Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 014
O co chodzi?
Wszystko jest w tym wątku:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania, dzielić się wątpliwościami i takie tam.

RAW do ściągnięcia: http://prc.dojarek.com/raw/rc014.pef

Ciągle czekam na kolejne Wasze RAWy.

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 11.02.2007, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Kolejna prośba - o pakowanie jpgów w zipa - nie chodzi mi o wielkość, która będzie praktycznie taka sama, ale o to, że nie chcę widzieć, co mi przysyłacie.

Miłej zabawy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Duże pliki są tu: http://jarekdabrowski.net/prc/rc014.html

1. Beef
Tym razem do boju postanowilem zaprzegnac wlasnie sciagnietego triala PaintShopPro XI, bo jestem wlasnie na etapie poszukiwania softu do obróbki. Na poczatku próbowalem wywolac PEF-a za pomoca PSP, ale wynik tragiczny - calkowity brak kolorów w cieniach, jakies monochromatyczne, niebiesko-zielone placki mi wyszly :\ Tu minus dla PSP - do wolania sie nie nadaje. Wiec tradycyjnie zapodalem PPLem i przerzucilem w tiff-ie do PSP, gdzie dwukrotnie wyciagnalem cienie (raz nie starczylo skali :). Wyszlo lepiej niz reczne giecie krzywych - chyba polubie ta opcje :) Na koncu dodalem nieco nasycenia. Miniaturki tym razem nie wyostrzalem, moim zdaniem tak wyglada lepiej.


2. Cotti
poszlam w druga strone, czyli ze wschodu slonca, zrobilam wschod, ale raczej ksiezyca :)
zabawa glownie krzywymi - w ACR - w sumie niewiele - kontrast - jasnosc
potem przelaczylam sie na PS - i zabawa krzywymi :) zrobilam trzy wersje kolorystyczne i ta na te chwile najbardziej mi sie podoba :) plus, zalozona delikatnie podbijajaca niebo maska saturacji


3. Ijon


4. Jarek Dabrowski
Free your mind. Czy jakos tak. Obrobka w Lightroomie, jak zwykle.


5. Korba
To zdjecie az prowokuje do osiagania odlotowych efektów. Przy zabawie krzywymi udalo mi sie np. ze slonca zrobic UFO. Postanowilem jednak, ze przedstawie PT publicznosci wersje w miare uladzona - nie twierdze, ze tak to wygladalo, ale prawie(!) moglo wygladac.
Jak to zrobilem? Wywolanie w ACR na ustawieniach automatycznych, tylko suwak jasnosci dalem maksymalnie w lewo, zeby wyciagnac jak najwiecej ze swiatel. Potem krzywa jasnosci w trybie RGB wyciagnalem cienie i wygladzilem swiatla. Z kolei w trybie Lab za pomoca krzywych mocno (!) zwiekszylem nasycenie, a na koniec selektywnie do zera zjechalem z nasyceniem cyjanowoniebieskiego paska ziemi (teraz jest praktycznie idealnie szary, a i tak wyglada na niebieskawy).


6. Michu
Tym razem sciagnalem sobie do zabawy Capture One. Nie jestem w stanie odtworzyc tego, czym tam zasuwalem. Program sam w sobie spodobal mi sie. Szkoda tylko, ze kolory to nie to samo, co stary, poczciwy PPL. Do finalnego efektu w sumie brakuje tu tylko odpowiedniego napisu i rozchodzacych sie promieni slonecznych.


7. Mygosia


8. Zdano


9. Zorzyk

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Powiem krótko:
Michu i Zorzyk, pozostali to już fantazja ułańska z kolorytem zamiast szabli :mrgreen: Ale prace ciekawe, technicznie trudna obróbka!

P.S. Cotti - ciekawe, naprawdę fajna zieleń i błękit!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dla mnie bezkonkurencyjna jest Cotti. RE-WE-LA-CJA.

Prace "naturalne" w ogóle mi nie pasują. Może dlatego, że od początku widziałem to ujęcie, jako całkowicie zakręcone kolorystycznie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
#1 - Cotti - cos prosto jak z "dawno temu w trawie" albo czegos takiego. Niesamowicie bajkowe ;-)

#2 - Jarek - ostre, z punkowym zacieciem ;-)

#3 - Beef kontra Zdano - nie moge sie zdecydowac, ktore, ale najbardziej mi pasuja jako "naturalne".
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cotti - mistrzostwo świata!, Jarek - też, ale ciut za dużo czerwieni.
moje - starałem się oddać kolorystykę taką, jaką zapamiętałem na popołudniowym spacerze
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
cjolera, znowu zapomnialem wyslac swoja prace :-/ Ale nie byla rewolucyjna, nie ma co rozdzierac szat ;-)
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
ten piękny zielony i ten piękny niebieski
Cotti! Wygrywasz!

ps. jak zobaczyłem Twoje zdjęcie... to odrazu przypomniał mi się ten film
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
No ja konsekwentnie zmierzam za wszelką cenę do naturalności, ale to tylko moje własne osobiste ustalenia na RC. Więc cieszę się, że ktoś stwierdza, że moja praca wygląda naturalnie, bo o to właśnie mi chodzi :-)

Zorzyk, też chciałem zrobić niebieskie niebo, ale wychodzą wtedy papierowe drzewa - tak, jak u Ciebie (chodzi o te rozświetlenia na krawędziach drzew, które przestają współgrać z resztą i drzewa wyszły jak wycięte z papieru). Chociaż, faktycznie, kolorystycznie wygląda jakby tak miało wyglądać ;-) Obstawiam, że po prostu matrycy zabrakło dynamiki i bez retuszu nie da się tego zrobić bezbłędnie. Mi wyszło chyba jednak za ciepło, obstawiałem "wczesny" zachód, a to raczej chyba później :-) .

Podoba mi się jeszcze praca Mygosi i zdana. Jarek zrobił pop-art o wybuchu bomby wodorowej (ma swój klimat), a michu dalszy ciąg serii "opowieści z Marsa" ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
zrobił pop-art o wybuchu bomby wodorowej


Tez mialam takie skojarzenia przy tym zdjeciu :-)

Wersje sa tak rozne, ze trudno mi ocenic, ktora mi sie najbardziej podoba ;-)
Ja staralam sie zrobic tak, zeby bylo naturalnie. Z jednej strony niby sloneczko, cieple promyki, ale z drugiej czuc juz na plecach chlod pazdziernikowego wieczora.

Napiszcie mi jeszcze prosze - to w koncu moze byc freestyle :?:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Napiszcie mi jeszcze prosze - to w koncu moze byc freestyle
Jak widać - robisz, jak Ci się żywnie podoba. :)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
podoba mi się mistyczna wersja Zdana :-) - chodzi mi o te "zaczatki" mgiel - bo mglami nie sa, a czuc ich obecnosc :-)

i sama fotka - bardzo rowniez mi sie podobala - autor spisal sie :-) chyba pierwszy raz jest taka mnogosc wersji kolorystycznych, co swiadczy o potencjale tkwiacym w tym kadrze

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach