emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
ostatnio Multimedia (operator TV kablówki), u którego mam net stacjonarny zaoferował usługę hybrydowego netu. W domu stacjonarny po kablu oczywiście bez ograniczeń, a dodatkowo mobilny, ale na bazie sieci Playa. Wychodzi dość tanio - 20 zł dodatkowo za mobilny przy umowie na 24 mies.
Jednakże po waszych doniesieniach o jakości, chyba nie skorzystam, bo za długa umowa przy tym ryzyku.
 
galant  Dołączył: 12 Cze 2008
Tak mi się przypomniało... Play wygrał niedawno przetarg na częstotliwość 900 MHz deklarując jednocześnie, że przeznaczy ją na rozbudowę internetu na terenach wiejskich. Niestety chyba odłożyli to na później. Wygląda na to, że najpierw chcą się uniezależnić od Polkomtela i przestać płacić za roaming krajowy. Na realizację obietnic chyba jeszcze trzeba trochę poczekać...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Niestety chyba odłożyli to na później.

ZTCW to chyba niestety wykorzystają tą częstotliwość w innym celu niż założony
ale mogę się mylić - bo to mi coś się tylko kołacze w głowie
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
opiszon napisał/a:
dlatego Play jako Internet mobilny
nie teraz, zbyt małą sieć swoich masztów mają

??? o ile wiem to przecież Play jest mutacją Plusa (korzysta z jego sieci BTS`ów), no chyba że to nieprawda lub coś się zmieniło, albo są jakieś ograniczenia w wykorzytaniu BTS`ów.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Yeti, Play to nie jest mutacja Plusa (mutacją plusa jest "Sami Swoi" i "36.6" )
to całkiem odrębna firma (P4) która z braku pokrycia kraju swoimi NodeB, wynajmuje BTSy od Plusa

deal jest taki, że wynajmują jedynie dla połączeń telefonicznych - Play Online już na BTSach Plusowych nie bangla, co ogranicza zasięg jedynie do masztów 3G których właścicielem jest P4, a tych jest póki co mało

uwierz, bo tak jest - żona pracuje dla P4, a ja ten temat rozgryzałem, bo mnie interesował, dlaczego klientom musi mówić, że Internet działa tylko w dużych miastach (na szkoleniu jej nie wytłumaczyli dlaczego, no ale żyłka detektywa i po krótkim czasie wiedziałem co jest grane ;-) )

plus jest taki, że jak już złapiesz zasięg w Play Online, to masz 3G - po prostu na GPRSie to nie działa bo nie ma jak ;-)
 

BuR-ToN  Dołączył: 18 Cze 2008
Yeti, potwierdzam słowa opiszona. Przesył danych realizowany jest przez nadajniki playa.
I w play-u jak już złapiesz zasięg to jest ok. Tzn ok jak na 1Mb/s czyli "szału nie ma".
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
opiszon napisał/a:
wynajmują jedynie dla połączeń telefonicznych

no właśnie, bo jak z pół roku temu przeszedłem na Play Fresh, to nie zauważyłem żebym miał jakieś dziury z zasięgu komórki w porównaniu do Ery którą użytkowałem od 11 lat. Nie wiedziałem że internet Playa to osobna sieć naziemna, inna sprawa że niedługo to bez fotoszopa żadnego pejzażu nie da się sfotografować, tyle tych masztów już nastawiali psując krajobraz, a to jak widać nie koniec :-(
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Yeti napisał/a:
inna sprawa że niedługo to bez fotoszopa żadnego pejzażu nie da się sfotografować
Ale co za problem? Mobilny internet pod ręką zapewni dostęp przez net do odpowiedniej aplikacji retuszującej bez problemu, już w chwili robienia zdjęcia :-)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Yeti, jesteś typowym ziemskim przykładem na to jak duża nieświadomość panuje na rynku. Temat PLAY jest wałkowany od prawie trzech lat. A ludzie nie potrafią tego zrozumieć.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Tak to jest z tymi Polakami.

Jedni nieświadomi żyją życiem i problemami bohaterów "Na wspólnej" czy "Mody na sukces".
Inni nieświadomi starają się zrozumieć czym tak naprawdę jest sieć telefonii komórkowej PLAY.

Zarówno dla jednych, jak i drugich, życie na pewno musi być bardzo emocjonujące.
 

huri_khan  Dołączył: 18 Gru 2009
Miałem oraz mam do czynienia z PLAY i iPlus, jeżeli nie jesteś w zasięgu nadajnika 3G to praca na takim łączu jest koszmarem i tylko będziesz się denerwować.

Więc jeżeli potrzebujemy internetu w plenerze z dala od miasta to najlepiej kupić jakiegoś PrePaida i sprawdzić zasięg oraz działanie zanim wpakujemy się w roczny lub dłuższy cyrograf.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Yeti napisał/a:
inna sprawa że niedługo to bez fotoszopa żadnego pejzażu nie da się sfotografować, tyle tych masztów już nastawiali psując krajobraz, a to jak widać nie koniec

Cena postępu... wieże i stacje złe, ale internet w lesie i na plaży fajny...
Szkoda, że nas (kraju) nie stać na to, żeby jakoś próbować te stacje maskować, ukrywać... Zresztą nikomu też na tym nie zależy.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Arti noo, BTSy w postaci palm - to by było coś - prawie jak w krajach arabskich ;-)

na rondzie deGaulla mogli by coś takiego zamontować


ale to fakt, że można by bardziej maskować nadajniki, szczególnie w terenach naturalnych
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
...malować na zielono, doklejać sztuczne liście...
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
opiszon, palma to u nas kiepsko się maskuje, ale widziałem już BTS na sztucznej sośnie, na kaktusie. Poza tym przestrzeń miejska, tu jest naprawdę sporo możliwości. Osobiście sporo osób odpowiedzialnych za zabytki i wizerunek miast za same stacje bazowe bym wytarzał w miodzie i w mrowisko wrzucił...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
perl, proszę cię, możesz szydzić, ale zdecydowanie bardziej wolałbym nadajniki bardziej wkomponowane w otoczenie, tak jak np tutaj







[ Dodano: 2009-12-18, 13:18 ]
Arti, palma to był przykład, specjalnie dla Ciebie ;-)

wiem że są sosny, kaktusy - zresztą w międzyczasie wkleiłem przykłady ;-)

przestrzeń miejska to inny problem, ale chyba nawet łatwiejszy do zrealizowania niż las, bo oferuje większą ilość możliwości niż teren naturalny, w którym jedynym wyjściem są wysokie "drzewa" ;-) natomiast w miastach ilość form w których można by skonstruować nierzucające się w oczy nadajniki, jest nieograniczona

problem IMHO jest jak zwykle dostęp do kasy
to jest ten sam powód, dla którego miasta pełne są identycznych blaszanych Biedronek czy "stodół Lidla"
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
przestrzeń miejska to inny problem, ale chyba nawet łatwiejszy do zrealizowania niż las, bo oferuje większą ilość możliwości niż teren naturalny,

Ale tam znowu jest tego pełno, w mieście znaczy. Do tego zabytki, kościoły i takie tam...
I oczywiście, nie każda stacja może i powinna być maskowana. Poza tym w terenie wcale tego tak dużo tego nie ma. A i ich ilość można ograniczać zmuszająć operatorów do współpracy.. Skomplikowany temat... ;-)
Ale to znowu temat powiązany z tym jak wygladają nasze miasta, jakie mamy zmysły i wyrobienie estetyczne...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Arti napisał/a:
Skomplikowany temat...

zdaję sobie sprawę
i zdaję sobie sprawę że masz w tej kwestii nieograniczenie większe doświadczenie ;-)

ale chyba się zgodzimy, że jakiś krok w tą stronę można zrobić
jasne że nie da się wszędzie bo i potrzeby takiej nie ma, ale są miejsca, gdzie by się przydało ;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
te z palmami mało atrakcyjne, ale te dwa ostatnie zdjecia niezle.

Ale to są sztuczne drzewa, czy prawdziwe?

Bo jeśli sztuczne, to śmieszne musi wyglądać, jak na zimę liście nie opadają ;-)
Z kolei jeśli prawdziwiaste, to glupio cokolwiek takiego na nich 'instalowac'
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
perl, sztuczne, ale zauważ, że są to drzewa iglaste ;-)

dopóki nie będą tego na modrzewiach montować, to IMHO takie rozwiązanie jest ok

palmy, to jasne że nie do naszego klimatu, ale przykład że można (są też cyprysy w wersji śródziemnomorskiej)

perl napisał/a:
Z kolei jeśli prawdziwiaste, to glupio cokolwiek takiego na nich 'instalowac'

wydaje mi się że takie przypadki też już gdzieś widziałem, ale nie mogę w tej chwili znaleźć odpowiednich zdjęć

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach