Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nadal sie zastanawiam nad tymi opcjami e-dial....po pewnym czasie dotrlo do mnie ze to jakos podobne jest do tych koleczek od czasu i przeslony.....ale cos mnie odstrasza od ich "programowania"
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
ale cos mnie odstrasza od ich "programowania"
Ja już się bawiłem. Nawet przez jakiś czas miałem przy AV przyporządkowane przednie kółko do korekcji ekspozycji, bez naciskania guziczka. Ale zrezygnowałem, czasami paluchy przez nieuwagę przestawiały to kółko :mrgreen: .
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Argawen - dokładnie tak samo miałem:-) Po jednym czy dwóch dniach wróciłem do standardowej korekcji z wciśnięciem przycisku.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Fafniak, wez no te instrukcje do lapy, albo chociaz poeksperymentuj ;-) Wiesz ze w trybach Av i Tv, od wersji firmware 1.1 mozesz sobie do dowolnego koleczka przyczepic zmiane ISO ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
mozesz sobie do dowolnego koleczka przyczepic zmiane ISO
- i to mnie wlasnie przerazilo.......
Bo tak.....
jest plan zdjeciowy i wlacza sie "amok studio" (nie moge teraz wytlumczyc co to dokladnie jest ale z nazwy mozna sie doyslec :-P ) i lapa bezwiednie przestawie ISO.....
To ja wole manual.... :evil:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak, tylko wtedy zamiast ilości pozostałych zdjęć na obu wyświetlaczach ISO wyświetla...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Tak, tylko wtedy zamiast ilości pozostałych zdjęć na obu wyświetlaczach ISO wyświetla...
w studyjnym amoku można zapomnieć, że potem do domu trzeba wrócić i gdzie jest ten dom, nie dziwię się Fafniakowi.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Gdyby choc dodali do K100D naped via SDM i dostarczyli do sklepow jakies obiektywy (za rozsadna kase) to i tak bylo by bardzo duzo. 645D to znajac tempo Pentaxa to w najlepszym wypadku koniec tego roku :lol:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
MKw napisał/a:
645D to znajac tempo Pentaxa to w najlepszym wypadku koniec tego roku
- optymista....2008
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Slava napisał/a:
A mimo wszystko nie sądzę, żeby różnica między szkłami zeissa i SMC była jakaś znacząca.
- staaaarrrrryyyyy! no wiesz ?!?!!? przy 4000dpi na 100% zobaczysz roznice..... :-P :mrgreen:

Wcale bym sie nie zdziwil biorac pod uwage np Planara 1.4 i Distagona 2.8 28mm skanowanego na 5400dpi i odbitkach A3+...znajomy ma system Contaxa i sie moze z nim spotkam na przestrezlenie GX Kodaka , Planar 1.4 vs K i FA 1.4 50mm i Distagon 28 vs K 28mm i 30mm, jak sie okaze ze na zdejciu widac roznice, sprzedaje zapewne pare klamotow z K, nawet na ebay czy allegro, stan piekny niektorych.dzis cena Zeissa nie taka spora i szkla smc sa w cenie jak nigdy. Widzialem odbitki z Zeissa (oczywiscie do tego dochodzi technika skanowania, znajomy jest neizlyw te klocki, widzialem co wychodzi z 5400dpi i obrobce dalszej), to nie kolory cyfry ktore jak sam mowi sa dziwne vs tego co niesie GX i Provia i PS potem. Trezba pamietac ze jednak cyfra ma troche dziwne te barwy, cala ta maska Bayera o jedo wielki manipulowanie kolorwm wq sofice, to nie film gdzi esa warstwy jednak bogactwo chemi jest o wiele wieksze plus samo to ile Zeiss przenosi plus 5400dpi. Teraz nie mam czasu, ale sadze na probe sobie moze i sprawie ten system, nie mowac o tym ze do EOS pasuje przez przejsciowki, COntax EOS. A i zawsze mozna odsprzedac jak cos....:)
Al

[ Dodano: 2007-02-07, 17:53 ]
TomiTom napisał/a:
Rynek wg mnie nie jest jeszcze gotowy na wielka aprobatę i przyjęcie PRO body pentaxa dla bardziej wymagających.
Sądze że Pentax zrobi to co zrobił Nikon (planowane d60).
Będzie to cos pomiędzy tymi aparacikami, nowa puszka raczej będzie to w puszce kadychy lub kasety.
w przypadku kasety to wiadomo dodadzą 4mpixele i pryzmat, sam nei wiem co by musieli obciac z k10d zeby byl posrodku....odjąc matrycę na bank nei bo to lep na muchy dla ludzikófff, pryzmat zastąpić ukladem luster tez troszke dziwne by było, wyjąc czyszczenie matrycy - można ale po co i o ile mniej? to samo z uszczelnieniem....
Wg mnie będzie to pucha kasety cos w rodzaju K100DS z matrycą od k10 i z pryzmatem od starych dobrych Dsów - czyli aparacic za 3000 złotych .

Nie ma szkiel do K10d a co dopiero zeby spasowac do K1d za duzo wieskza kase. Moim zdaniem najpierw szkla SDM musza sie okazac znakomite, optycznie i "silnikowo", potem wreszcie standard i 55mm, moze oba 1.4 i potem tele 200/300mm. Jak to sie bedzie sprzedawac , moze i byc miejsce dla np 12M+ K1d APS , poki co nie widac zeby byl FF, skad matryca, szkla FDA to w zasadzie makro itd no i cena nie ta jeszcze.
Jest sens zrobic np tez wykonanie, bez uszczleke K10d ale z 10M i cenei pomiedzy K10 d i k100d obnizajac moze jezcze cene K100d.
Dla zawodowcow stykl by juz 645D z 31M jak ma byc, nowe cyfrowe szkla itd
PMA za miesiac wiec bedzie o czym pisac.
Al
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Fafniak napisał/a:
est plan zdjeciowy i wlacza się "amok studio" (nie moge teraz wytlumczyc co to dokladnie jest ale z nazwy mozna się doyslec

Fafniak, twój sprzęt to chyba cały czas jest w "amok studio", bo jak nie awaria istD to jakieś FF BF i inne plagi z różnymi szkłami.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Alek, za przeproszeniem, o kolorze to trochę ... no tego, walnę prosto z mostu, nie obraź się: pierdzielisz. Ludzkie widzenie koloru jest trójchromatyczne (trichromacy, nie jestem pewny jak to się tłumaczy), film jest trójchromatyczny i sensor Bayera też jest. Oczywista różnica jest w widmie odbioru każdej składowej - oko po swojemu (indywidualnie inaczej u każdego obserwatora), film po swojegu i filtr Bayera po swojemu - ale nie ma powodu dla którego filtr miałby być znacząco różny od oka typowego obserwatora. Nie ma powodu też dla którego odwzorowanie koloru za pośrednictwem filtru Bayera miałoby być gorsze od tego odbieranego przez oko - ponieważ ludzkie oko działa na bardzo podobnej zasadzie, i film też! Dalej, zastanów się jaką drogę musi przejść zatrzymany obraz, zanim zostanie odtworzony na siatkówce obserwatora; oraz ile masz możliwości ingerencji w tę drogę. Dla obrazu cyfrowego ta droga jest długa (chociaż jeszcze dłuższa jest dla filmu zamienionego na obraz cyfrowy, jak się coraz częściej robi), i nieudolna obróbka potrafi bardzo łatwo zapsuć efekt końcowy; już nie mówiąc o wierności odwzorowania koloru na urządzeniu wyjściowym. A teraz zerknij na raw challenge i zastanów się, ilu uczestników ma skalibrowany, albo chociaż w miarę wiernie pokazujący kolor, monitor. Po prostu, umiejętna obróbka koloru jest trudna i wymaga warsztatu. Nic dziwnego że wielu "entuzjastów" filmu zniechęca się do cyfry po pierwszych próbach - ciekaw jestem jak wyglądały Twoje pierwsze eksperymenty z powiększalnikiem.
 

schabu  Dołączył: 08 Lut 2007
mysle ze Pentax bedzie chcialo wprowadzic teraz body ktore przebije 30D zwlaszcza ze nadchodzi nastepca u cwanona w dziale semi-pro. zreszta gdyby Pentax chcial to by w dyszcze dal ISO 3200,migawke od 1/8000,synchro z lampa przy 1/250, wiekszy bufor...to da sie zrobic bez wiekszego problemu. a czemu tak nie zrobiono - zeby zostawic troche ficzerow dla wyzszego modelu, bo przeciez trzeba za pomoca kilku bajerow wypozycjonowac nowa,lepsza i drozsza puszke.
a czy Pentax ma ambicje zeby pobic modele semi-pro Zoltych i Czerwonych? jezeli tak to pewnie wprowadza CMOSa albo Foveona. Po nakladzie na reklame w Polsce to mozna w to mocno watpic hehe;) ale tak szczerze mowiac to mam duza nadzieje ze sie tak stanie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
schabu, - realnie K10D przebija 30D ....nie wiem jak z fps bo mnie to raczej malo interesuje......

[ Dodano: 2007-02-09, 08:03 ]
K10D 3fps nielimitowane jpg i 9 RAW
30D 5 lub 3 fps (dlaczego?)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:

30D 5 lub 3 fps (dlaczego?)

Czasami zależy Ci bardziej na dłuższej serii niż szybkostrzelności. Wówczas ustawiasz sobie w menu 3 fpsy zamiast 5.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Podlinkuję info:
Pentaxtech
a teraz cytat stąd: -> LINK
Cytat
LATEST PENTAX DIGITAL CAMERAS OFFER NEW FEATURES AND SLIM DESIGN
January 22, 2007

GOLDEN, COLORADO (January 22, 2007)…PENTAX Imaging Company has announced two new compact digital cameras. The PENTAX Optio T30 is one of the thinnest digital cameras featuring a three inch LCD monitor. In addition, the Optio T30 features a touch display with a wide field of view for fun image capture and editing. This latest Optio also offers new functions such as Face Recognition Auto Focus and Auto Exposure to assure properly exposed portraits and a high ISO Digital Shake Reduction mode. The innovative touch panel on the Optio T30 allows image customization with drawing functions while a unique Mode Pallete includes Auto Picture mode to access camera settings.

PENTAX also announced the latest model in the PENTAX Optio M series. Sporting an ultra-slim body with a fresh, textured design, the affordable Optio M30 features Digital Shake Reduction, Face Recognition AF and AE, and an Auto-Macro function that enables close-up photography up to two inches away in Super Macro mode and less than four inches in Auto Macro mode.

Both cameras will be available in March. The PENTAX Optio T30 price will be US $349.95 and the Optio M30 will be US $199.95. The products will be displayed along with the full line of other PENTAX products in Booth G151 at the Las Vegas Convention Center during the Photo Marketing Association International Trade Show (PMA 2007) from March 8-11 in Las Vegas.

Product images are available at: http://www.pentaxtech.com/Press/pressfiles.html

PENTAX Imaging Company is an innovative leader in the production of digital SLR and compact cameras, lenses, flash units, binoculars, scopes, eyepieces and mobile printers and scanners. For more than 80 years, PENTAX technology has developed durable, reliable products that meet the needs of consumers and businesses. With headquarters in Golden, Colorado, PENTAX Imaging Company is a division of PENTAX of America, Inc.

mam nadzieję, że ktoś bardziej kompetentny przetłumaczy :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Chyba piszą tylko o kompaktach.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Coś tam napisali o jakiś dolarach i kompaktach Optio ;-) ;-) ;-) ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
to jest ładny fragment:
Cytat
PENTAX Imaging Company is an innovative leader in the production of digital SLR and compact cameras, lenses, flash units, binoculars, scopes, eyepieces and mobile printers and scanners. For more than 80 years, PENTAX technology has developed durable, reliable products that meet the needs of consumers and businesses.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
to jest ładny fragment:
Takie tam pierdółki o liderze innowacji w produkcji DSLR i kompaktów, szkieł itd :-) . Tłumaczone ze słownikiem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach