gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
Święta / kompakt / nóż na gardle
Witam
Przepraszam że piszę w nowym wątku,ale mam nóż na gardle.Muszę kupić aparat kompakt a mam bardzo mało czasu....bo przespałem sprawę....
Konkrety:
-mały kieszonkowy kompakt (im mniejszy tym lepiej)
-cena do max 800zł (im mniej tym lepiej)
-przyzwoite fotki
-filmy w HD (podobnież bardzo ważne,bardzo się na to napalili,myślę że 720p 30fps styka)

Co ja znalazłem...Sony w270 (nie podobają mi się kolory wpadające w fiolet), panasonic fp8(ładne filmy ładne zdjęcia ale brak jakiejś pokrywki na obiektyw)
Co jeszcze może to nie jest aparat ale HD nagrywa i ma 8mpx to kamera cyfrowa JVC GC-FM1 (zwana PICSIO).....
Proszę ratujcie bo mi łeb już pęka od czytania tych review itd...
Przepraszam administracje za nowy temat ale jestem zdesperowany.....(temat wygasa za 5dni)
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
to mam do poczytania znowu....ale podoba mi się i cena i fotki i video i wygląd....właśnie o takie mi chodzi...diplodok, masz jakieś doświadczenia z tym sprzętem?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
gajos007 napisał/a:
Przepraszam administracje za nowy temat ale jestem zdesperowany.....(temat wygasa za 5dni)
E tam. Po świętach się doklei do istniejącego (jak nie zapomnę). Zdjąłem wygaszenie, może się komuś przydać.
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
Jarek Dabrowski, mówi się zazwyczaj "niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi"....teraz wypada powiedzieć "niech Mikołaj/Dziad Moroz w obfitych prezentach" :->

[ Dodano: 2009-12-19, 21:23 ]
aaa jeszcze co powiecie o panasach zs1 albo zs3? na dpreview przodują z tej klasy....niby ;-)
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
gajos007 napisał/a:
diplodok, masz jakieś doświadczenia z tym sprzętem?

jak najbardziej
szczerze go poleca
tu masz czly watek
http://pentax.org.pl/view...t=samsung+wb500
 
Pawelzqx  Dołączył: 22 Mar 2009
Mam bardzo szeroki dostęp do tego Samsunga WB500. Jest bardzo solidnie wykonany. Metalowa obudowa, sztywna, nie trzeszczy i nie ma luzów. Zdjęcia robi ładne, b. fajny szeroki kąt (24mm). Troszkę źle umieszczona lampa błyskowa, trzeba uważać żeby jej nie zasłonić, zwłaszcza na 24 mm. Ma tryb makro. AF sprawnie sobie radzi. Filmy wysokiej jakości, dobry dźwięk, jednak podczas zoomowania słychać cichy terkot. Jest mały kłopot z AF przy filmach- aparat podczas kręcenia ustawia tylko po zmianie ogniskowej. Z jednej strony wada, drugiej zaleta. Przy najniższej jakości dostępny tryb 60 FPS. Działa szybko (chociaż nie jak lustro ;-) ) Czytelny wyświetlacz nawet w mocnym słońcu. Bateria jak w większości małych kompaktów słaba - ok. 200 zdjęć. Ciekawostką w tym modelu jest to, że nie posiada ładowarki. Dostaje się przejściówkę do gniazdka na kabel USB i podłącza się go do aparatu który ją ładuje.

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to pisz.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Pawelzqx napisał/a:
Ciekawostką w tym modelu jest to, że nie posiada ładowarki. Dostaje się przejściówkę do gniazdka na kabel USB i podłącza się go do aparatu który ją ładuje.

Ta "przejściówka" jest zasilaczem z wyjściem USB. Raczej nie polecam podawania na USB napięcia 230V :-P
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
ano mam pytania:
1.jak z kompresją video 720p ( 1min filmu to xxxMB)
2.jakoś zdjęć (ogólnie)
3.czy filmiki mają tendencję do zacinania się?wiesz chodzi o przeskoki przy kręceniu.
 
Pawelzqx  Dołączył: 22 Mar 2009
bEEf, taki skrót myślowy ;-)
gajos007, 1. Minuta w najwyższej jakości to ok. 75 MB.
2. Zdjęcia aparat wypluwa w dobrej jakości. Co prawda są gorsze niż w większym bracie(GX-20) ale jak na kompakt bardzo dobre. Szumy ma podobne jak inne aparaty tej klasy. Ładnie dosyca kolory i posiada nie najgorszy balans bieli.
3. Filmy się nie zacinają. Aparat cały czas trzyma te 30 FPS. Ciekawostką jest fakt, że mamy oprócz wyboru rozdzielczości i ilości klatek, możliwość ustawienia WB i pomiaru światła a nawet kompensacji ekspozycji(ale tylko podczas przerwy). Oczywiście działają ustawienia kolorów jak przy normalnych zdjęciach.

Zapomniałem wcześniej dopisać że z ficzerów aparat posiada także tryb Beauty, oraz wykrywanie twarzy i uśmiechu. Oprócz tego ma opcje która ułatwia wykonywanie autoportretów(podaje dźwiękowe wskazówki czy twarz jest w kadrze). Przedtem nie dopisałem oceny - ogólnie aparat jest bardzo dobry i go polecam. Wady specjalnie wypisuję żebyś mógł go dokładnie ocenić(chyba je trochę wyolbrzymiam ;-) )
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
dobra to dziś do wieczora mam wybór:
Samsung WB500 (trochę słaba jakoś zdjęć/odszumianie i ISO/)
Panasonic ZS3 (zdjęcia bardzo dobre,ale kompresja filmów praktycznie zerowa...na karcie 8GB 10minut filmu)
Panasonic ZX1 (jak wyżej)
Sony W270 (kolory wpadające w fiolet)

:roll:

[ Dodano: 2009-12-20, 09:45 ]
no jeszcze może Panasonic FP8

[ Dodano: 2009-12-20, 17:45 ]
dobra ...... mnie więcej już wiem....

zostaje SONY H20 vs W270

który? :roll:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
E tam. Po świętach się doklei do istniejącego (jak nie zapomnę)

Tylko nie zapomnij.
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
mygosia napisał/a:
Tylko nie zapomnij.
ja przypomnę obiecuje.... :->

teraz tylko podpowiedzcie czy H20 czy W270

38 – 380 mm vs 5 – 25 / 28 – 140 (dla 35 mm)

dla mnie bardziej się podoba H20 ze względy na zdjęcia jakie produkuje....ale piszą że filmiki słabe.....

zaklinam że to ostatni raz jak zdeklarowałem się pomóc w wyborze aparatu :-|

[ Dodano: 2009-12-26, 11:34 ]
Wybrany W270 i gitara :) wszystko pasuje i obdarowani są bardzo zadowoleni :)
poza tym po tych filmikach HD się więcej spodziewałem ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach