PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Bo Tref zrobił błąd. Zadając takie pytanie, należy wyraźnie napisać, do czego odpowiadający mają nie przekonywać. Np. "Nie, nie chcę 60 cm. Tak, jestem zdecydowany na zmywarkę a nie zatrudnienie gosposi, choć wiem, że gosposia pozmywa lepiej i jeszcze powstawia do szafek" Itp...
Z mojego doświadczenia - 45 cm. to idealny rozmiar dla dwóch osób.
Co do krótkiego programu to mogę niestety powiedzieć tylko tyle, że krótki program naszego zabudowanego boscha Silence Plus (szerokiego) nie spełnia naszych oczekiwań i myjemy głównie na programie "auto" który kręci się niecałe dwie godziny (a właściwie mniej, bo ostatnie pół godziny naczynia stygną). Odnoszę wrażenie, że poprzednio używany przez nas wąski siemens radził sobie na krótkim o wiele lepiej (ale też był chyba droższy). Choć nie wykluczam, że to może być tylko wrażenie wynikające na przykład z tego, że w szerszej naczynia dłużej czekają na mycie i bardziej przysycha.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
PiotrR napisał/a:
w szerszej naczynia dłużej czekają na mycie i bardziej przysycha.

To raz, a dwa – do szerszej wkładasz 1,5 porcji detergentu, czy jedną?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
W czasach węższej sypałem proszek i raczej bliżej połowy zasobnika niż do pełna.
Teraz jedziemy na pastylkach, bo żona tak woli, więc ładuję jedną pastylkę.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
No właśnie, jedna tabletka musi wystarczyć i na małą zmywarkę używaną raz dziennie, i na dużą piorącą raz na 1,5-2 dni. Proszek daje większą swobodę dozowania, poza tym klasyczny zestaw sól+proszek+nabłyszczacz spisuje się wg. mnie lepiej, niż tabletki all-in-one.

Wracając do pytania trefa, mam 45 cm zmywarkę Siemensa (co prawda do zabudowy, ale zapewne wolnostojący analog(!) też się znajdzie), modelu nie pomnę, jakby co, mogę sprawdzić, i na szybkim programie (~25 min.) radzi sobie bardzo dobrze z w miarę „świeżymi” naczyniami.

A zmywarka, o której pisał wuzet, jest zapewne polskiej „produkcji” (no chyba że sprawił ją sobie już za wodą)… ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Używam tabletek, ale nie all-in-one. Nad solą i nabłyszczaczem wolę sam panować. :lol:
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ja mam zmywarkę 60 cm i jest za mała. Jak by były 80 cm to bym kupił.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Kocioł do gotowania parówek się nie mieści?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Są w ogóle tabletki z solą?! Przecież na sól jest inny zbiornik, bo sól ma regenerować zmiękczacz wody i nie bierze udziału w samym myciu. Chyba, że jestem sto lat za Afroamerykanami.

Ja długo używałem all-in-one Ludwika, ale swego czasu Ola zamówiła 3 tony jakichś tanich kostek bez widocznego rozróżnienia składników i jak na moje myją tak samo (a nawet łatwiej się rozpuszczają, bo magiczna kulka nabłyszczacza w Ludwikach nie rozpuszczała się w chłodnych programach [z których i tak zrezygnowałem]).
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Marooned napisał/a:
Są w ogóle tabletki z solą?!

Pierwsze z brzegu: http://www.somat.com.pl/index.php?id=1435

Marooned napisał/a:
sól ma regenerować zmiękczacz wody i nie bierze udziału w samym myciu

Dlatego ja wolę mieć wszystko osobno, również proszek, którego mogę dawać więcej lub mniej, w zależności od potrzeby.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
bakulik napisał/a:
Kocioł do gotowania parówek się nie mieści?

Nic się nie mieści. Lubię duże talerze, a tam nie ma miejsca.

[ Dodano: 2015-07-17, 14:33 ]
Kto to widział żebym musiał górną półkę wyjmować żeby se talerze włożyć.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Cytat
Soli - przeciw powstawaniu zacieków na naczyniach.
A, ok, po prostu do innego celu ta sól, stąd zmyłka.

Jestem ciekaw jaką średnicę mają te talerze, bo u mnie nawet gigant taki się mieści - tylko sobie środkową półkę podnoszę o jeden ząbek do góry.
No ale z tego wynika, że i metrowa szerokość nic Ci nie da - chyba, że talerze na płasko będziesz mył.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
46 cm.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Tak to jest, jak się chce szynkę z bawoła w całości jeść.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Iza, to jest odwet za namawianie nas przy każdej możliwej okazji na własną ciemnie i wywoływanie klisz. :evilsmile:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
No właśnie, potrzebuję niewielką szybkozmywającą zmywarkę do ciemni. Pobełta i mam z głowy płukanie kliszy. Za jednym zamachem wyczyści film, koreks, szczypce, kuwety, miskę kota, garnek psa i gościnny talerz.

A na poważnie - 45cm wystarczy spokojnie przy tym przerobie jaki będzie do niej ładowany. Kostki nie są złe, ale przypominają wkłady do aps'a. Za to proszek jakoś tak bardziej klasycznie, można sobie ziarnistość dobrać poprzez kontrolę wilgoci, itd. Poza tym gadu gadu, a okazuje się, że wszyscy używają zmywarek już jakiś czas i nie ma chętnych do pochwalwnia sie nowym nabytkiem stanowiącym cudo techniki porcelanoczyszcząconabłyszczającej.

[ Dodano: 2015-07-17, 17:53 ]
Po uważnej lekturze mam pierwszy trop - polecacie uniwersalny wagonik do użytku pod i nad ziemią w postaci siemensa. Niech będzie, zainteresuję się tym pół - metrem.
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
Mam i używam w domu BOSCH SPS 53E02EU (szer 45cm) od ok.1.5 roku: myje, nie strajkuje, obsługuje 3-4 osoby. Jest program krótki ( ok. 30 min) i Vario speed (skraca czas mycia w zależności od wybranego programu od 20 do 50 %) odzielne pojemniki na sól, nabłyszczacz i środek myjący (tabletki, proszek lub płyn).
Fajna i cicha. Pewnie ma jakiś odpowiednik od SIEMENSa.
Ps
A.. i ma jeszcze opcję pół załadunku. :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Re: Zmywarka
Żaba napisał/a:
Podjęliśmy w domu decyzję o zakupie zmywarki i jak to zwykle bywa nie wiadomo co wybrać. Ktoś może z forumowej braci ma doświadczenie w tym zakresie?

wiemy, że ma być szeroka 45 cm
klasa: AAA
do zabudowy
i cena do max 1400 zł
help!

zasadniczo staję przed podobnym dylematem co autor wątku 6 lat temu ;-)


miało nie być miejsca na zmywarkę ale wziąłem zaczarowany ołówek, pocienkowałem tu i tam i 45cm się zmieści (tyle że włączniki światła trzeba będzie przesunąć)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
opiszon, BOSCH SPV 43M10EU lub BOSCH SPV 53M10EU
Mam i polecam. Ma kilka przydatnych funkcji np szybkie mycie 30 min i jest oszczędna. Obsługa bardzo prosta. Cicha.
Jak będziesz używał tabletek typu wszystko w jednej to nie trzeba sypać soli i lać nabłyszczacza (można to wyłączyć).

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
cenowo w moim założonym budżecie, więc zanotuję na boku ;-) (a w zasadzie już się zanotowało w tym wątku)

Zbyszek_ napisał/a:
Cicha.
o, to jest jedna z cech na której mi zależy, z racji tego, że zmywarka będzie stać w salonie ;-)
 

Lustro  Dołączył: 10 Lip 2013
Re: Zmywarka
opiszon napisał/a:
Żaba napisał/a:
Podjęliśmy w domu decyzję o zakupie zmywarki i jak to zwykle bywa nie wiadomo co wybrać. Ktoś może z forumowej braci ma doświadczenie w tym zakresie?

wiemy, że ma być szeroka 45 cm
klasa: AAA
do zabudowy
i cena do max 1400 zł
help!

zasadniczo staję przed podobnym dylematem co autor wątku 6 lat temu ;-)

miało nie być miejsca na zmywarkę ale wziąłem zaczarowany ołówek, pocienkowałem tu i tam i 45cm się zmieści (tyle że włączniki światła trzeba będzie przesunąć)


Niby lepiej kupić AAA niż AA, jednak różnica w cenie często jest nie do odbicia nawet przez wiele lat :-D .
Jeśli kuchnie masz otwartą, ewentualnie cienkie ściany, to zwróć uwagę na dB. Mieszkam na poddaszu, ściany z rigipsu i to na drewnianej podłodze, więc szukałem maksymalnie cichego urządzenia (w przystępnej cenie). Mam od 3,5 roku Elektroluxa i nie narzekam. Później kupowałem zmywarkę rodzicom i kupiłem Boscha bo mieli niskie meble a Bosch jest najniższy. Im nie zależało na ciszy i ten Bosch jest głośniejszy. Katalogowo niby tylko 3 dB, ale jednak jest to sporo głośniej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach