andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Arti,jestem (przynajmniej tak mi się zdaje) ostatnim który mógłby komukolwiek doradzać cokolwiek opierając się na rewelacjach wyczytanych czy usłyszanych. Gdyby tak było na pewno nie byłbym w Pentaksie ;-)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
Używane nie wchodzą w grę..
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Tylko Siemens...
Doświadczenie, jakość i solidność... Sprzęt z najwyższej półki, niczym PENTAX wśród aparatów... :lol:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Hm, mam zmywarkę Siemensa i jest w porządku, ale... mam też płytę gazową Siemensa i pokrętła płyty gazowej, które topią się przy krótkim kontakcie z rozgrzaną patelnią, jakoś nie pasują mi do takich określeń jak "jakość" i "solidność" czy "najwyższa półka". :-P
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
PiotrR napisał/a:
jakoś nie pasują mi do takich określeń jak "jakość" i "solidność" czy "najwyższa półka". :-P

Bo takie marki jak Siemens,Bosch czy Mercedes to relikt przeszłości ;-) Kiedyś to była rzeczywiście wysoka półka ale nie dzisiaj. Wiele firm w dzisiejszych czasach jedzie na renomie z lat minionych,ale to według mnie błędna polityka.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Co do zmywarki SIEMENS jest to naprawdę najwyższa półka... Wiele firm dorównuje, kupowałem w ubiegłym roku i szukałem naprawdę dobrej i po wielu analizach w internecie rozmowach ze sprzedawcami niestety większość polecało zmywarkę SIEMENS, którą kupowałem w PL, jedna rzecz mnie bardzo cieszy bo wszystko zmywa i do tego wszystkie resztki znikają z niej po umyciu. Jest to Siemens SF25M - 45 mam ponad rok, myje non-stop ważne jest aby dobrze ustawić twardość wody, a wtedy jest pełne zadowolenie... A płytę elektryczną i piekarnik kupiłem Electrolux. Każdy jednak musi podjąć sam decyzję pomocne jest bardzo doradztwo... SIEMENS będzie służył długie lata...
andybond napisał/a:
Mercedes to relikt przeszłości
Co tego nie zgodzę się, fakt że są auta też dobre i za mniejsze pieniądze takim też teraz jeżdżę... Nie wiem czy miałeś Mercedesa od nowości, jeśli tak to powinieneś wiedzieć, że jakoś wykonania jest naprawę wspaniała, w Mercedesie nic nie trzeszczy, wszystko pasuje i jest ok... coś za coś, a to kosztuje. Ale nie tu o samochodach... :lol:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
gucio-59 napisał/a:
po wielu analizach w internecie rozmowach ze sprzedawcami niestety większość polecało zmywarkę SIEMENS,

W takim układzie wszyscy powinniśmy mieć Nikony :lol:
gucio-59 napisał/a:
Wiele firm dorównuje,

:shock: Wybacz przyjacielu ale wielkie zdziwienie-człek który mieszka w Rzeszy pisze coś takiego.Przejdź się do pierwszego lepszego Haushaltsgeräte i popatrz na ceny MIELE czy Bauknecht-a ;-) wtedy zmienisz klasyfikację na wysokiej półce.
gucio-59 napisał/a:
Siemens SF25M - 45 mam ponad rok

Istnieją w sieci doniesienia że ARDO podobno wytrzymuje nawet 5-6 lat :lol: A jest to na pewno entry level ;-)
gucio-59 napisał/a:
jeśli tak to powinieneś wiedzieć, że jakoś wykonania jest naprawę wspaniała,

gucio-59-była dopóki od okularników do tej pory nie zaczęli wkładać hiszpańskich blach ;-) Poza tym gdyby tak było jak piszesz nie musieli by sprzedawać Maybachów ;-)
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
andybond napisał/a:
gucio-59 napisał/a:
po wielu analizach w internecie rozmowach ze sprzedawcami niestety większość polecało zmywarkę SIEMENS,

W takim układzie wszyscy powinniśmy mieć Nikony :lol:
Chyba raczej SONY ;-)

Co do Siemensa to i owszem bardzo dobre zmywarki mają ale na pewno nie te z plastikowym dnem, bo te mają niewiele wspólnego (oprócz napisu) z Siemensem/Boshem. BSH stworzyło tanie zmywarki dla ludu ale niestety kosztem jakości.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
andybond napisał/a:
Przejdź się do pierwszego lepszego Haushaltsgeräte i popatrz na ceny MIELE czy Bauknecht-a ;-) wtedy zmienisz klasyfikację na wysokiej półce.
Tu chodzi o ceny ludzkie, nie muszę nigdzie jeździć bo reklamy mi do domu przynoszą... Moja/nasza jest metalowa i kupiona w PL... BOSH niestety jego jakość jest fatalna, dziś dostalem reklame z METRO /polskie MAKRO/ i jest zmywarka przeceniona z 399,00 € na 167,99 € Amica GSP 24040W i jeszcze SIEMENS SN24M281EU /60/ z 799,00€ na 452,19 €
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Mam jeden z tańszych modeli Siemensa. Plastikowe dno. Od 4 lat chodzi jak burza, zero awarii, zero rdzy. Kiedyś tylko kawałek szkła zablokował wirnik pompki odprowadzającej wodę. Wodę z kolanka odsączyłem gąbka, szkło wyciągnąłem odkurzaczem... nie darmo się technikum kończyło :-P

Gdybym miał coś radzić - moim zdaniem kupować warto tylko zmywarki 60 cm. Nawet jeśli ma się rodzinę w modelu 2+pies. W tych węższych zmywarkach nawet porządny garnek się nie zmieści. Aha - o niebo wygodniejsze są zmywarki z nieschowanym panelem, wywalonym na zewnątrz.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
No i padło na mnie... Żona wymusiła w koncu urzadzenie kuchni w mieszkaniu, bo stan przejściowy trwa zdecydowanie zbyt długo, i muszę wybrać zmywarkę, a i przy okazji kuchenkę też zmienić na płytę (gaz) plus piekarnik.. Lodówka na razie zostaje, ale jest "na warunku" po ostatnich wybrykach.
No i żeby było weselej w zeszłym tygodniu zaprzestała działać pralka, już tu wspominana 13letnia Candy. Zadzwoniłem do majstra, mówię co jest. Na słowo Candy usłyszałem wiele mówiące westchnienie, ale nic to. Majster przyszedł, wygrzebał ze środka pompy taki drut, którym usztywnia się miseczki stanika (tak, tak panowie, takie tam rzeczy się montuje). Drut musiał już sporo czasu zamieszkiwać w pralce, zdrowo zardzewiał. Pompa ruszyła, pralka działa.
Ale przy okazji pytam się człowieka coby ze zmywarek polecił. No i zbił mnie z tropu, bo bez wahania rzucił Whirpool. Zmywarki tak, pralki nie.
Kurde, byłaby jedna w sklepie i już.
 

Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
Mnie, z rożnych źródeł BOSCHa polecali. Wśród polecających był serwisant wszystkiego co elektryczne w domu. Sam jeszcze nie posiadam, lecz siostra i ciocia używają od jakiegoś roku (trochę krótko :-/ ) właśnie BOSCHek w zabudowie i na razie bez uwag.

 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Ja mam Boscha już ze 4 latka, na razie bez żadnych zastrzeżeń.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Właśnie doszedłem do wniosku, że strony producentów to chyba mają zdezorientować jeszcze kupującego...
Żeby jakieś dobre zdjęcia, wyjaśnienie... nie, bełkot markentodidowy...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Bosch od 4 lat - bez zarzutu.
Metalowy w środku.

Ale zdania są podzielone ;-)
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
U mnie bosh zaczął jakieś dwa miesiące temu psioczyć. Czasem nie chce wody wylewać, czasem robi to na podłogę. kiedyś uszczelka pod drzwi się potargała (120 zł sama uszczelka).
Ale jakoś działa.
A i plastikowe dno jest.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Właśnie wracam z kuchni, wpakowałem do zmywary rupiecie po obiedzie. I tak sobie myślę, Arti bierz zimenza.
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
bix napisał/a:
czasem robi to na podłogę.

Zupełnie jak mój kot.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Mi od prawie 2 lat (odpukać) bez najmniejszych problemów działa zmywarka AEG. Też był ten sprzęt mi polecany, ale to w końcu solidna niemiecka firma jak inne tutaj polecane. Co do płyty gazowej może Arti byś rozważył płytę indukcyjną? Jest niestety droższa, ale ile potem daje zadowolenia w użytkowaniu (czysto i szybko)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Benek napisał/a:
zimenza.

A Siemens = Bosch, prawda?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach