spr
[Usunięty]
Marcinicus, z P-sixem bywa różnie,krąży taka legenda że w latach jego świetności był on czarną owcą wśród aparatów-chodzi tu o trzymanie czasów,zależało od dnia ale przeważnie był nie dokładny:/
Jest cholernie ciężki i polecił bym Kiev'a

Sprawdzony i stabilny w pracy(trzyma czasy)

Ewentualnie mamiya, w sumie wydatek rzędu 2tys pln ale myślę że warto.
Polecam szukać na Ebay'u albo jak masz blisko do "niemcowa" to można podjechać:)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Oczywiście, jeśli nie ma potrzeby wymiennej optyki, to TLR jest oki. Ale nie znam TLR z 180mm/2.8.. :-)
A taką plastykę/GO chce Kolega uzyskać..
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Byłbym skłonny brać Kieva 60...nie chcę wybulić na to dużej kasy, nie wiem, czy mi się to spodoba, wolę najpierw spróbować i ewentualnie później zdecydować czy brnąć w to dalej czy nie.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
spr napisał/a:
Jest cholernie ciężki i polecił bym Kiev'a

Kiev jest cięższy.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Cytat
Kiev jest cięższy.

już miałem pisać, że praktycznie żadna różnica wagowa.. :-)
cenowo też podobnie, zależy co i w jakim stanie ustrzelisz

Koleżanka ustrzeliła Kieva z Wegą 90/2.8 za jakieś 250zł chyba, stan jest ok.
PSix tak raczej ok 400-500 chodzi z CZJ Multicoated 80/2.8
Ale też się udaje taniej - kolega za 250 chyba wyhaczył (ale musiał serwisować, bo nakładał klatki).

Jak się nie śpieszysz, to dobrze ustrzelisz, pośpiech z reguły oznacza droższy wydatek i czasem w podjaraniu się zakup czegoś nie do końca sprawnego.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Wziąłem P-sixa. No, zobaczymy co to będzie...
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
:-D Powodzenia!
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Dziękuję :-)

[ Dodano: 2010-02-20, 09:02 ]
Przymierzam się do pierwszych fotek wykonanych moim P-sixem. To początkowe podejście generuje u mnie dylematy jak u całkowitego żółtodzioba: jak założyć film, jak go przewijać, jak go wyjąć z aparatu (?) itp.
Najbardziej jednak ciekawi mnie to jak ten biometar zachowuje się na pełnej dziurze? Stosować ją, czy raczej przymykać?
 
p_ttl
[Usunięty]
Witam Was :)

Chciałbym kupić jakiś średni format - prosty i tani na początek ;-)
Co polecacie?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ile to jest tani i jak prosty jest prosty o-)

Bo na razie wiadomo tylko jaki ma się do niego wkładać film...
 
p_ttl
[Usunięty]
no tak do 600 zł
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Prosty (w obsłudze) jak dla mnie to by był Pentax 645n :D Ale Broniką ETRSi też bym nie pogardził, niestety specjalnie tanie to one nie są, porównując ich ceny do MX, ME Super, czy nawet serii MZ.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Za 600 zł to możesz dostać spokojnie Pentacona Sixa, Yashikę 124, Starta, Flexareta i chyba tyle. Ewentualnie coś z zabytków z mieszkiem Moskwa, jakaś Agfa, Certo-Six. Na Pentaksa 645, Mamiyę i Bronicę to bym raczej nie liczył. Dalej to zależy, co chcesz tym robić, mieć wymienną optykę, czy wystarczy Ci standart. Ja bym radził jakąś lustrzaneczkę dwuobiektywową (Start,Flexaret). Będzie taniej, a zobaczysz, czy Ci to leży. No a poza tym wtedy masz to co najlepsze, czyli kwadrat :-D
 

janykiel  Dołączył: 07 Maj 2010
Zakupem budżetowym z TLR jest na pewno czeski Flexaret - podobno warto szukać ostatniej wersji. Ja niedawno miałem ten dylemat, ale byłem do przodu o próby z Lubitelem. Dałem się przekonać do zwiększenia budżetu i ustrzeliłem Rolleiflexa za 1000 zł. i jestem zakochany w tym aparacie. W budżecie 600 zł. może Ci się udać ustrzelić Rolleicorda, młodszego brata Rolleiflexa.
Niemniej to rozwiązanie ma wadę: stałą optykę. Choć nie dla każdego to musi być wada...
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Ma też zaletę - oddzielny obiektyw do kadrowania. Przydatne, gdy używasz filtrów kolorowych, szarych i IR.
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
p_ttl napisał/a:
no tak do 600 zł

Ebay.de > Rolleiflex Automat
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Za te pieniądze można znaleźć Kijewa 60. Bardzo mi przypadła do gustu ta kopia Zenita w wersji dla średniego formatu. Niestety, należy się liczyć z tym, że łatwo można trafić na egzemplarz z nakładaniem klatek.
Mnie lustrzanki dwuobiektywowe za bardzo nie leżą, ale to wszystko kwestia gustu.
Najlepiej pomacać trochę różnych modeli i może się w czymś zakochasz od pierwszego wejrzenia. :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
fotonyf napisał/a:
można znaleźć Kijewa 60. Bardzo mi przypadła do gustu ta kopia Zenita w wersji dla średniego formatu.
Model dla kulturystów raczej, a Ty mi na takiego nie wyglądasz :-P Zwłaszcza z Jupiterem 3,5/250 :mrgreen:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Nie musi być zaraz Jupiter 3,5/250. Wystarczy Wołna.
I nie trzeba być kulturystą. Flexaret nie jest wiele lżejszy. Dla mnie wyzwaniem był spacer po wydmach na PPD w Łebie z Mamiyą RZ67 z obiektywem 180mm i MZ-5n, który robił za światłomierz. Ale na tym etapie - nie polecam tego zestawu. :-)
 
hasky  Dołączył: 23 Maj 2010
A ja proponuję cosik takiego :
http://cgi.ebay.com/New-P...e#ht_3096wt_913

:-) :-P :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach