Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zapomniałem dodać - w ramach promocji, mają za dopłatą 100$ dokładać cyfrową ściankę dla posiadaczy 645n.
Żeby nie było za dobrze - w serwisie.
Apollo.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu napisał/a:
Zapomniałem dodać - w ramach promocji, mają za dopłatą 100$ dokładać cyfrową ściankę dla posiadaczy 645n.
jakaś żaluzja :-P alu...zja :-P
 

schabu  Dołączył: 08 Lut 2007
Fafniak napisał/a:
schabu, - realnie K10D przebija 30D ....nie wiem jak z fps bo mnie to raczej malo interesuje......

[ Dodano: 2007-02-09, 08:03 ]
K10D 3fps nielimitowane jpg i 9 RAW
30D 5 lub 3 fps (dlaczego?)


no bardziej teoretycznie niz praktycznie. na JPGach chyba nikt tutaj nie robi wiec argument odpada. canon ma przede wszytkim lepsza matryce - mniej szumiaca, z wieksza liczba szczegolow i o ladniejszej plastyce. jezeli chodzi o fps to juz wedle uznania. mi akurat matryca w k10 nie przeszkadza, tylko troche tych fps-ow by sie przydalo.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
o matrycach to już na forum było co lepsze i kiedy lepsze...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
schabu napisał/a:
canon ma przede wszytkim lepsza matryce - mniej szumiaca, z wieksza liczba szczegolow i o ladniejszej plastyce
- ooooooooo! baaaaaaardzo interesujace..........mozesz podac skad masz takie "dane" ?

[ Dodano: 2007-02-09, 22:35 ]
tzn. nie chodzi mi o szumy
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
schabu napisał/a:
canon ma przede wszytkim lepsza matryce - mniej szumiaca, z wieksza liczba szczegolow i o ladniejszej plastyce.

No to moja 350D jest chyba trafiona, bo ja nic takiego nie zauważyłem. No nie, jest faktycznie lepsza od innego mojego aparatu - A520.
 

schabu  Dołączył: 08 Lut 2007
wystarczy wejsc na dpreview - zreszta na pewno wszyscy widzieliscie to porownanie i jak wiekszosc uzytkownikow pentaxa sie z nim nie zgadzacie. wiadomo - liczylo sie na to ze K10 rozlozy wszystkich na lopatki, nie wyszlo ale sie robi dobra mine do zlej gry. jak dla mnie sprawa szumow jest oczywista, zreszta tak samo jak plastyka. a ma na nia wplyw zakres tonalny i liczba szczegolow. nie wspominajac o tym ze zadna matryca, niewazne czy to sony czy pentax czy nawet nikon (zreszta wszystkie pewnie maja matryce od sonolty) nie doruwnuje w plastyce tej np z 5D czy z z trabanta 400D. pepek - tak, pewnie jest trafiona skoro nie widzisz roznicy, wiec ja wymien. albo nie rob caly czas na ISO 1600.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
schabu napisał/a:
zreszta na pewno wszyscy widzieliscie to porownanie
Jakie porównanie? Piszesz o spieprzonym teście K10D tamże?
schabu napisał/a:
liczylo się na to ze K10 rozlozy wszystkich na lopatki
Po cichu liczyło się na to, że to będzie naprawdę dobry aparat. No i nie przeliczyło się. To z tymi łopatkami, to masz tak w związku z nickiem?
schabu napisał/a:
nie wyszlo
Co nie wyszło?
schabu napisał/a:
ale się robi dobra mine do zlej gry
Gdzie? Kto robi? Podstawowym problemem niektórych puszek K10D jest AF, oraz banding w kanale niebieskim, którego na 99% zdjęć nie zobaczysz. A, i jeszcze ograniczenie AWB do 4000K od dołu. To wszystko.
schabu napisał/a:
zreszta tak samo jak plastyka. a ma na nia wplyw zakres tonalny
Który K10D ma porównywalny z aparatami "w swojej klasie"
schabu napisał/a:
i liczba szczegolow
No tu to chyba z rozpędu pojechałeś. Liczba szczegółow wg mnie, w zdjęciach z K10D jest imponująca. Kosztem nieco większego szumu (soft aparatu nie rozsmarowuje detali).
schabu napisał/a:
zreszta wszystkie pewnie maja matryce od sonolty
Wszystkie mają matryce Sony, ale zupełnie różną elektronikę i obróbkę sygnału. Ja wiem, że jak i to i to ma silnik, to zapewne jest samochodem, ale proponuję się trochę rozeznać w temacie, w którym się wypowiadasz.

Pokaż jakieś foty z K10D, które wg ciebie niedomagają. Od razu uprzedzam, byli już tu tacy, co pokazywali rawy wyciągane automatem przez ACR, także jakbys chciał to powtórzyć, to nie będziesz pierwszy.

Jeśli nie pokażesz - to nie mamy o czym gadać.

A, i jeszcze jedno - pisałeś wcześniej, że myślisz, nad zmianą systemu, czyli przejściem z 20D na K10D. Moja dobra rada - nie rób tego.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
schabu poczytaj troche wiecej niz to co nawypisywalo dpreview.....poczytaj pl.rec.foto.cyfrowa i testy jakie przeprowadzil erewan razem z M.Wyszomirskim.....
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
schabu, K10D w przeciwieństwie do wszystkich puszek Canona (włączając 1Ds MKII) nie rozsmarowuje faktur w celu ukrycia szumu. Tym przyzwyczajonym do specyficznej "plastyki" Canona, to się nie musi podobać. Tobie też; przychylam się do opinii Jarka - po co Ci lepszy aparat, skoro nie będziesz się z nim czuł dobrze?
 
Andee  Dołączył: 19 Gru 2006
schabu, jako byly Canonier i posiadacz 350d, 20d oraz uzytkownik 30d chcialbym zobaczyc Twoje zdjecia. Chcialbym na tych zdjeciach zobaczyc to o czym piszesz, bo przeciez zapewne Twoje wnioski zostaly wysnute na podstawie jakichs osobistych doswiadczen, praktyki fotograficznej.... itp. itd.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Zostań przy Canonie bardzo Cie proszę, najlepiej nie myśl o Pentaxie i systemie K jak o aparacie czy systemie fotograficznym, weź lepiej myśl że systek K to system multilotka, najlepiej też będzie jak puścisz plotkę, nie wiem gdzie np na forum canona że pentaxy to syfy i że my tutaj je masowo wysprzedajemy, aha dla Twojej wiadomości K10D:
ma matrycę tylko 1,5 mpixela, nie ma AF, aha a zdjęcia nagrywane są na dyskietki 5,25".

Chłopaki i Dziewczęta nie obraźcie się co tu napisałem ale dbam o nasz system a zwłaszcza o dostępność na ryznku wtórnym który niestety nie jest idealnie nieskonczony :( a ceny po pojawieniu się przełomowej kadychy odrazu poszły w górę w stałkach :(
jeden user pentaxa = co najmniej -1 stałka z Allegro :-B :-B :-B :-B :-B
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
TomiTom, ano dokładnie upolować fajną stałkę na allegro to teraz loteria. A nawet starsze zoomy są w chodzie - jak sie pojawi to od razu na starcie jest 5 chętnych.
Mnie tam zdjęcia z K10D bardzo się podobają :) i nie mam zastrzeżeń co do puszki k10d :) bo jest wykonana zdecydowanie lepiej niż puszki Canonów.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Przemas napisał/a:
jest wykonana zdecydowanie lepiej niż puszki Canonów


phi
Canony nie są wykonane tylko odlane i to odlane na odpie@*@&....
Do tego np taka 300/350/400D nie leży w dłoni!!!tu trzeba obowiązkowo mieć małe dziecko aby robiło za nas zdjęcia - i tu pojawia się największy problem bo takie dziecko trzeba dobrze sklalibrować...
A tak poważnie to nigdy nie brałem pod uwagę zakupu Canona, po tym jak daaawno temu miałem przyjemność trzymać to BLEEEEEEEEE....( w tym czasie w naszej firmie dysponowaliśmy Olim-E1)
Może 10/20/30D lepiej się trzyma i są warte polecenia ale te trzy cyfrowe IMHO nie warte uwagi - no chyba że zależy komuś na szybkich obiektywach z USM i na stricte sportowych fotkach, ale i tak jak doczepisz coś ciezkiego do tego to się to wtedy nie trzyma kupy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
TomiTom napisał/a:
Do tego np taka 300/350/400D nie leży w dłoni
ale przecież 300D wygląda zupełnie inaczej niż 350/400 - akurat trzysetka całkiem fajnie mi leżała w ręku, ze względu na głębszy grip

[ Dodano: 2007-02-13, 09:43 ]
TomiTom napisał/a:
Może 10/20/30D lepiej się trzyma i są warte polecenia ale te trzy cyfrowe IMHO nie warte uwagi
Przesadzasz - i to ostro. Jak komuś sie podoba, to czemu nie - a czasami mały rozmiar może być zaletą.

Może nie zauważyłeś, ale staramy się unikac tu najazdów na produkty innych producentów. Jeśli nie - to czas najwyższy.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
TomiTom napisał/a:
Do tego np taka 300/350/400D nie leży w dłoni!!!tu trzeba obowiązkowo mieć małe dziecko aby robiło za nas zdjęcia

Tu się nie zgodzę, być może zaraz zostanę zaszczuty i wyklęty, ale jak pisałem w którymś tam topicu trochę może przez jakieś 15min pstrykałem C400D z przypiętym gripem i o wiele lepiej mi się to trzymało niż kasetkę :oops:
Dobra kanapki już zrobione, mogę już stawić czoła pentaxowej ofensywie :-P
Jarek Dabrowski napisał/a:
Może nie zauważyłeś, ale staramy się unikac tu najazdów na produkty innych producentów.
;-)
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Może nie zauważyłeś, ale staramy się unikac tu najazdów na produkty innych producentów. Jeśli nie - to czas najwyższy.

weź mi zacytuj gdzie najechałem, bo nie dostrzegłem tego, pomimo najszczerszych chęci.
No chyba że źle(NIEPRAWIDŁOWO) odebrałeś mojego posta w który opisałem tylko SWOJE odczucia NIC PO ZA TYM! - no chyba że trzeszczący pod palcami palstik miałem opisać jak wabiącą pieśń syrenią, a to że w ręku mi źle leżało miałem napisać że nie byłem godny dosiąść tego świętego niepokalanego aparatu. Tak samo jak cytat: "A tak poważnie to nigdy nie brałem pod uwagę zakupu Canona" mogłem dobrać bardziej obiektywnie, np coś w tym stylu:
"mój splugawiony ryj i oczy bielmen zachodzące nie były godne, spoglądnąć na najświętszą świętość, a rozumem mym nie byłem w stanie objąć nieskończenie wielką mądrość stwórcy tego nieśmiertelnego sprzętu" to samo tekstu: "10/20/30D lepiej się trzyma" mogłem określić mniej morderczo np:
"móje parchate, ropiejące dłonie, mogłyby posiąść tylko ten sprzęt (10/20/30D) o ile chuch moj śmierdzący nie zabiłby sprzedawcy kanona"

tyle w tej kwestii masz tu ( :-B :-B :-B :-B :-B :-B )-paka na zgodę i wyluzuj troszkę bo ja swojego stylu wypowiedzi nigdy nie zmienię, taki byłem i jestem i pewnei taki umrę-no chyba że ktoś mnie szybciej zastrzeli ;-) .
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
TomiTom napisał/a:
"móje parchate, ropiejące dłonie, mogłyby posiąść tylko ten sprzęt (10/20/30D) o ile chuch moj śmierdzący nie zabiłby sprzedawcy kanona"

Trzeba było przez neta kupować :mrgreen:
TomiTom, a tak na marginesie jakiego majonezu używasz?
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
majonez babuni - wiem że to ochydne :)
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
tomecki napisał/a:
TomiTom, a tak na marginesie jakiego majonezu używasz?

TomiTom napisał/a:
majonez babuni - wiem że to ochydne :)

A jaki lubisz jeść?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach