TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Jeszcze jedno pytanie z zakresu ejekcjiniki w apajatach:
jak mam odczytać/rozumieć działanie AF np 0 - 19EV czy 1-19EV?? Co to jest to cholerne zero :D
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
0EV to ilość światła pzry której prawidłowa ekspozycja to 1s przy liczbie przysłony 1 dla czułości 100ISO. Każde dodanie 1EV to podwojenie ilości światła - zatem jesli masz prawidłową ekspozycję średniom jasnego motywu np. 1/16s przy przysłonie 1.4 i 400ISO to oznacza, że było 3EV (+4 ze względu na czas, do tego +1 ze względu na liczbę przysłony i -2 ze względu na czułość)
 
Andee  Dołączył: 19 Gru 2006
Panowie nie robmy z tego forum kopii forum Canona, gdzie jad leje sie strugami i stoi kaluzami w kazdym topicu...

Nie ma zlego systemu. Jezeli ktos dorosnie do tego zeby swiadomie wybrac co dla niego jest dobre, to automatycznie wyzbywa sie uprzedzen. Z tego co widze niektorzy sie nie wyzbyli (jeszcze). Po wielu probach kazdy dojdzie do stadium fotograficznej nirwany, w ktorym nie sprzet jest wazny ale efekt jaki mozemy przy jego pomocy uzyskac bez wytracania sie ze stanu wyzej wymienianej nirwany...
 

schabu  Dołączył: 08 Lut 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
schabu napisał/a:
zreszta na pewno wszyscy widzieliscie to porownanie
Jakie porównanie? Piszesz o spieprzonym teście K10D tamże?

Tak-chodzi mi o to porownanie i tego typu reakcje frustratow.
Jarek Dabrowski napisał/a:
To z tymi łopatkami, to masz tak w związku z nickiem?

Nie – to od nazwiska. Ale rozumiem ze to miał być infantylny zart...

Jarek Dabrowski napisał/a:
schabu napisał/a:
nie wyszlo
Co nie wyszło?

Proszę Cie – lacz slowa w cale zdania a nie czytaj je osobno;)

Jarek Dabrowski napisał/a:
schabu napisał/a:
zreszta tak samo jak plastyka. a ma na nia wplyw zakres tonalny
Który K10D ma porównywalny z aparatami "w swojej klasie"

Tak – tylko ja pisalem generalnie o canonach czyli tez o 5D. Pentax ma gorsza niż Nikon, ale akurat w sensie rozmywania szumow przez soft aparatu, czego efektem jest plastykowosc a nie plastyka zdjec;) Zreszta o tym nizej napisales. Jednak ta ilosc nie jest lepsza niż w Canonie.
Jarek Dabrowski napisał/a:
schabu napisał/a:
zreszta wszystkie pewnie maja matryce od sonolty
Wszystkie mają matryce Sony...

Widze ze nastepnym razem dam ta nazwe w cudzyslowie. „Sonolta” to polaczenia Sony i Minolty... taki skrot slowny.
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ja wiem, że jak i to i to ma silnik, to zapewne jest samochodem, ale proponuję się trochę rozeznać w temacie, w którym się wypowiadasz.

o - kolejny infantylny zart...

Jarek Dabrowski napisał/a:
Pokaż jakieś foty z K10D, które wg ciebie niedomagają.

Nie twierdze ze nie domagaja. Mogą być jednak lepsze. Jak dla mnie to dobry aparat, zreszta rozwazam mozliwosc przejscia na ten system, mimo kilku ludzi którzy maja tutaj kompleksy. Nie robilem fotek K10, widzialem kilka pstrykow w necie, widzialem test na dpreview, który dla mnie jest wiarygodny. Mimo tego jednak jest dla mnie interesujacym aparatem, bo dla mnie akurat matryca nie jest na pierwszym miejscu (i dalej uwazam ze w Canonie jest lepsza). Zreszta kilka postow temu to napisalem.

Jarek Dabrowski napisał/a:
A, i jeszcze jedno - pisałeś wcześniej, że myślisz, nad zmianą systemu, czyli przejściem z 20D na K10D. Moja dobra rada - nie rób tego.


Wybacz, ale akurat Twoich (przynajmniej tych tego typu) dobrych rad nie zamierzam sluchac.

Fafniak – czytalem rozne testy i dalej uwazam ze matryca mogla by być lepsza. Jasne – najlepiej samemu porobic foty i wtedy ocenic czy aparat odpowiada czyims wymaganiom (chociaz juz ktorys raz powtarzam ze ta matryca w K10 i wystarcza). Tylko ze nie jest to popularny u nas sprzet wiec trudno go od kogos pozyczyc, wiec czytam na razie testy i ogladam foty na necie.

Bronek napisał/a:
schabu, K10D w przeciwieństwie do wszystkich puszek Canona (włączając 1Ds MKII) nie rozsmarowuje faktur w celu ukrycia szumu.

Chyba Ci się z Nikonem pomylilo;)

Andee – pomine Twój idiotyczny komentarz, bo zdjecia robie albo dla siebie albo dla klientow. Nawet jakbym robil zdjecia okazjonalnie swini na wsi a kupil szklo za 10 tys zl to ch... Ci do tego. Ale rozumiem ze Twój cynizm to tylko skutek tego darmowego FF o którym piszesz w stopce. I tu nie chodzi oczywiście o full frame.

TomiTom – mam ochote Cie nazwac jak były prezydent obecnego, no ale nie mam zamiaru, bo tak naprawde to wiem ze Twojemu rodzenstwu musi być przykro z Twojego powodu. Wiesz jaki masz problem – myslisz ze to co Tobie pasuje to pasuje i innym. A może akurat ktos chce mieć szkla z USM, AF i do tego uszczelnione? A może ktos chce male body bo ma male dlonie (przy okazji – 400D z gripem jest tansza niż K10)? I masz racje 10/20/30D się duzo lepiej trzyma w dloni.
TomiTom napisał/a:
Canony nie są wykonane tylko odlane i to odlane na odpie@*@&....

tak - te z entry level sa z palstyku dlatego tez sa tanie. Wyzsze już nie sa z plastyku, ale mogles tego nie wiedziec, bo jestes zaslepiony swoja wlasna propaganda, która sam siebie przekonujesz ze dokonales właściwego zakupu.
TomiTom napisał/a:
Do tego np taka 300/350/400D nie leży w dłoni!!!tu trzeba obowiązkowo mieć małe dziecko aby robiło za nas zdjęcia - i tu pojawia się największy problem bo takie dziecko trzeba dobrze sklalibrować...

Tu akurat już było kilka watkow o BF/FF które jest zalezne od stanu naladowania baterii[sic!]

Sluchaj, gdyby Twoja ukochana firma była taka super to Canon nie mialby m.in. w USA najwiekszego udzialu w rynku foto - http://www.macworld.com/n...meras/index.php ; prz okazji zobacz na ktorym miejscu jest Twoja ukochana firma - i podczas meczów nie widzialbys tylu „bialych” szkiel u fotografów itp itd.

Andee napisał/a:
Panowie nie robmy z tego forum kopii forum Canona, gdzie jad leje się strugami i stoi kaluzami w kazdym topicu...

Mowisz o watku o K10? Bo jak tak to chyba nie wiesz o czym mowisz. Ale zgodze się co do jednego – nie ma zlego systemu. Każdy jest przeznaczony do innej grupy uzytkownikow i urok jest taki ze można kupic sobie taki sprzet, który w wiekszosci zaspokoi nasze potrzeby.

I na koniec - nie wiecie w jakiej cenie moga oscylowac te 3 nowe szkla(16-50/2.8 itd)?
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
schabu,
masz zamiar stale obrażać wszystkich użytkowników forum?
Tutejsze posty trzeba czytać z przymróżeniem oka, a nie obrażać się od razu ;-)
schabu napisał/a:
za 10 tys zl to ch... Ci do tego

Jeśli masz zamiar używać tutaj takich słów częściej, to lepiej nie pisz.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
schabu napisał/a:
Jak dla mnie to dobry aparat, zreszta rozwazam mozliwosc przejscia na ten system, mimo kilku ludzi którzy maja tutaj kompleksy.
To dziwne, że łączysz swoją decyzję o systemie, z ludźmi tutaj. No nic - nie odniosę się do Twoich odpowiedzi, bo, w skrócie mówiąc, mamy dość różny punkt widzenia na wiele spraw - a flejmować mi się nie chce (leniwa niedziela). Ale, podrążę jeszcze temat, napisałeś o zdjęciach z K10D
schabu napisał/a:
Nie twierdze ze nie domagaja. Mogą być jednak lepsze
Proszę, pokaż zdjęcie z K10D, które wg Ciebie może być lepsze - i napisz, w czym może byc lepsze. Od razu zaznaczam, że nie twierdzę, że nie może - ale wiem, co ta puszka potrafi, i akurat mnie to w 100% zadowala. Posunę się do stwierdzenia, że jeśli chodzi o jakość obrazu, to wyżej stoją FF Canona i pewnie puszki z Foveonem. Może D2X też.
schabu napisał/a:
I na koniec - nie wiecie w jakiej cenie moga oscylowac te 3 nowe szkla(16-50/2.8 itd)?
W którymś z wątków obok toczą się spekulacje, Sylwek zapowiedział informacje na fotopolis 22 lutego. Generalnie chyba należy spodziewać się ceny <<$1000 za sztukę, może $800...
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Rzeczywiście jakoś atmosferą Forum Canona powiało:-(((((.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
schabu, - sluchaj.....test na dpreview JEST spieprzony.....jezeli czytasz troche o K10D to powinienes wiedziec dlaczego.....
Trzymalem 20D (robilem foty) i jakos nie przypominam sobie zeby drmatycznie lepiej lezal w dloni......natomiast zachwycil mnie jego AF w polaczeniu ze szklami USM....
Natomiast wizjer w canonach (300 - 30D)jest ZALOSNY......(5D nie mialem okazji....)
Co do rozsmarowywania wyzszych czulosci (szczeg.) to widzialem efekty z D80.....i to mi sie nie podobalo......W K10 wydaje mi sie ze znacznie lepiej jest to rozwiazane....
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
natomiast zachwycil mnie jego AF w polaczeniu ze szklami USM.
no właśnie i czekam z utęsknieniem na opinie użytkowników, którzy będą mięli szczęście jako pierwsi posiąść szkła SDM i mam nadzieję zachwycić się AFem u Pentaksa. :mrgreen: Bo póki co porównywanie AF USM z Canona z AF bez SDM u Pentaksa to chyba porównianie nierówne (delikatnie mówiąc śmieszne) i ktoś, kto zarzuci K10D wolny AF w stosunku do 5D z takimi słoikami jest... nie w temacie!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
którzy będą mięli szczęście jako pierwsi posiąść szkła SDM i mam nadzieję zachwycić się AFem u Pentaksa
chyba w marcu będę kupować trzecia kadyszkę, co do SDM, to mogę podac numer konta
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
co do SDM, to mogę podac numer konta

A skąd masz mój nr konta?? :shock:

[ Dodano: 2007-02-18, 23:07 ]
tref napisał/a:
Bo póki co porównywanie AF USM z Canona z AF bez SDM u Pentaksa to chyba porównianie nierówne (delikatnie mówiąc śmieszne) i ktoś, kto zarzuci K10D wolny AF w stosunku do 5D z takimi słoikami jest... nie w temacie!

Niby tak, ale na dzień dzisiejszy Pentax jest do tyłu z AFem. Co mnie jako pstrykacza obchodzi, że Pentax ma wiertarkę a reszta silniki w obiektywie. Liczy się efekt pracy AFu, a ten jest wolnieszy od konkurencji.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Schabu - by nie było waśni nim zgaśni...
Forum to ma specyficzny język nadawania. Generalnie wszystko, co jest tu ujęte można spokojnie otoczyć krzywym pyskiem szczerzącym zęby w imitacji uśmiechu. Nie zwykliśmy prowadzić wojen systemowych i (poza nielicznymi wyjątkami) nie upieramy się przy twierdzeniu, że Pentax uber alles. Ot, system, który z dużą dozą szczęścia, życzliwego zbiegu okoliczności i przestrzegania zasad BHP pozwala czasami uwiecznić wybraną chwilę na kliszy/matrycy.
Spieranie się o to, czy inny system robi lepszej jakości zdjęcia jest co najmniej trywialne, bowiem pojęcie owo jest na tyle subiektywne, że niemożliwością staje się jednoznaczne rozstrzygnięcie owego ważkiego dla potomnych sporów (swoją drogą widziałem link do artykułu, w którym gość tę samą scenę sfocił puszkami czołowych producentów - był tam m.in. 5D - i zrobiwszy odbitki dał do oceny przypadkowym ludziom z jednym pytaniem: które zdjęcie jest najładniejsze. Zdecydowana większość wskazała na odbitki z Olympusów).
Każdy z nas dobiera sprzęt do swoich potrzeb. I prawdę powiedziawszy po wybraniu puszki, powinno każdemu zwisać już to, czy są inne, lepsze aparaty, bowiem takie będą się pojawiać. Tylko co z tego? Teraz na topie jest K10. Być może za pół roku będzie to body Olka, potem Nikona... Ale jakie to ma znaczenie? Osobiście, mając 20D z pewnością nie myślałbym o zmianie puszki (mimo braku spota), bo to świetna pucha na lata.
Mniej więcej tego typu przemyślenia wałęsają się po tym forum. Nie zdarza się, by w sposób celowy ktoś kogoś obrażał. Jeżeli dochodzi do sniesnasek, to w wyniku nieporozumienia lub braku komunikatywności. Przyciski "zbanuj" u adminów porosły mchem i szczerzują - i niech tak pozostanie. Generalnie więcej luzu, dystansu. Poza tym należy jeszcze pamiętać, by do sandałów nie zakładać skarpet.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bylem o krok od przejscia do systemu canona... odstraszyla mnie cena szkiel..... wizjer......i to ze zaczela mi sie sypac dzialalnosc......
Michu, - dobrze prawi...
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
TomiTom napisał/a:
Wg mnie będzie to pucha kasety cos w rodzaju K100DS z matrycą od k10 i z pryzmatem od starych dobrych Dsów - czyli aparacic za 3000 złotych .

Też tak uważam. Tym bardziej, że patrząc na sekwencję *istów, to skoro K10D to nastepca D, a K100D to nastepca DL-a, to brakuje czegoś w rodzaju DS-a.
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Na Fotopolis jest garść dzisiejszych informacji na temat nowosci Pentaxa :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jeśli chodzi o 645D to nic nowego nie napisali.
Cytat
zostanie wyposażony w kodakową matrycę CCD 31,6 Mp (a nie jak informowano wcześniej - 18 Mp)
to było wiadomo od dłuższego czasu.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
tak zupełnie OT, ale Canoniarze też dostali nowy obiekt do westchnień ;-) Tyle że nasze nowe szkiełka są znacznie bardziej w zasięgu, niż ten ich nowy obiekt (bez "-yw"). Widząc te nowości, coraz bardziej się zastanawiam, ile będzie kosztować 645D .... .
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
Troche wiecej info no i zdjęcia nowych obiektywow co prawda w "obcym jezyku" ale zawsze cos. http://pentax.org.pl/view...=2799&start=100
Jestem ciekawy ile te cacka bada kosztować.
Pytanie do Bronka: gdzie kupiles K10D w anglii??

[ Dodano: 2007-02-22, 09:23 ]
Tu chyba bardziej przejrzyste zdjecia i info
http://www.pentax.co.jp/e...007/200708.html
 

rodric  Dołączył: 30 Lis 2006
No to jak dla mnie porazka- odnosnie daty wprowadzenia 60-250....
A juz mialem nadzieje ze zabiore ja z soba na wakacje :-/
no coz przynajmniej kase spokojnie uzbieram :mrgreen:
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
tak zupełnie OT, ale Canoniarze też dostali nowy obiekt do westchnień ;-) Tyle że nasze nowe szkiełka są znacznie bardziej w zasięgu, niż ten ich nowy obiekt (bez "-yw"). Widząc te nowości, coraz bardziej się zastanawiam, ile będzie kosztować 645D .... .

Nie wiem czy zauważyliście, ale "nowy obiekt do westchnień" miłośników systemu na "C" ma korekcję "celności" AF z poziomu menu. Phi... też mi coś. Nawet K100D ma taką "opcję" (choć jeszcze nie odważyłem się na to, aby do niej zajrzeć ;-) ).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach