerk  Dołączył: 27 Maj 2009
Warto aktualizować firmware? mam oryginalne bez żadnej aktualizacji.
Pozdr dla użytkowników GX20
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
Cytat
Warto aktualizować firmware? mam oryginalne bez żadnej aktualizacji.
Pozdr dla użytkowników GX20

stabilizacja lepiej działa podobno ;)
aktualizacja zajmie Ci z 2 minuty wiec chyba warto poświęcić

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach