WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Re: SR w K-x'ie
rtok napisał/a:
Witam!
W tym wątku opisałem moje walki ze stabilizacją w K-x'ie. B jestem ciekaw waszych opinii.

Skoro piszesz, że powyżej 200 mm: "działa wtedy znana reguła (max czas = 1/ogniskowa), a włączanie SR nic tutaj niestety nie zmienia" to SR w K-x (a przynajmniej twoim) jest o kant d...

W dotychczasowych korpusach pentaksa SR pokazywał pazurki właśnie przy teleobiektywach i tam zresztą jest najbardziej przydatna.

Co do wizjera: serwis, a najlepiej wymiana aparatu.

Jeśli chodzi o czasy rzędu 1/500, 1/1000 to jak już pisałem: nie widzę sensu - szkoda baterii. Przy tak krótkim czasie na bank stabilizacja nie zdąży się "ustawić", a niewykluczone, że próbując się "ustawić" jeszcze popsuje - zwłaszcza przy dłuższych ogniskowych, bo wtedy korekty są większe. Choć z drugiej strony kilka razy zapomniałem wyłączyć i jakiś szczególnych problemów nie pamiętam. W tej chwili jedyna sytuacja w której muszę na bank wyłączyć SR w kasetce to pannig.

Natomiast przy pamiętam, że kilka osób zwróciło uwagę na dziwne zachowanie SR w K10 przy przy 1/60 czy coś koło tego - powinno być gdzieś w odmętach forum.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
okolice 1/125 do 1/250 i ogniskowe szerokie do normal....
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Fafniak napisał/a:
okolice 1/125 do 1/250 i ogniskowe szerokie do normal....

Dzięki z przypomnienie bo tego tematu nie mogłem odkopać, w K20 też?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
juz nie pamietam ale chyba tak.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach