mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Aha - my mamy Boscha zmywarę - i działa bez zarzutu kilka lat :-)
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
mygosia napisał/a:
Probelm z tym, że do 45 nie załadujesz więcej, a do 60 możesz mniej :) Można zmywać co 2-3 dni...

dobra uwaga......
mam u siebie zmywarkę Elektrolux ESL499 45cm(9 kpl. naczyń), działa od kilkunastu lat bezawaryjnie. Tak jak pisali poprzednicy, bierz 60-tkę zamiast 45-tki, jest bardziej ekonomiczna, tabletki są przewidziane dla 60, w 45 część proszku się marnuje, do 45 lepiej jest stosować oddzielnie sól, nabłyszczacz i proszek (liczyłem i próbowałem).
najważniejsze programy: intensywny ze wstępnym, normalny za wstępnym i bez, delikatny i szybki, w 60-tce koniecznie program 1/2, dobrze jak jest chłodzenie wodą bo wtedy można wyjąć szybciej graty.
Mój Elektrolux zmywa po trzech dorosłych osobach i trzeba czasem wybierać co najpierw, garnki czy talerze a jak przyjdą znajomi lub jest jakas impreza to zmywarka chodzi nonstop(dlatego pisałem o programie szybkim).
jeżeli moja zmywarka wysiądzie tak że nie bedzie jej się opłacało naprawić, napewno kupię 60-tkę.
tu jest link do tej co ja mam, zwóć uwagę na programy:
http://www.megamedia.pl/z...-esl-499-vi.php

aaa i jeszcze jedno...... jeżeli nie miałeś dotąd zmywarki, musisz sie liczyć z zakupem dodatkowej ilości talerzy, sztućców i szklanek, po to abyś miał na czym jeść i w czym pić , jak zmywarka jest załadowana nie do pełna i jeszcze nie zmywa.
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
i jedna ważna rzecz - nie wszystkie naczynia nadają się do zmywarki!
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
bix napisał/a:
nie wszystkie naczynia nadają się do zmywarki!
Nie tylko naczynia. Na pewno nie myjemy: kryształów, drewna, plastików których nie jesteśmy pewni że można, ręcznie malowanej zastawy itp.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A propos sprzętu MIELE: zawsze mnie ta nazwa przerażała w kontekście zmywarek. Wolałbym jednak taką, co naczynia zmywa, niż taką co miele. ;-)

Cytat
i jedna ważna rzecz - nie wszystkie naczynia nadają się do zmywarki!

O, tak. Myśmy na przykład wykończyli uchwyty większości pokrywek Berghoffa, zanim doczytaliśmy w instrukcji garnków (kto, kurde, czyta instrukcję obsługi garnków?), że o ile same gary można, to pokrywek z termometrami nie można do zmywarki wkładać. Potwierdzam, nie można - uchwyty z termometrami się po kilku myciach rozlatują (na szczęście można same uchwyty dokupić na alle... czego i tak nie chciało nam się dotychczas zrobić).

edit: tak w ogóle to nie wiem, po jaką cholerę te termometry w uchwytach garnków. No ale takie dostaliśmy w prezencie. Teraz gdybym sam kupował gary, z pewnością zwróciłbym uwagę, żeby wszystkie elementy były zmywarkolubne.

[ Dodano: 2010-11-23, 12:35 ]
jack napisał/a:
Na pewno nie myjemy: kryształów, drewna, plastików których nie jesteśmy pewni że można, ręcznie malowanej zastawy itp.
Stuletniej zastawy porcelanowej od babci żony...
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
No a do mycia zmywarki to najlepiej trochę płynu do mycia naczyń do srodka i puścić jakiś program. Na pewno dobrze wymyje i zmywarkę i .... pół kuchni. Lśniąca zmywarka tak zmotywuje, że zaraz umyjemy podłogę w kuchni i wszędzie w okolicy. Polecam zwłaszcza takim osobom jak ja które nie czytują instrukcji obsługi (kto, kurde, czyta instrukcję obsługi zmywarki). :mrgreen: Ja już czytam.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Nie no, instrukcje wszystkich urządzeń czytam (aż się żona ze mnie śmieje), ale jakoś na to, żeby czytać instrukcję garnków, nie wpadłem.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
seweryn1 napisał/a:
No a do mycia zmywarki to najlepiej trochę płynu do mycia naczyń do srodka i puścić jakiś program.
"Szansa na sukces" może być?
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
"Szansa na sukces" może być?
No o o to miałem na myśli. Jak tak puściłem to miałem jedynie szansę na sukces, że... zbiorę tę wodę z pianą zanim się wydostanie z kuchni. :-P
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
Nie spodziewałem się tylu pomocnych odpowiedzi!
Bardzo dziękuję.

Zdajemy sobie sprawę, iż do zmywarki nie wszystkie naczynia się nadają. Ale my w większości mamy takie, które jednak będzie można do niej włożyć.
No to szukamy 60cm.

Jakieś konkretne modele w tej cenie?


edit:
http://www.ceneo.pl/330342
ten możemy sobie odebrać w Łodzi w niezłej cenie jak widać :)

chyba, że lepiej dopłacić i kupić coś takiego:
http://www.ceneo.pl/2141394
zbiera same pozytywne opinie.

lub
http://www.ceneo.pl/330343

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
seweryn1 napisał/a:
Jak tak puściłem to miałem jedynie szansę na sukces, że... zbiorę tę wodę z pianą zanim się wydostanie z kuchni.
Bo pewnie wcześniej włączyłeś "Potop".

Jako, że też niedługo będę kupować - mam pytanie, co takiego (na co warto zwrócić uwagę i co sie przydaje w codziennym życiu) mają droższe zmywarki, czego nie mają tańsze? Oprócz wyższej ceny, oczywiście.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
seweryn1 napisał/a:
Jak tak puściłem to miałem jedynie szansę na sukces, że... zbiorę tę wodę z pianą zanim się wydostanie z kuchni.
Bo pewnie wcześniej włączyłeś "Potop".

Jarku zawszę lubię twoje celne komentarzę i ciętą ripostę, Hmm czy ty przypadkiem nie jesteś moim wujkiem. :oops:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
seweryn1 napisał/a:
Hmm czy ty przypadkiem nie jesteś moim wujkiem.
Nie wiem, czy wujkiem, ale zapytam rodziców, czy przypadkiem.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
seweryn1 napisał/a:
Hmm czy ty przypadkiem nie jesteś moim wujkiem.
Nie wiem, czy wujkiem, ale zapytam rodziców, czy przypadkiem.

Pozdrawiam miłego dnia. Czas iść do pracy :roll:
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
co takiego (na co warto zwrócić uwagę i co sie przydaje w codziennym życiu) mają droższe zmywarki, czego nie mają tańsze?
Niedawno się trochę orientowałam w tej kwestii i okazało się, że jest jeden myk: podobno te droższe mają metalowe dno, które jest bardziej wytrzymałe i pozwalające zachować większą szczelność. Nie wiem, ile w tym jest prawdy, ale rzeczywiście przekłada się to na cenę.
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
U mnie jest plastikowe (mam pięcio letniego bosh'a) i już się trochę powyginało. Nieszczelnośc raz była, gdy nam pompa się zablokowała (jakaś kość) i okazało się że mamy już dziurawą uszczelkę do drzwi. ta przeszło 100zł kosztowała
;/
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
mam pytanie, co takiego (na co warto zwrócić uwagę i co sie przydaje w codziennym życiu) mają droższe zmywarki, czego nie mają tańsze? Oprócz wyższej ceny, oczywiście.

Hmmm...
- czasem dłuższą gwaranację
- czasem są bardziej przyjazne dla uzytkownika - np nasza ma dolne te kolce na talerzyki chowane, co jest bardzo praktyczne przy kładzeniu garów na dół. Kiedyś porównywałam ze zmywarą w podobnej cenie - i coś mi nie pasowało... Jakaś taka bardziej giętka była, mniej solidna [warto np. wypróbować jak "jeżdżą" szuflady, ale pod obciążeniem np. 5kg - powinna dość sztywno, ale gładko :oops: ]
- nie ma co zwracać uwagi na pierdyliard programów - wystarczy jeden krótki [80-90% mycia - nawet brudne gary domywa [takie np. farfocle z rosołu]; jeden dłuższy i z wysoką temperaturą [czasem trzeba wyparzyć zmywarę od środka ;) ]; i dobrym pomysłem jest ten 1/2 wkładu [albo eco?].
- prostość obsługi i jej częstość
- jaki serwis...
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Arti napisał/a:
Mam pralkę Candy, ma już 11 lat

I czemu to dowodzi? Że Candy jest najlepsze?
Arti napisał/a:
I tylko dzięki dobrym zabezpieczneniom nie poraziła kogoś prądem albo chałupy nie spaliła.

Arti toż to standard.Instalacja z przewodem PE i wyłącznikiem różnicowo-prądowym to tak jak samochód z hamulcami. Dzięki hamulcom bezpiecznie parkujesz auto w garażu i chyba się tym nie chwalisz że nie masz poobijanego auta tylko dlatego że masz hamulce ;-)
Cytat
I jak to teraz przełożyć na ogólne prawdy internetowe?

A tak że 8 lat pracowałem w serwisie AGD i mogę powiedzieć jakie marki trafiały częściej a jakie rzadziej. Miele np. zdarzyły się dwie. Jedna po 25 latach użytkowania(przetarty fartuch zbiornika) a druga 30-letnia (Simering łożysk krzyżaka).
Prywatnie mam pralkę Badina :shock: nawet o takiej marce nigdy nie słyszałem. Chodzi 9-ty rok(przywieziona z Niemiec jako dwuletnia-zapchane sito pompy spustowej) bezawaryjnie co nie daje mi jednak legitymacji do głoszenia że sprzęty Badina są jeszcze trwalsze niż twoja Candy ;-)
Sprzęty AGD kupuje się na lata i prawdziwa ich wartość wychodzi po latach bezawaryjnej pracy co nie znaczy że wspomniane AEG,Zanussi czy Electrolux się nie psują.
Powtarzam opinie wyrabiałem przez lata serwisując i handlując z Ukraińcami sprzętem używanym z Niemiec.
PRIVILEG-marka handlowa Quelle pod swoim szyldem sprzedaje właśnie sprzęty koncernu Electrolux-Zanussi jak myślisz dlaczego?
YellowLabel napisał/a:
Jak masz jakieś konkretne wymienionych przez Ciebie firm to zarzuć linka :)

To już pozostawiam twoim gustom i preferencjom.Nie wiem również jakich funkcji potrzebujesz-osobiście brałbym 60-tkę używaną Miele,AEG,Electrolux,Zanussi,Privileg.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Iza napisał/a:
podobno te droższe mają metalowe dno,

Oo.. Musze sprawdzić, ale chyba mamy metalowe.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
andybond napisał/a:
I czemu to dowodzi?

No właśnie do tego zmierzałem... niczemu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach