opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Lustro napisał/a:
Niby lepiej kupić AAA niż AA, jednak różnica w cenie często jest nie do odbicia nawet przez wiele lat .
też tak myślę, że zasadniczo nie powinno być dużej różnicy - akurat kupując suszarkę do prania wolałem mieć wyższą klasę niż niższą, bo to jednak inna technologia jest suszenia (niższa temperatura lepsza dla tkanin, no i zużycie prądu sporo większe od zmywarek), o tyle tutaj mogę zejść do A+ w zamian za głośność urządzenia
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
opiszon, cicha tzn słychać czasem jak pracuje ale nie jest to dokuczliwe czy zakłócające cokolwiek. Jest dobrze wytłumiona. Jeśli hałas jest podstawowym kryterium no to może jakaś inna (np AEG F99705VI1P ) ale wątpię czy znajdziesz cichszą o tej szerokości.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nie wiem czy podstawowym - najwyżej podkręcę głośniki ;-)
na razie to muszę przede wszystkim dokupić szafki, póki jeszcze takie fronty produkują ;-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ja od 3 lat mam taką.
Ostatnio mierzyłem miesięczne zużycie energii i wyszło mi 67h pracy, 26,3kWh, a jest to A++. Odpalana średnio 6x w tygodniu. Co ciekawe, tyle samo (26kWh) zabrała w miesiąc lodówka, ale pracowała w tym czasie 295h (otworzenie włącza żarówkę 25W co się dolicza do czasu). I jeszcze na koniec dla porównania, pralka w klasie A+++ (sporo prania ostatnio idzie): 65h, 31,6kWh

To co mi się świetnie sprawdza (rodzice mają podobną, węższą wersję i potwierdzają), to półka na sztućce. Zajmuje tylko 2..3cm w pionie zamiast kobylastego koszyka, który zajmuje 1/3 dołu. Gorąco polecam.

Co do hałasu to znacznie większy na niego wpływ ma układanie rzeczy. Jak dasz plastikowy pojemnik koło patelni, to strumień wody z każdym obrotem będzie go podbijał w górę i masz godzinę hałasu. Jak dobrze ułożysz, to jakieś tam mało przeszkadzające szumienie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Marooned napisał/a:
Co do hałasu to znacznie większy na niego wpływ ma układanie rzeczy. Jak dasz plastikowy pojemnik koło patelni, to strumień wody z każdym obrotem będzie go podbijał w górę i masz godzinę hałasu. Jak dobrze ułożysz, to jakieś tam mało przeszkadzające szumienie.
tobie to zasadniczo różnicy nie robi - masz zmywarkę w kuchni ;-)
 

Lustro  Dołączył: 10 Lip 2013
Marooned napisał/a:
... to jakieś tam mało przeszkadzające szumienie.

może być bardzo irytujące :evil: , gdy puszcza się zmywarkę do snu, a sypialnia obok :mrgreen:
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
opiszon, ustawiasz by się odpalała o 6 i kończyła o 9, jak budzik do pracy dzwoni ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Mój budzik dzwoni nawet wczesniej, gorzej z Vaderem ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
póki co w oko wpadło mi coś takiego Siemens SR65M035EU - cena rozsądna, wyposażenie chyba też ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
zakup impulsywny - bo promocja akurat na agito.pl jest
dostałem rano maila z reklamą, wlazłem, porównałem ceny i kupiłem to co było najbardziej przecenione ( :-P )
opiszon napisał/a:
Siemens SR65M035EU
prawie 200zł taniej niż w najtańszym sklepie w sieci

czyli miałem nosa te parę dni temu, że mi ta zmywarka pisana :-)

jutro przyjedzie, ale poczeka w przedpokoju aż mi brw zamówienie zrealizuje na szafki

dziękuję za udzielone rady
pozostaje mi życzyć sobie bezawaryjnej współpracy z tym wytworem germańskiej myśli technicznej
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
opiszon napisał/a:
wytworem germańskiej myśli
Nie byłbym tego pewien. Sprawdź co pisze na tabliczce znamionowej. Jak Made in EU, to znaczy że produkcja spod Łodzi. :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Dada, wszystkie zmywarki 45cm BSE są robione w fabryce w Niemczech

w Łodzi składają 60cm z plastikowym dnem
:-P

zdążyłem zdobyć pewną wiedzę w tym temacie w ciągu tych kilku dni ;-)

[ Dodano: 2015-10-20, 21:56 ]
ale sprawdzę - w razie czego nie pochwalę się odkryciem :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Właśnie robię pierwsze testowe pranie. Nowa szafka skręcona, zmywarka podłączona.

Trochę jeszcze zostało do zrobienia - dołożenie kafli na ścianie, przedłużenie blatu i parę drobiazgów typu przesunięcie włączników światła, ale ważne że można zmywać.
Tzn nie trzeba już zmywać samemu ;-)

Jeszcze raz dzięki za pomoc w wątku 🍺

Do uważnych w prawym górnym rogu ciekawostka ;-)
http://1drv.ms/1kIAa2j
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ale żeś ją tam upchał :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jakby to było proste, to miałbym ją już od 2 lat ;-)
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
opiszon, jestes pewien ze wszystkie 45cm w Niemczech? ja kupowalem kilka lat temu Siemensa - i produkcja byla i w Niemczech...i w Polsce...i w Chinach... :-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Niczego nie mogę być pewien, wiem tyle co sam przeczytałem ;-)

Co nie zmienia faktu, że moja jest giermańska ;-)
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
opiszon napisał/a:

Co nie zmienia faktu, że moja jest giermańska ;-)


Hehe :) Moja byla i jest (znaczy nadal dziala) - juz nie pamietam ktore oznaczenia literek mowia skad pochodzi zmywarka - na elektrodzie chyba bylo kiedys - ktos wypisal :-B
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
opiszon, porównaj tego Siemensa do Boscha czym się różnią oprócz nazwy ;-) :mrgreen:
Cenę dostałeś rewelacyjną. Udanego prania :-B
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
espresso napisał/a:

W pompie jest użyte tworzywo które po pięciu latach puchnie uniemożliwiając obracanie sie wirnika/turbiny. Jestem przekonany iż producent zadbał o swój interes.


espresso
Tworzywo spuchło, bo myłeś za brudne naczynia i z często . Gdybyś mył raz na 2 tygodnie tylko kubki po kawie to by nie było problemu. Sam sobie jesteś winien.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach