mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Odświeżam wątek :-D

Przekopałam sie przez 11 lat odysei zmywarkowej i chcę się Was zapytać o Wasze dalsze doświadczenia:
- czy nadal celować w wielka trójcę - Bosch / Siemens / Electrolux?
- czy nadal metalowe dno to istotny element
- co Was denerwuje w Waszych zmywarkach?
- bez czego zyć nie możecie

Czego szukam:
- cichej
- taniej
- niezawodnej
- czterdziestki piątki
- aaa - i szybkiej! :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mygosia, mam od 4 lat Siemensa 65M035EU 45cm. Cały metalowy. Chodzi codziennie czasami kilka razy.
Złego słowa nie dam powiedzieć.

Kosztował ok 1700 przed promocją (płaciłem 1300) ale chyba było warto :-P

Jest cichy, naczynia zmywam na ekspresie 1h20min, nie płuczę przed zmywaniem, nie ma problemów z zaschnietym żarciem (choć to bardziej od tabletek zależy i rozłożenia talerzy odpowiedniego)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Tref, Iza - a ta Wasza ma krótszy czas?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mygosia, moja też ma krótsze czasy nawet ekstra krótkie do zmywania "imprezowego" gdzie wkładasz wsad za wsadem do rozgrzanej zmywary.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
mygosia napisał/a:

chcę się Was zapytać o Wasze dalsze doświadczenia:

Czego szukam:

- niezawodnej



Moja zmywarka Whirpool w tym roku kończy 15 lat. Ma się dobrze.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Czego szukam:
- cichej
- taniej
- niezawodnej
- czterdziestki piątki
- aaa - i szybkiej!

Muszę to Komuś pokazać, muszę!
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
mygosia, mamy boscha - i jestesmy zadowoleni. własnie 45 - bez szuflady na sztućce - tylko koszyczek co do czasów krótkich to w sumie nie wiem nie szukałem

szpajchel, tak to rzeba by rozpropagować ;-)
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Mam Boscha 60 i jest super. 45 pewnie nie gorsze
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Od 8 lat mam Bosch SMV 69M40 EU (60cm), rodzice mają bliźniaczy model 40cm. Jeśli jest miejsce, to po stokroć wolę 60. Jest o niebo lepiej ustawna niż wąska. Także szuflada na sztućce jest dwurzędowa, a w 40cm to jakiś tetris totalny.

No i szuflada na sztućce to podstawa, żadne tam koszyki absurdalne zajmujące cenne miejsce na dolnej półce.

Po tych 8 latach kupiłbym identyczną w ciemno. Praktycznie bezgłośna, jeden raz przez ten czas zawiodła (coś wylało, ale nie wiem, czy to nie moja wina typu zapchany filtr, nie pamiętam, lata tamu).
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
My nadal mamy zmywarkę z IKEI. Nadal działa jak zawsze. Dla mnie jest cicha.
Ma program ~30minut ale nadaje się tylko dla naczyń "świeżych".

Trochę trudno napisać, że jest najlepsza, bo mam porównanie tylko z Wirlpoolem u teściowej. Ale on jest gorszy pod każdym względem.
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Bosch, od jakichś 10 lat. Oby się nie zepsuła, bo ją lubię bardzo :)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
mygosia napisał/a:
Tref, Iza - a ta Wasza ma krótszy czas?
Tak, nasza zmywa ok. 35-40 minut. Ale to już staruszka (pracuje kilkanaście lat, nawet nie pamiętam dokładnie ile, ale raczej powyżej 15), teraz się takiej nie kupi. Aha, to Indesit.

 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
U mnie od trochę ponad 10 lat stoi Whirlpool 6th sense.
Ze 4 lata temu był miły pan, bo mi drzwiczki chciały nogę obciąć, nagle atakując (mamy zawsze lekko uchyloną) i okazało się, że trzasnęła jakaś metalowa taśma trzymająca drzwi.

Co do krótkich programów - to po rozmowie z rzeczonym specem (pralkę mi całą przerobił po zalaniu na nową ;-) ) powiedział jedno, by trzymać się dwóch rzeczy. Zawsze sól w zmywarce i programy tzw szybkie używać od święta. Z jego doświadczeń przy krótkich programach szybko padają grzałki i pompy (definicja szybko wg serwisanta to 6-7lat).

Ze swojej strony właśnie Whirpool'a bym polecał, bo i parę stoi u rodziny i znajomych a nikt nie narzekał do tej pory by coś złego się działo.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Hmmm. W moim rodzinnym domu nigdy nie używaliśmy soli, a 90% pracy to pogramy krótkie. Zmywarka chodzi już jakieś 16-17 lat...

zloty_2000, oki, czyli Whirpool też wchodzi w grę :)

Iza, a ta zmywarka, o którą się pytał Tref ;-)

tref napisał/a:
Czasy się zmieniają, więc porzucam uprzedzenia do produktów, których nie lubiłem na podstawie doświadczeń lat ubiegłych i z czystą kartą rozglądam się za nową zmywarką.

Macie jakieś spostrzeżenia co do produktów dostępnych obecnie na rynku? Szukam wolnostojącej zmywarki 45cm.

[ Dodano: 2015-07-16, 19:47 ]
Wymaganie - dobry krótki program. Wiem, że można przez 141min zmyć maszyną naczynia. Tak zmywają dwa nowsze produkty, z którymi mam do czynienia. Za to moja stara zmywarka zmywa do czysta na krótki programie 30minutowym. Jest szansa na program ok. 45minut, który zmyje świeżo zabrudzone naczynia?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mygosia, sól to indywidualna kwestia wody.
U mnie jest twarda i soli idzie sporo.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
mygosia napisał/a:
Iza, a ta zmywarka, o którą się pytał Tref
To były poszukiwania dla teściów. W naszej chyba prędzej przerdzewieją kosze na naczynia niż coś się zepsuje (odpukać). Z tego co wiem, u teściów w jakimś Boschu nie ma tak krótkiego programu.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Aa - czyli jednak nie znaleźliście zgodnej z założeniami :-(

Oki - mam kilka typów. Szukałam wg kryteriów - szerokość, szuflada na sztućce, cena ;-)
W sumie obojętne mi jest, czy ma być do zabudowy, czy nie.
Tylko teraz pościągać instrukcje i poczytać o programach, bo w krótkich opisach nie podają czasów.

[ Dodano: 2020-04-06, 22:45 ]
Dylematy....
- Siemens i Bosch nie mają krótkich programów, a w porównaniu z Whirpoolem są mniej oszczędne jeśli chodzi o energię i wodę [porównuję podobne cenowo i A-plusowo]
- Electrolux - lubię bardzo tą firmę, ale nie ma szuflad na sztućce, tylko koszyki - czy jest tutaj ktoś, kto preferuje w wąskiej zmywarce koszyk??? Czy sztućce w szufladzie naprawdę trzeba układać dokładnie, a nie mniej więcej?
- Whirpool wygląda zachęcająco i ma szufladę i fajne programy.
Hmmmm
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
mygosia napisał/a:
czy jest tutaj ktoś, kto preferuje w wąskiej zmywarce koszyk??


Ja, nawet nie wiedziałem że może być szuflada na sztućce.
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
Sprawdź jakie jest zużycie wody i prądu dla różnych programów. U mnie najbardziej wodo i energooszczędny trwa cztery godziny (bez minuty).
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Ariston, 45 cm. Koszyk. Czas mycia to ok 45 min. Są i dłuższe programy.
Kupiona 11 lat temu. Nic się nie zepsuło. Dno metalowe.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach