Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
PMA 2007
Mysle ze warto otworzyc nowy watek (sorry ze nie ma polskich liter- no ale ich nie mam) Bo wydaje mi sie ze bedzie sie dzialo duzo. A na dowod tego to:

In the actual issue of "fotointern", a swiss magazine of the photo industry is an interview of the manager of Pentax Switzerland. There are not a lot of news but here is a summary of it:

* Pentax Switzerland apologies for the delays in delivering the K10D to the shops. Such a high demand was not expected. Situation should get back to normal in February.
* Pentax expects the demand for DSLR will stabilize in one or two years.

* The Pentax brand is well known in cameras. They do not want to make the mistake in changing the camera brand label due to the Hoya-Pentax merger. The cameras will still be released under Pentax brand. No further consequences on the merger is known yet
* The release of the 645D is postponed in order to priorities on DSLRs

* At PMA, Pentax will not only present the new motorized lenses but also new DSLRs (details unknown), and three digicams (E30, M30 and T30)

Unfortunately not any single additional word about the new DSLRs, no release date, no specs,...


Ciekawe???

watek jest tu: http://forums.dpreview.co...93&changemode=1
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Eeeee....
A tak dla mieszkańców wsi odciętych od możliwości edukacji obcojęzycznej?
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
Ok tak ogolnie to:

-Pentax przeprasza ze sa opopznienia w dostawi aparatow ale nie spodziewali sie takiego zapotrzebowania i wszystko powinno wrocic do normy w lutym.

-popyt na lustrzanki ustabilizuje sie w ciagu 2 lat

-Pentax jako marka znana jest w swieci i dlatego zostanie ta nazwa a nie Hoya - Pentax

- wypuszczenie 645D jest odlozone w czasie

-na PMA nie tylko zobaczymy nowe obiektywy ale rowniez nowa lustrzanke


to tak oglonie
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
* Pentax Szwajcaria przeprasza za opóźnienia z dostawą kadyszek - nie spodziewali się takiego popytu. W lutym ma być już w porzo

* Pentax spodziewa się, że popyt na cyfranki ustabilizuje się w ciągu dwóch lat

* Pentax jest dobrze znaną marką i nie zamierza popełnić błędu polegającego na zmianie marki po połączeniu Hoya-Pentax. Czyli aparaciska będą trzaskać wciąż pod nazwą Pentax. Inne konsekwencje połączenia nie są, niestety, znane.

* Wypuszczenie 645D zostało przełożone, bo cała para poszła na cyfranki.

* Na PMA, Pentax opócz nowych obiektywów z silniczkiem przedstawi również nowe cyfranki (szczegóły nieznane) oraz trzy nowe małpki (E30, M30 and T30).

Niestety ani słowa o nowych cyfrankach, brak daty wypuszczenia, brak specyfikacji...

[ Dodano: 2007-02-05, 09:38 ]
Tomasz, musimy jakoś uzgadniać, kto tłumaczy, może jedna osoba na każdy dzień tygodnia albocuś ;-)
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
Spoko- ale byle mszybszy
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
nowe dslry :shock: czyzby jednak k10 z matryca 6mpx :mrgreen: Taki dla reporterow, jeszcze szybszy af itd ;-) Kto cos wie, przyznajcie sie :!:
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
To jest ciekawe- bEEf daje ci teraz pierszenstwo w tulmaczeniu


We know that they have been working on the K1, the big brother to K10. A surprise if they already would have it ready for display. Maybe it will be a prototype of the design, with the upcoming specs.
The K1 will not be FF. You’ll have to wait longer for that.

Maybe they will call the new camera K5, and then reserve the K1 name for a future FF. *Dreaming*
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ludzie FF w pentaxie ....nie.....
Brak szkiel do takiego fullframe-a
Jakby ktokolwiek znalazl cokolwiek dotyczacego ceny nowych * to napiszcie .... :roll:
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Tłumaczenie z Tomasza dla michojęzycznych:
"wiemy, że pracowali nad K1 -dużym bratem kadyszki. Byłaby to jednak niespodzianka, gdyby mieli go już gotowego do pokazania. Może będzie to prototyp a specyfikacje będą później. K1 nie bedzie FF -na to trzeba będzie poczekać trochę dłużej. Może nazwą nowy aparat K5 i zarezerwują K1 dla FF -ostatnie zdanie jest tylko marzeniem autora"

Czyli że rozwiązano problem FF -został tylko BF :mrgreen:

[ Dodano: 2007-02-05, 10:31 ]
A tak ode mnie -też mi się nie widzi to FF w Pentaksie. Skoro Nikon wypuścił modele profi z APSem to pewnie Pentax też podąży tą drogą.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
u Nikona profi aps podobno juz nie dlugo - D3 nadchodzi ;-) 8-)
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Ach gdyby tak nowy FUJI 5 był z naszym bagnetem!!! Na dzień dzisiejszy spełniłby wszelkie moje oczekiwania.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Cholera, przy okazji wizyty Bombera popatrzyłem sobie w wizjer mojego LXa ( :shock: ) i się załamałem -chyba jednak chcę FF. Chcę taki wizjer w cyfrance :evil: :cry: a w APSie się nie da... :cry: (mam nadzieję że do jutra przejdzie -zawsze przechodziło)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Slava napisał/a:
Tłumaczenie z Tomasza dla michojęzycznych:
"wiemy, że pracowali nad K1 -dużym bratem kadyszki. Byłaby to jednak niespodzianka, gdyby mieli go już gotowego do pokazania. Może będzie to prototyp a specyfikacje będą później. K1 nie bedzie FF -na to trzeba będzie poczekać trochę dłużej. Może nazwą nowy aparat K5 i zarezerwują K1 dla FF -ostatnie zdanie jest tylko marzeniem autora"

Czyli że rozwiązano problem FF -został tylko BF :mrgreen:

[ Dodano: 2007-02-05, 10:31 ]
A tak ode mnie -też mi się nie widzi to FF w Pentaksie. Skoro Nikon wypuścił modele profi z APSem to pewnie Pentax też podąży tą drogą.

czesc Slawek....:)
Coz, N nie ma FF bo nie ma matrycy sprawdzonej, bedzie matryca, bedzie FF Tym bardziej ze Nkon nie wycofal szkiel FF jak to zrobil Pentax niby przez Pb....:)
Inna sprawa ze nei sadze ze wielki problem lekko przeprojektowac szkla i miec nowe do FF, juz cyfrowe. Zalety FF tez sa znaczne, mniejsze wymagania wobec szkiel, mniejsza glebia, mniejsze szumy przy znacznych rozdzielczosciach ala 20M+ itd . Jak spadna ceny matryc a C i N wejdzie w to, zapewne Sony tez patrzac na ich szkla wraz z nowymi Zeissa itd, to sadze ze kwestia czasu. Znajac Pentaxa, zapewne zrobi kompatybilnosci DA i FDA itd ale to sa zyczenia na dzis
Alek
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
Zalety FF tez sa znaczne, mniejsze wymagania wobec szkiel
- raczej odwrotnie.....bardzo duze wymagania....szcegolnie jesli chodzi o brzeg kadru
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Slava napisał/a:
Cholera, przy okazji wizyty Bombera popatrzyłem sobie w wizjer mojego LXa ( :shock: ) i się załamałem -chyba jednak chcę FF. Chcę taki wizjer w cyfrance :evil: :cry: a w APSie się nie da... :cry: (mam nadzieję że do jutra przejdzie -zawsze przechodziło)

No widzisz, no widzisz.... :-D
A moze by tak Zeissa kupic.....?i RTS'a na Provie/Kodaka GX i przepuscic przez Minolte 5400.....i wtedy niech sie cyfraki ida pasc na dluuugo.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alek napisał/a:
niech się cyfraki ida pasc na dluuugo.

dluuuuuuuuuuugo to Ty bedziesz czekal na porzadne wywolanie i zeskanowanie :-P :-B
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Alek napisał/a:
Zalety FF tez sa znaczne, mniejsze wymagania wobec szkiel
- raczej odwrotnie.....bardzo duze wymagania....szcegolnie jesli chodzi o brzeg kadru

Ale nie do 50mmm ani tele a rozdzielczosc zrobi swoje z takiej 50mm L 1.2....:)
Problem z szerokim?Kup Zeissa Distogona 28mm albo 21mm to zobaczysz jak wypada taki obiektyw na FF.....:) Owszem Canona takie sa srednie, ale Zeiss......ehh
Coraz blizej zakupw Zeissa stalych, te nazwy Planar, Sonnar, Distagon....ehh a przeciez zaraz bede miec black 77Lt....co za czasy....
Al
PS Dobranoc wszystkim

[ Dodano: 2007-02-05, 21:20 ]
l_uka napisał/a:
Alek napisał/a:
niech się cyfraki ida pasc na dluuugo.

dluuuuuuuuuuugo to Ty bedziesz czekal na porzadne wywolanie i zeskanowanie :-P :-B

Krotko ale jak.....:)
A przynajmniej b szybko na Coolscanie 4000dpi, 21M plik, zero wstretnej interpolacji i PRAWDZIWE kolory a nie wyliczone jak rto ma sie z maski Bayera,, jeden pixel , jeden kolor, effeee
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek !! Pokaż w końcu te cudowne
Alek napisał/a:
zero wstretnej interpolacji i PRAWDZIWE kolory
Wciąż o tym piszesz, ale na razie osobiście nic nie widziałem.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek, - sorka ale to co piszesz to mi wyglada bardziej na onanizm analogowy niz normalne podejscie do fotografii.....
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Alek napisał/a:
A moze by tak Zeissa kupic.....?i RTS'a na Provie

A po co? Mam LXa i nic więcej do szczęścia w analogowym świecie mi nie trzeba. A mimo wszystko nie sądzę, żeby różnica między szkłami zeissa i SMC była jakaś znacząca.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach