szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
  A miało być tak pięknie
Proponuję kolejną zabawę-prezentację.
Zdarzało się to kiedyś często, w analogowych czasach, ale i teraz pewnie zdarza się to nie raz. Wyobrażamy sobie jak coś ma wyglądać, w wizjerze wygląda pięknie, a potem oglądamy to na odbitce/komputerze, a efekt jest co najmniej daleki od zamierzonego.
PRZYZNAJMY SIĘ DO SWOICH BŁĘDÓW!
Wygrzebcie ze swych ciemni i komputerów spartolone kadry. Zamieszczamy tu zdjęcia nieostre, nietrafione, niedoświetlone, ze skopanym balansem, poobcinanymi kluczowymi elementami, ale takie do których mamy sentyment, które mimo wszystko NAM SAMYM się podobają. Ujęcia, których z różnych względów nie powtórzyliśmy.
Można przy okazji wylać swój żal, a reszta może pocieszać, lub wręcz odwrotnie, zbiczować, wyśmiać i poniżyć ;-)
Zatem zaczynam: zobaczyłem tego dzieciaka i zagotowałem się. Nie zwróciłem uwagi na f/8 i jest poruszone jak diabli. Chwilę później zabrała go matka a ja zauważyłem co się stało. Uratowałem w LR co się dało. :oops:
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Może być ciężko, co mi nie wyszło,... kasuję. Jakoś nie darzę sentymentem zdjęć które miały być... mniam, a jednak nie wyszły. Trudno się mówi.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
szczypiorrr napisał/a:
Wygrzebcie ze swych ciemni i komputerów spartolone kadry.

Mam wrzucić tu całe 16GB moich gniotów??? :evilsmile:
 

ziemo  Dołączył: 28 Gru 2008
Tydzień się cieszyłem, do czasu aż zrzuciłem na komputer, na małym ekraniku wydawało się 100% ok a poruszone jest mocno.
 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
W trakcie manifestacji faszystów w Wawie udało mi się trafić na taką sytuację gdzie policja zatrzymywała kilku anarchistów próbujących zakłócić marsz faszystów.
Biegnąc powoli za anarchistami wpadłem dosłownie na policjanta tłukącego jednego kolesia leżącego w błocie. Niestety w tym całym zamieszaniu zapomniałem przestawić ustawień aparatu i pstrykałem tym co było a jak się okazało sytuacja działa się pod drzewami i było tam strasznie ciemno w porównaniu z miejscem na które miałem nastawionego manuala.
Jedyne zdjęcie które udało mi się uratować z RAWa wygląda tak :|
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Kurcze, nie wystarczy na dowód przeciwko temu policjantowi. :-P
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Ex3, swój surowy "urok" ma :-D Wykadrowałbym jedynie ten słup po prawej.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ex3, takie strzelanie to nie lepiej na Av?
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
radekone napisał/a:
Ex3, takie strzelanie to nie lepiej na Av?

Myślę, że nawet na TAv, bo na samym Av i tak rozciągnie Ci czas i wyjdzie poruszone.
 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
Za ciemno było na tryby, strzelałem już na przesłonie 1.7, iso 1600 i 1/chyba 45 więc każdy tryb by mi wydłużył czas i wyszłaby rozmazana kiszka.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
jedrus68, a wyszło coś z tego koncertu? Też tam byłam :mrgreen:
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
z biodra kitem :-P

myślałem, że w kadrze mam obie postaci po prawej i kosz

 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
Świetny temat. szczypiorrr, super, że wpadłeś na pomysł, żeby go założyć.

Pozwolę sobie zapodać linka: http://www.romkamagazine.com/
Myślę, że pasuje jak ulał do tematu ;-)
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
jitt, ja tam nie wiem, czego Ty się w tym zdjęciu czepiasz :shock: ;-)
 

kapsel  Dołączył: 13 Lis 2008

Ricoh R1 durny kompakt poradził sobie pod światło.
Flara robi nastrój.
Tylko w kieszeni wcisnął się datownik.
Bo o tym, że skanerzyści z labu nie radzą sobie ze zdjęciami gdzie włączony jest tryb pano to nie mówie już.
A było pięknie, ojciec niósł syna na ramionach, świat mu pokazywał.
 

Wypalacz Rafał  Dołączył: 21 Lut 2009
W trakcie lotu balonem widokowym postanowiłem zrobić zdjęcie tramwaju przejeżdżającego przez skrzyżowanie przy którym mieszkam, akurat nadjechała "dziewiętnastka" więc przecisnąłem obiektyw przez siatkę przymierzyłem i nacisnąłem spust.
W tej samej chwili gondolą nieznacznie szarpnęło :-/
 
yoghurt  Dołączył: 07 Sty 2009
Takie fajne zdjęcie mogło być a tu niedość że niezbyt ostro to jeszcze światłem przez oczy... ehh... najgorzej że chyba i tak nie wrócę już do tego miejsca... :-(
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
ciekawy temat

idę poszukać spartolonych fotek, które jeszcze kisna na dysku
 

kapsel  Dołączył: 13 Lis 2008
hm.zawsze można dowolne z tych zdjęć dać na wystawę, dać tytuł perfekcyjna niedoskonałość czy coś i w folderze napisać dwa akapity bełkotu o pojmowaniu świata przez fotografa, jak doszukuje się on piękna w brzydocie i Avedona w zwykłych pstrykach.
 

wilczek  Dołączył: 28 Paź 2008
Hmmm, ale w wizjerze serio tego słupka nie było :-/ :-P


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach