daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
ebelbeb napisał/a:
Sprawdziłem wszystkie manualne szkła pentaxa z mojej stopki, a dodatkowo A28/2.8, A50/1.4, A100/2.8, A200/4. Zostało kilka kundelków, ale one się nie liczą. Wniosek z tej akcji jest niewesoły - jedyne moje manualne szkło nadające się do użycia z 5D to zoom A35-135/3.5-4.5.

To wszystkie pozostałe wyslij do mnie :evilsmile:
mogę je ostatecznie przyjąć gratis :mrgreen:
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
+ SMC PENTAX SOFT 1:2.2 85mm - nie ma popychacza ani jego osłony, czyli nie ma problemu.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Ja również nie mogę zrozumieć takiego postępowania.Canon pełna klatka.szkła ogólnie dostępne i za niewielkie pieniądze wyśmienitej jakości a z drugiej strony kombinacje norweskie z przystosowaniem drogiej i rzadko spotykanej optyki Pentaxowej :shock: W każdym wątku i na każdej stronie pisze się o 85 Canona a tu zamysł żeby profanować dziwną ogniskową 77 Pentka. Nie jestem w stanie pojąć tych zabiegów chyba że.........legendy o super systemach wszystko-mających można ułożyć obok baśni braci Grimm :mrgreen:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Normalnie rozszyfrowałeś Canonierów. Biedni nie mogą dostać obiektywów w swoim systemie i muszą pentaxowe szkła przerabiać. :-P
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
andybond napisał/a:
Canon pełna klatka.szkła ogólnie dostępne i za niewielkie pieniądze wyśmienitej jakości a z drugiej strony kombinacje norweskie z przystosowaniem drogiej i rzadko spotykanej optyki Pentaxowej

Jak komus to sie wala po szufladzie to dlaczego nie?
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Cholera, ale mi tu śmiecicie. :evil:
andybond, a rozumiesz chociaż dlaczego używasz Industar 3,5/50 na M39, który jest w Twojej stopce, czy też Ci to trzeba tłumaczyć ?
Jest aparat, są obiektywy. Proszę Cię, nie rób z logo na przedmiotach dekalogu i nie dorabiaj religijnej otoczki z profanacją w tle, bo przykro to czytać po raz dziesiąty. Od bajdurzenia na dowolne tematy mamy w hyde parku "Topic o wszystkim czyli niczym".
A przy okazji - nikt tu nie pisał o przerabianiu 77, ale tylko dlatego, że jeszcze go nie mam. 31/1.8L pracuje doskonale. :evilsmile:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
ebelbeb napisał/a:
andybond, a rozumiesz chociaż dlaczego używasz Industar 3,5/50 na M39, który jest w Twojej stopce, czy też Ci to trzeba tłumaczyć ?

Z powodów oczywistej oczywistości-niewielki wybór trudno dostępnych szkieł w systemie :-P
Poza tym kolego poza zakupem redukcji M39/M42 i przejściówki nie muszę zakładać wątku jak wybebeszyć szkło żeby je na siłę podpiąć do korpusu. :mrgreen:
Mój post zresztą nie jest jedyny w tym kontekście ;-)
ebelbeb napisał/a:
31/1.8L pracuje doskonale.

Ameryki nie odkryłeś-jest jeszcze kilka obiektywów godnych polecenia do kolejnych odcinków "Canonowy majsterklepka" :idea:
PS Nie wiem czy więcej konkretnych odpowiedzi nie uzyskasz na jakimś forum canonowym.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
andybond napisał/a:
PS Nie wiem czy więcej konkretnych odpowiedzi nie uzyskasz na jakimś forum canonowym.

Jakich odpowiedzi ? Czytałeś w ogóle ten aż dwustronicowy wątek, z czego większość to nic nie wnoszące posty podobne do Twojego, czy wystarczył Ci sam tytuł do wydania opinii ? Ja nie zadaję pytania czy da się podpiąć dane szkło do 5D. Ja na to pytanie tutaj odpowiadam.

[ Dodano: 2010-08-05, 11:22 ]
andybond napisał/a:
Ameryki nie odkryłeś-jest jeszcze kilka obiektywów godnych polecenia do kolejnych odcinków "Canonowy majsterklepka"

Masz wiedzę praktyczną to podziel się z nami. Ja mam taką wiedzę i stąd ten wątek. Sprawdziłem pod tym kątem więcej szkieł, niż większość ludzi widziała kiedykolwiek na oczy.

[ Dodano: 2010-08-05, 11:25 ]
Żeby nie być gołosłownym:
SMC PENTAX 1:3.5/15
SMC PENTAX FISH-EYE 1:4/17
SMC PENTAX 1:3.5/18
SMC PENTAX 1:2.8 24mm
SMC PENTAX 1:3.5/28
SMC PENTAX SHIFT 1:3.5 28mm
SMC PENTAX 1:2.8 30mm
SMC PENTAX 1:2/35
SMC PENTAX 1:3.5/35
SMC PENTAX MACRO 1:4/50
SMC PENTAX 1:1.8/55
SMC PENTAX 1:1.8/85
SMC PENTAX SOFT 1:2.2 85mm
SMC PENTAX BELLOWS 1:4/100
SMC PENTAX MACRO 1:4/100
SMC PENTAX 1:2.8/105
SMC PENTAX 1:3.5/135
SMC PENTAX 1:2.5/135
SMC PENTAX 1:4/200
SMC PENTAX 1:4 300mm
SMC PENTAX 1:5.6/400
SMC PENTAX 1:8/1000
SMC PENTAX-M 1:4 20mm
SMC PENTAX-M 1:2.8 28mm
SMC PENTAX-M 1:3.5 28mm
SMC PENTAX-M 1:2 35mm
SMC PENTAX-M 1:2.8 40mm
SMC PENTAX-M 1:1.4 50mm
SMC PENTAX-M 1:1.7 50mm
SMC PENTAX-M 1:2 50mm
SMC PENTAX-M MACRO 1:4 50mm
SMC PENTAX-M ZOOM 1:4.5 80mm-200mm
SMC PENTAX-M 1:2 85mm
SMC PENTAX-M 1:2.8 100mm
SMC PENTAX-M MACRO 1:4 100mm
SMC PENTAX-M 1:2.8 120mm
SMC PENTAX-M 1:3.5 135mm
SMC PENTAX-A 1:3.5 15mm
SMC PENTAX-A 1:2.8 20mm
SMC PENTAX-A 1:2.8 24mm
SMC PENTAX-A 1:2.8 28mm
SMC PENTAX-A 1:2 35mm
SMC PENTAX-A ZOOM 1:4 35-70mm
SMC PENTAX-A ZOOM 1:3.5 35-105mm
SMC PENTAX-A ZOOM 1:3.5-4.5 35-135mm
SMC PENTAX-A 1:1.2 50mm
SMC PENTAX-A 1:1.4 50mm
SMC PENTAX-A 1:1.7 50mm
SMC PENTAX-A MACRO 1:2.8 50mm
SMC PENTAX-A 1:2.8 100mm
SMC PENTAX-A DENTAL MACRO 1:4 100mm
SMC PENTAX-A 1:2.8 135mm
SMC PENTAX-A 1:4 200mm
SMC PENTAX-A* 1:4 300mm
I jeszcze trzy nie dopisane do bazy.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
ebelbeb napisał/a:
Czytałeś w ogóle ten aż dwustronicowy wątek, z czego większość to nic nie wnoszące posty podobne do Twojego, czy wystarczył Ci sam tytuł do wydania opinii ?

Czytałem i.... no właśnie furory na forum pentaxowym takim wątkiem nie zrobisz z prostego powodu:nie jeden słyszał wiele o wyższości wszystkich systemów nad Pentaxem a tu obiekty westchnień i marzeń nie jednego z nas (1,8/31 czy 1,9/43) przystosowujesz do innego systemu. Nie lepiej kupić szkła canonowskie a te dwa po prostu na naszej giełdzie z forumową promocją odsprzedać?Wybacz ale szlag mnie trafia jak czytam o tych dwóch cudownych systemach a potem i tak coś się skubie od beznadziejnego systemu P :evilsmile:
Jeżeli jednak szkła Pentaxa są godne i warte przeróbek to miejcie cywilną odwagę o tym pisać.Na każdym kroku piszecie o tym pełnym asortymencie ale o jakości szkieł już ani słowa.
Nie trawię polemik tego typu: po co mi jakaś Sigma czy Tamron skoro mam takie szkła w systemie.To jest jedna wielka ściema spowodowana beznadziejną współpracą kundli z Canonem-z jakich powodów to zapewne wiesz.
Jakiś czas temu w wątku "Pokaż swój bokeh" kilkakrotnie oceniłem z kolei bokeh z Nikkorów-jest po prostu do dupy.Dlatego też jestem w Pentaxie nie na zasadzie religii czy wyznania ale dlatego że system daje mi szerokie horyzonty a przede wszystkim wielką satysfakcję i radość z fotografowania.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
andybond napisał/a:
Czytałem i....

To zacznij jeszcze raz od pierwszego zdania:
Cytat
Z racji tego, że mam Canona 5D (chwilowo, czekając na FF pentaxa) i kilka szkieł K

andybond napisał/a:
nie jeden słyszał wiele o wyższości wszystkich systemów nad Pentaxem

Nie traktuj poważnie wszystkiego, co usłyszysz.
andybond napisał/a:
Jeżeli jednak szkła Pentaxa są godne i warte przeróbek to miejcie cywilną odwagę o tym pisać.Na każdym kroku piszecie o tym pełnym asortymencie ale o jakości szkieł już ani słowa.
Nie trawię polemik tego typu: po co mi jakaś Sigma czy Tamron skoro mam takie szkła w systemie.To jest jedna wielka ściema spowodowana beznadziejną współpracą kundli z Canonem-z jakich powodów to zapewne wiesz.

Jaką cywilną odwagę ? Jakie "piszecie" ? Jakich "polemik" ? Ty mnie chyba z kimś pomyliłeś. Idź nawracać tych, wobec których wysuwasz swoje zarzuty. I nie, nie wiem nic o "współpracy kundli z Canonem", nie używałem z 5D żadnych kundli, jedynie systemowe 24-70L i 50/1.8 oraz szkła z K.
andybond napisał/a:
Nie lepiej kupić szkła canonowskie

Po co mi szkła EF skoro mam już olbrzymią szklarnię K ?
andybond napisał/a:
a te dwa po prostu na naszej giełdzie z forumową promocją odsprzedać?

Ty tak serio ? To ma być dobra rada, żebym sprzedał za bezcen moje najlepsze szkła i kupił za te pieniądze plastikowe wydmuszki tylko dlatego, że nie będę musiał używać ich z przejściówką ? Mi założenie przejściówki nie sprawia problemów, umiem też w razie potrzeby wykręcić 5 śrubek.
Ten temat naprawdę nie jest dla Ciebie i ponownie proszę abyś przestał już tu spamować i przeniósł się ze swoim protestem do hyde parku. Jeżeli trafi tu ktoś, komu informacje tu zawarte mogłyby się przydać będzie miał problem z wyłowieniem ich.
Jeżeli zajrzy tu ktoś z "kolorowych" to uprzejmie proszę go o posprzątanie.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
andybond napisał/a:
no właśnie furory na forum pentaxowym takim wątkiem nie zrobisz

ja tylko chciałem przed wyczyszczeniem wątku powiedzieć, że u mnie zrobił... bardzo ułatwił mi konieczną decyzję na przyszły rok...
ebelbeb, dzięki! :-B
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
tatsuo_ki, proszę bardzo. :-)

I kolejna informacja, pewnie o marginalnym znaczeniu z racji popularności tego szkła, ale z kronikarskiego punktu widzenia odnotuję, że:
+ SMC PENTAX 1:8/1000 - nie ma popychacza ani jego osłony, czyli nie ma problemu.
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
andybond napisał/a:

Czytałem i.... no właśnie furory na forum pentaxowym takim wątkiem nie zrobisz z prostego powodu:nie jeden słyszał wiele o wyższości wszystkich systemów nad Pentaxem


Mów za siebie.

ebelbeb - do tej pory myślałem, że obiektywy Pentaksa się bez problemu podpina do canona, ale teraz wiem, że nie do 5D.

Od dłuższego czasu myślę o jakimś Canonie do filmowania, myślałem właśnie o 5D. Tylko chciałem zrobić sobie powolną przesiadkę i dalej używać Pentaksa, a do Canona do filmowania podpiąć obiektywy pentaksowe. Teraz jestem z powrotem w kropce. :-(
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
kenzo, no niestety z mojego obecnego stanu wiedzy wynika, że przesiadka na 5D ograniczy wybór szkieł pentaxa do zaledwie 9 modeli. Jeżeli istnieje taka możliwość (lub konieczność) warto zostawić sobie drugie, choćby najprostsze body, ja korzystam z *istDS do wszystkich pozostałych obiektywów. :-)

Pięć udanych przystosowań:
+ SMC Pentax-A Zoom 1:3.5-4.5 35-135 mm - osłona tylnej soczewki i popychacza przysłony - 3 śrubki wkręcone w bagnet. Popychacz przykręcony dwoma śrubkami, dostępnymi po zdemontowaniu osłony.
+ SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF & AL - osłona tylnej soczewki i popychacza przysłony - 3 śrubki wkręcone w bagnet. Popychacz przykręcony dwoma śrubkami, dostępnymi po zdemontowaniu osłony i ustawieniu pierścienia przysłon na 16. Oryginalna osłona tulipanowa mocno winietuje ponieważ obiektyw zamocowany przez przejściówkę jest obrócony o ok. 25 stopni. Jeżeli ustawić osłonę prosto nie ma winietowania ale ledwo się ona trzyma z nie zatrzaśniętym mocowaniem bagnetowym.
+ SMC Pentax-FA 1:1.8 31 mm AL Limited - osłona tylnej soczewki i popychacza przysłony - 3 śrubki wkręcone w bagnet. Popychacz przykręcony dwoma śrubkami, dostępnymi po zdemontowaniu osłony i ustawieniu pierścienia przysłon na 11.
+ SMC Pentax-FA 1:1.9 43mm Limited - osłona tylnej soczewki i popychacza przysłony - 3 śrubki wkręcone w bagnet. Popychacz przykręcony dwoma śrubkami, dostępnymi po zdemontowaniu osłony i ustawieniu pierścienia przysłon na 11.
+ SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited - nie sprawdzony przeze mnie, ale z informacji w sieci wynika, że sprawa jest podobnie prosta jak w przypadku 31 i 43.

i cztery szkła, które nie wymagają przystosowania - nie ma popychacza ani jego osłony, czyli nie ma problemu:
+ SMC PENTAX SHIFT 1:3.5 28mm
+ SMC PENTAX SOFT 1:2.2 85mm
+ SMC PENTAX 1:5.6/400
+ SMC PENTAX 1:8/1000

Podobnie nie jest idealnie (choć lepiej) jeśli chodzi o szkła asahi na M42. Niektóre modele zahaczają "dupką" o lustro podczas zbliżania się przy ostrzeniu do nieskończoności (np. Super-Multi-Coated TAKUMAR 1:3.5/35).
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
A szkielka od canona ktos podpinal do pentaksa? Czy wtedy bedzie pracowal jak na m42?
Sa jakies ograniczenia?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nie da rady - średnica bagnetu jest większa niż w Pentaxie

jedyna przejściówka jaka mogłaby powstać, to z soczewką
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
A jeśliby "przejustować"(?) ? Ze stałkami nie-EOS o "prostszej" budowie mogłoby się udać.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
...wszystko można, co nie można, byle wolno i z ostrożna - tutaj o bardziej radykalnych (ale jak widać skutecznych) rozwiązaniach:

http://www.cottysnaps.com.../eoskmount.html

"15" dało radę, to i pewnie "20" dałoby radę. A zestaw z "85" cudny - IMO - jest.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Mertz, miało być odwrotnie- szkła Conana w Pentaxie
(o, tu: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=745765#745765 ). Nawet nie próbuj rozpowszechniać tej herezji- podobno pentax jest nędzny i amatorski, a ichnie lansy takie wspaniałe, profi i w ogóle naj... :-P
 

prybin  Dołączył: 06 Wrz 2010
Mertz napisał/a:
[i]...wszystko można, co nie można, byle wolno i z ostrożna


http://www.cinema5d.com/viewtopic.php?p=133996
:mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach