Biba  Dołączył: 02 Paź 2009
Odszumiacz w body k20d kontra programy odszumiające
Witam,

przejrzałem wątki a propos odszumiania, ale odnośnie odszumiania na poziomie fotografowania przy ustawieniu na których z trzech stopni denoise, nie zauważyłem.

Zatem mam pytań parę.
1. Jeśli odszumiać (1600, 3200), że się tak wyrażę – w procesie produkcji, to najlepiej na jakim stopniu? 1 czy 2, czy 3?

2. Jak się ma taki produkcyjny odszum, do tego, który oferują dedykowane programy? Czy faktycznie te ostatnie górują nad rozwiązaniem "wbudowanym"?

No to pozd.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
ogolnie zdecydowanie lepiej odszumiac w programie niz w puszce, wiec ja stosuje zasade, ze w puszcze najnizszy poziom odszumiania jaki sie da. chociaz z drugiej strony, jak robilem zdjecia z mega-dlugimi czasami naswietlania, no to odszumianie wlaczylem na pierwszy poziom, bo uznalem, ze jego minimalna inwazyjnosc ulatwi troche pozniejsza obrobke, ale jej nie uniemozliwi:). a juz programow do odszumiania jest zatrzesienie i balbym sie powiedziec, ze ktorys jest najlepszy, bo duzo zalezy od sytuacji, jak i co trzeba odszumic.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Odszumianie w puszce zdjęć z k20d jest słabiutkie. To w k-7 jest lepsze, ale tylko w wypadku szumu kolorowego. Monochromatyczny szum to największa bolączka algorytmów w k-7. Jeśli już robisz na wysokim ISO, to najlepiej trzaskać RAW-a na minimalnym odszumianiu, potem go wywołać na neutralnych ustawieniach (mały kontrast, zero wyostrzania itd.), a potem go potraktować np. czymś takim: http://www.dobreprogramy....dows,11908.html Świetna odszumiarka, choć płatna.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Benek napisał/a:
Świetna odszumiarka, choć płatna.

Licencja: bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych (cytat z podanego linku).
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
plwk napisał/a:
Licencja: bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych (cytat z podanego linku).


Ale strasznie uboga w funkcje...choćby nie można ustawić stopnia kompresji plików jpg.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ja mam Noiseware jako wtyczkę do PS.
Kosztowała niecałe 300 zł. i jest to wersja full-bajer :mrgreen:
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Neat Image jestem w fazie testó tej wtyczki ale po pierwszym wrazeniu gorąco polecam
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
A jak się spisuje Lightroom w porównaniu z innymi softami?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach