korc  Dołączył: 18 Gru 2009
mygosia napisał/a:
A Siemens = Bosch, prawda?

W zasadzie tak.
Każda firma ma bardziej i mniej udane modele. Ja mam w domu electroluxa 5 latek już, działa bardzo fajnie. Ale w pracy, w "aneksie kuchennym" mamy gorenje, od 7 lat katowana jest niemiłosiernie, biedaczka pierze te naczynia po 5-6 razy dziennie od podniedziałku do soboty. I DZIAŁA :shock:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
korc napisał/a:
w pracy, w "aneksie kuchennym" mamy gorenje, od 7 lat katowana jest niemiłosiernie, biedaczka pierze te naczynia po 5-6 razy dziennie od podniedziałku do soboty. I DZIAŁA :shock:

a nie macie panów konserwatorów :?: u nas są tzw "sąsiedzi" ;-) i od czasu do czasu po prostu naprawiają nam zmywarkę i ekspres do kawy który psuje się chyba co 2 tygodnie

może po prostu nie zauważacie że się zmywarka psuje ;-)
 

j-z  Dołączył: 23 Sty 2009
Kuzyn zony sprzedaje "bosza" i odradza najtansze bo to jak mowi "to dziady". Te drozsze sa juz OK. Ja mam od 7 lat "uirpula" ADG3556 i jedyne problemy jakie sie pojawily to problemy wynikajace z nieczestego czyszczenia zmywary odpowiednimi srodkami.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
andybond napisał/a:
Wiele firm w dzisiejszych czasach jedzie na renomie z lat minionych,ale to według mnie błędna polityka.

zgadzam się w całej rozciągłości! kiedyś Mercedes to było coś, starą 207-ką o ładowności 800 kg woziłem nawet 1,5 tony i była nie do zdarcia, teraz Sprinter przy normalnym "książkowym" użytkowaniu raz w roku musi mieć wymienione gumy na stabilizatorach bo te 0,5 cm grubości nie daje rady!
a jeśli chodzi o zmywarki to z mojego doświadczenia: Whirlpool 45 cm, modelu nie pomnę, pracował 10 lat bez 1! najmniejszej usterki, po przeprowadzce i urządzaniu nowego domu chciałem mieć wszystko z jednej firmy, zdecydowałem się na Aristona, i o ile chłodziarko-zamrażarka, piekarnik czy płyta gazowa działa 6 lat bez szwanku to ta piep....a zmywarka zepsuła się w tym czasie co najmniej 6 razy, z czego niestety tylko 2 razy na gwarancji :/
po ostatniej usterce powiedzieliśmy z żoną dość! więcej nie dołożymy do tego złomu! i w efekcie tej decyzji od dwóch dni stoi w kuchni nowiuteńki Electrolux z t.zw. "wyższej półki" ;)
czy będzie lepszy? się okaże... ale jedno jest pewne - zmywarki Aristona nie kupię już nigdy! i nawet najgorszemu wrogowi jej nie polecę...
 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
Od półtora roku mam zmywarkę Electrolux'a i jak na razie problemów nie sprawia.
Podobnie jak piekarnik (intensywnie eksploatowany) tej samej firmy.
 

Canella  Dołączyła: 29 Gru 2010
Ja mam zmywarkę Bosch 60-kę i jestem z niej bardzo zadowolona.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja mam aparat pentax i też jestem z niego zadowolony, polecam wszystkim :-B :-B :-B

A na serio zdarzyło mi się robić zlecenie dla BSH i byłem w fabryce w Łodzi, podobno sprzęt od nich jest lepszej jakości niż produkowany w innych krajach, produkcja rzeczywiście przebiegała wzorowo we wzorowych warunkach i na nowym sprzęcie.
Sobie kupiłem Boscha (Siemens robi to samo, bo to ta sama fabryka przecież) i nie mam zastrzeżeń, dostałem sprzęt wyprodukowany w Niemczech. Ważne, żeby była to 60-tka (chyba, że dla kawalera, to może 45 wystarczy), miała metalowe dno i 3 programy: szybki, ekonomiczny (45-50 st.C) i "nieekonomiczny" (60-70 st.C), na inne rzeczy bym nie patrzył (bo czujnik braku nabłyszczacza i soli to już chyba standard).
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
yusuf napisał/a:
sprzęt wyprodukowany w Niemczech

tylko czy obecnie coś to znaczy? podobno marka i produkcja nieważne bo i tak wszystko na tych samych chińskich częściach :mrgreen:
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
DeTe napisał/a:
yusuf napisał/a:
sprzęt wyprodukowany w Niemczech

tylko czy obecnie coś to znaczy? podobno marka i produkcja nieważne bo i tak wszystko na tych samych chińskich częściach :mrgreen:

No ale jednak różnica może być w sposobie ich "łączenia", ponieważ nowa linia produkcyjna jest bardziej precyzyjna niż stara.

Z resztą podobne opinie były w wątku o DVD, zdaje się, ktoś pokazywał różne sprzęty z tymi samymi "bebechami", natomiast jednak różnica jakaś jest, chociaż nie za taką różnicę w cenie :)
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
yusuf napisał/a:
No ale jednak różnica może być w sposobie ich "łączenia"

to racja, podobnie jest w przypadku lamp 540fgz pentaxa - niby to samo ale jednak te z Japonii czy nawet z Filipin się nie psuły a podobno te chińskie szwankują
choć pewnie tez nie do końca jest to regułą bo ja mam właśnie tą made in china i jak na razie, odpukać, problemu nie ma, a trzeci rok jej leci :-)
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
To pewnie z nowej linii produkcyjnej była :-B :-B
 
pjak  Dołączył: 28 Kwi 2008
yusuf napisał/a:
A ja mam aparat pentax i też jestem z niego zadowolony, polecam wszystkim :-B :-B :-B

A gruby Rysiek spod 2-ki ma Ni*ona i mu tramwaj nogę uciął :evilsmile:

Żeby nie było, że OT to pytanie do doświadczonych użyszkodników zmywarek.
Po myciu pozostaja mi na nacyzniach takie białe kropki. Widoczne są szczególnie na czarnych i przeźroczystych naczyniach (na białych nie widać białych kropek :evilsmile: ).
Po myciu zawsze od razu otwieram drzwiczki, żeby wyschło ładnie, ale wysych i zostawia plamy. Tabletki typu AIO.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
pjak napisał/a:
Po myciu pozostaja mi na nacyzniach takie białe kropki.

nabłyszczacza za dużo albo twarda woda i soli za mało, inaczej nie widzę
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
pjak napisał/a:
Po myciu pozostaja mi na nacyzniach takie białe kropki.

Nie używam soli ani nabłyszczacza ale stosuję W5 Tabs z Lidla i żadnych problemów z naczyniami nie ma.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
DeTe napisał/a:
pjak napisał/a:
Po myciu pozostaja mi na nacyzniach takie białe kropki.

nabłyszczacza za dużo albo twarda woda i soli za mało, inaczej nie widzę
Jestem tego samego zdania - trzeba wyregulować zmywarkę (ustawić poprawną twardość wody ... tzn. poprawną "interpretację" przez zmywarkę wody którą mamy w mieszkaniu) i wyregulować intensywność domieszkowania nabłyszczacza.

[ Dodano: 2011-02-01, 09:35 ]
andybond napisał/a:

Nie używam soli ani nabłyszczacza ale stosuję W5 Tabs z Lidla i żadnych problemów z naczyniami nie ma.
Jak nie używasz soli to musisz mieć bardzo "mięciutką" wodę, ... jeśli masz twardą to przygotuj się na wymianę "żywicy" w zmywarce (odpowiada ona za zmiękczanie wody i wymagana jest sól do jej regeneracji - słowa serwisanta zmywarek). Ta "żywica" to pewnie jeden moduł zmywarki, więc nie jest to tania sprawa, a jak cała instalacja wewn. zmywarki zawali się kamieniem to pozostaje raczej kupno nowej.

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Najlepiej zadzwonić do swoich wodociągów i dowiedzieć się o twardość wody w rurach.

My mamy jakoś 5-7 i zero kamienia w czajniku. Zmiękczaczy nie stosujemy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
We Włocławku jest około 50 - widać z gotowania na gotowanie jak kamień przyrasta.
 
JacekBomba  Dołączył: 25 Sty 2010
Witam,
Ja zaryzykowalem i kupilem BEKO 6830X (45 cm). Tez zawsze stawialem na sprzet markowy (electrolux i bosh). Tym razem kupilem cos z nizszej polki i poki co jestem bardzo zadowolony. Zmywarka ma wszystko to co powinna miec (programy m.in. szybki, eco, intensywny, polowa zaladunku, blokada przed dziecmi) i nie narzekam na czystosc i suchosc naczyn po zmywaniu. Dodatkowo BEKO daje 5 lat gwarancji. Odezwe sie za rok lub dwa, aby wypowiedziec sie na temat bezawaryjnosci.

Pozdrawiam,
Jacek
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Kuzyn Mygosi napisał/a:
Jak nie używasz soli to musisz mieć bardzo "mięciutką" wodę

Nie licząc na wodociągi,w sklepie zoologicznym kupiłem odczynniki do pomiaru twardości wody-wynik 10dH
Info z opakowania W5:
Do 21 dH=miękka,średnia,twarda
Wystarczy zastosować tabletki W5-zmywanie odbywa się prawidłowo mimo że świeci się lampka przypominająca o zastosowaniu soli/płynu nabłyszczającego.
Powyżej 21dH-bardzo twarda, Stosować tabletki+sól
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
mygosia napisał/a:
My mamy jakoś 5-7
plwk napisał/a:
We Włocławku jest około 50

Dobra, a jeszcze ustalmy, kto w której skali podaje. ;-)
Plwk pewnie w stopniach francuskich, sądząc po wartościach...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach