gilbert  Dołączył: 19 Lut 2009
contax g2 pytanie
Witam i pozdrawiam forumowiczów, od niedawna jestem posiadaczem właśnie g2 aparat bardzo fajnie się sprawuje po za jedna drobną (mam nadzieję) przypadłością. Po naciśnięciu przycisku wyzwalania migawki potrafi jej nie wyzwolić a przesunąć film. zdarza się to czasami co 4 klatki a jak np postrzelam nim dłużej to zadziej, czasami przez 20 klatek się nie przydarzy. zmieniłem sposób ostrzenia z SAF na CAF i niby jest lepiej ale nadal mnie to martwi. Czy ktoś miał podobny problem kiedyś, czy to może być poważna usterka lub jej zwiastun?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Okazuje się, że to przypadłość Contaksów G dość powszechna. Dotyka zarówno G1 jak i G2.
dzerry domniemywa, że to problem z elektroniką, która szwankuje w warunkach niskiej temperatury i po włączeniu aparatu. Ja tak miewam czasem w moim G1 i nie potrafię znaleźć przyczyny ani regularności.

[ Dodano: 2009-02-19, 22:32 ]
Widzę, że ludzie trafiają na forum Pentaksa z powodu Contaksa :mrgreen:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
gilbert, ja tam się nie znam, ale podobno Contaxom dobrze robi wyczyszczenie szybek.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
gilbert, mnie tez to do szalu doprawadza. Cos mi sie wydaje, ze to taki ficzer Contaksow, bo to chyba niemozliwe, zeby zdarzalo sie w az tylu egzemplarzach. A moze to kwestia baterii? Jakich uzywacie? Ja Panasoniki.

No i matb tez dobrze gada. Contaksy bardzo nie lubia zasyfionych wizjerow.

Ja jeszcze mam chytry plan nauczyc sie uzywac tego guzika z tylu do ustawiania ostrosci. Moze to pomoze. Bo wiekszosc pustych klatek zdarza mi sie wlasnie, gdy szybko robie zdjecie zaraz po wlaczeniu aparatu, szczegolnie na mrozie. Moze jakis kondensator nie nadaza z lapaniem pradu. Nie wiem.
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
No co wy Panowie nie załamujcie mnie, bo zamierzam właśnie kupić sobie G2
 
gilbert  Dołączył: 19 Lut 2009
w takim razie dziwna przypadłość, spróbuje z tym przyciskiem z tyłu, trochę się pocieszyłem ze to w miarę powszechne, baterie mam fuji. jakby ktos miał jeszcze jakies pomysły to chetnie posłucham za wszystkie rady dziekuje.:) Mam jeszcze jedno pytanie jakie czasy można utrzymać z reki? bo podobno dłuższe niż w lustrzankach.
fotostopowicz, zawsze są wady i zalety a tu zalet jest sporo:)
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
fotostopowicz, zawsze są wady i zalety a tu zalet jest sporo:)[/quote]

Wiem, dlatego właśnie przymierzam sie do niego
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
ja mogę tylko powiedzieć, że nigdy coś takiego mi się nie przydarzyło natomiast im słabsze baterie tym af jest slabszy (czyt. wolniejszy, ma problemy) ale to tak juz pod koniec życia baterii wiec nie wiem czy to problem. ostatnio zakupiłem akumulatorki cr2 i zachowuje się tak samo. teraz w zimie trochę mniej chodzę z aparatem (w ręce zimno :) ) ale przy -10 też zero problemów.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
gilbert napisał/a:
Po naciśnięciu przycisku wyzwalania migawki potrafi jej nie wyzwolić a przesunąć film.


Niestety, tylko serwis. Natomiast o G2 z taka przypadloscia nie slyszalem, tylko G1.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Niestety, tylko serwis.
Szukalem. W Polsce nikt nie podejme sie takiej naprawy Contaksa.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Szukalem. W Polsce nikt nie podejme sie takiej naprawy Contaksa.


Co nie zmienia faktu, że nawet z serwisówką nie można tego naprawić samemu. :-/
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Natomiast o G2 z taka przypadloscia nie slyszalem
Ja tez to mam. Nigdy wiecej niz 3 klatki na rolke i od 4 rolek mi sie nie zdarzylo, ale to mam. Niestety :-/ Przez ten feler o malo nie stracilem tego zdjecia:

Zrobilem jedno zdjecie, jednak cos mnie tknelo i pomyslalem, ze jednak za daleko stalem. Kierowca mnie na szczescie nie zauwazyl, wiec podszedlem dwa kroki i zrobilem jeszcze jedno zdjecie. Po wywolaniu okazalo sie, ze pierwsze nigdy sie nie naswietlilo.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kurcza raz, no :-/


(znowu ogladam sobie twoje zdjecie z Julkiem. Mial lepszy kadr :-P )
 
gilbert  Dołączył: 19 Lut 2009
ja jestem w trakcie testów bo przestawiłem z S na CL i SAF CAF i przed uruchomieniem migawki wciskam tylny przycisk, Na razie nie było pustych strzałów zobaczę dalej. a tak przy okazji czy na obiektywy są jakieś zamienniki tylnych dekielków lub jakieś inne pasują bo ja takich nie posiadam a nie chciał bym sobie szkiełek porysować?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Nigdy wiecej niz 3 klatki
w moim G1 niestety więcej.

Z tego też powodu wróciłem do ME Supera. Byle do wiosny. Zimno i śnieg mnie wkurzają. :-)
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
dzerry napisał/a:

Zrobilem jedno zdjecie, jednak cos mnie tknelo i pomyslalem, ze jednak za daleko stalem. Kierowca mnie na szczescie nie zauwazyl, wiec podszedlem dwa kroki i zrobilem jeszcze jedno zdjecie. Po wywolaniu okazalo sie, ze pierwsze nigdy sie nie naswietlilo.


dzerry świetna fota i dobrze, ze cię tknęło :-)
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
gilbert napisał/a:
zamienniki tylnych dekielków

Nie znalazłem żadnych innych pasujących, ale... mi służył dekielek pentaxa przypięty gumką recepturką. :-) Niezbyt eleganckie rozwiązanie ale do czaasu dokompletowania dekli musiało wystarczyć. A kompletowanie może trwać niestety dłuuuugo.

[ Dodano: 2009-03-10, 20:08 ]
dzerry, dobrze, że yaśka nigdy nie przewineła filmu automatycznie bez wyzwolenia migawki. ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
ebelbeb napisał/a:
dzerry, dobrze, że yaśka nigdy nie przewineła filmu automatycznie bez wyzwolenia migawki. ;-)
Ja z G2 to dopiero rok sie bujam. Wczesniej LX tez mi nigdy tego nie zrobil. No moze oprocz tego razu, gdy sie baterie wyczerpaly :-)
 
gilbert  Dołączył: 19 Lut 2009
Dzieki za uwage o dekielkach poszukam takiego. z tym przewijaniem to zauwazylem ze duzo czesciej gdy baterie sa troche słabsze. Kupilem akumulatorki wiec zobacze jak to dalej bedzie wygladalo. Różne opcje pojedyncze czy ciągłe zdjecia pojedynczy ciagly autofokus niewiele daja. pozdrawiam
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
No to by sie zgadzalo. Na mrozie baterie sa z reguly slabsze. Ostatnie 3 rolki zrobilem na koncertach i ani jednej pustej klatki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach