emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Nikon F100 (F5, F90) i kabel danych
Czy ktoś z obecnych posiada któryś z wymienionych w tytule korpusów oraz działający kabel szeregowy do przesyłania danych zdjęciowych do portu RS232? A jeszcze może mieszka w okolicy woj. dolnośląskiego?

Problem jest następujący:
Mam F100, zakupiłem kabel (dokładnie to HarTalk firmy Cocoon - producenta dobrego softu SoftTALK 2000), a ponieważ nie mam portu RS232 w laptopie, dokupiłem stosowną przejścówkę z USB i tu kicha :-( Potem testowałem jeszcze z 3 karty PCMCIA oraz ExpressCard z portem RS i też z żadną nie chce działać.
Chciałbym tylko przetestować port w korpusie i kabel, czy są sprawne. Jeśli tak, to nadal będę szukał kompatybilnej karty.

Serwisu w okolicy nie ma, pytanie na forum N pozostało bez echa, więc nadzieja tylko tutaj.
Pomożecie? :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A moze latwiej bedzie sprawdzic z czyims komputerem?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
A tak z ciekawości przy okazji - czyli można powiedzieć, że z F100 (F5, F90) też można wyciągnąć EXIFa?? :shock: Jak to wygląda "w praniu"?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
sołtys, Taki uproszczony EXIF. Najlepiej wygląda to chyba w F90, bo data jest razem z danymi ekspozycji. F5 też to ma , ale ma mało pamięci. W F100 jest sporo pamięci (do 70 filmów, a w przypadku rozszerzonych danych ok. 30 filmów), ale nawet w przypadku posiadania tylnej ścianki z datą, dane w pamięci tego nie obejmują, a data może być jedynie nadrukowana na filmie.

Do F100 jest firmowy soft:
Nikon Photo Secretary II for F100 AC-2WE
oraz teraz już darmowy
NICOMM SoftTALK-2000
a także najlepszy płatny, komercyjny
Holymoose Camera Companion

te 2 ostatnie obsługują też F5 i F90
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
emigrant, no ciekawe. W związku z tym, że w F100 nie zapisuje się data w danych w jaki sposób "rozpoznaje się", które dane jakiego filmu dotyczą?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
sołtys, Nosi się długopis w torbie :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
emigrant, tak też myślałem sobie 8-)
 

Jaca  Dołączył: 20 Sty 2008
sołtys napisał/a:
emigrant, no ciekawe. W związku z tym, że w F100 nie zapisuje się data w danych w jaki sposób "rozpoznaje się", które dane jakiego filmu dotyczą?


Jeśli dobrze pamiętam, to zapisuje numer rolki i numer klatki, datę to tylko w kajeciku...

A tak zapisuje F6 do .txt przykład
 

cresky  Dołączył: 17 Lut 2009
Do F90x istnieje jeszcze coś takiego jak zestaw Nikon AC-2E z kablem MC-27 oraz databankiem Sharpa.
http://www.allegro.pl/item836467667_eo_nikon_f90_f90x_nikon_ac_2e_nikon_mc_27.html

Z tego co się dowiedziałem dane można transferować z Sharpa na komputer za pomocą podczerwieni.

Emigrant zamierzałem zakupić ten sam kabel i adapter na USB. Jestem zdziwiony, że nie działa !!! daj proszę znać, czy uporałeś się z problemem !!!

Możesz podesłać link do tego oprogramowania Holymoose Camera Companion ?!?!
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
cresky napisał/a:
Możesz podesłać link do tego oprogramowania Holymoose Camera Companion ?!?!
Pierwsze trafienie Googla
http://www.holymoose.com/

Ale pomyliłem się chyba, bo tylko do F100, cena 40 €

[ Dodano: 2009-12-06, 15:59 ]
Wychodzi na to, że najpraktyczniej ściągnąć darmowy SoftTALK 2000, bo on obsługuje wszystkie 3 (rodziny*) korpusów.

*F90/F90s/N90/N90X

 

cresky  Dołączył: 17 Lut 2009
SoftTALK oraz Photo Secretary dla F90x już mam, tylko kabla brak. Miałem nadzieję, że ten który kupiłeś załatwi sprawę, ale widzę że jednak się nie.
AC-2WE też posiadam tylko F100 do kompletu brak ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach