automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
U na kolejna zmywarka 45 od bosch/Electrolux. Zwróć uwagę aby krótki program (z niego korzystamy najczęściej) miał wysoką temperaturę pracy. Poprzednia miała 45'C i ciągle tłuszczem zarastała, teraz 65'C i spokój. Nie polecam wszelkiej maści whirpooli i innej włoszczyzny, od srodka to tandeta ( wiem, sam naprawiałem i electroluxa i whirpoola ).
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Kocur, sprawdziłam :-)

[ Dodano: 2020-04-07, 09:54 ]
automaciek, no tak, ale ten krótki program trwa godzinę, co nie?
Dzięki za cenne uwagi co do temperatury - sprawdzę.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
mygosia napisał/a:
Hmmm. W moim rodzinnym domu nigdy nie używaliśmy soli, a 90% pracy to pogramy krótkie. Zmywarka chodzi już jakieś 16-17 lat...


Mygosia - te bardzo stare zmywarki były podobno dużo mniej czułe na wiele aspektów użytkowania. Opinia którą słyszałem od kilkunastu różnych serwisantów jest taka, że im nowszy sprzęt tym bardziej się sypie po pewnym czasie. Z solą tak jak napisał Opiszon, że jej dodawanie zależy od jakości wody.
Tak z wyboru marek sprzętu, to mi zawsze się kołacze cytat z "Armageddon"u: "Amerykańskie czy rosyjskie i tak wszystkie robione na Tajwanie". Teraz nowy sprzęt wytrzymuje kilkanaście lat i zaczyna się coś z nim dziać. A właśnie takie sprzęty mające 12-15 czy więcej lat pozostają nie do zdarcia.
Może dobrą drogą będzie wzięcie naszych uwag ale i dobranie sprzętu właśnie pod kątem oszczędności i klas A++++++++++++++, choć i tak trochę to dla mnie jak ze spalaniem w aucie, w folderach jest fajnie a po przejechaniu pewnego odcinka wychodzi, że reklamowe cyferki nijak się mają do rzeczywistości.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
zloty_2000, rozumiem.

Taka ciekawostka - w starym Boschu program krótki trwa 35 minut i ma temperaturę 35 stopni [!!!] - wszystko domyte jak trza :-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rety, może i ja powinienem pomyśleć o zmywarce? Ale nie wiem czego chcieć. Teoretycznie mam dużo czasu, ale kwestię ewentualnych przyłączy powinienem przemyśleć właśnie teraz.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mygosia, 35 stopni?
U mnie nie ma nawet takiej nastawy.

Najkrótszy program dla świeżych naczyń to 20minut. Tyle że najpierw trzeba nagrzać zmywarkę i wtedy każde zmywanie z rzędu trwa 20 minut.
Nigdy nie sprawdzałem jak działa.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
mygosia napisał/a:
zloty_2000, rozumiem.

Taka ciekawostka - w starym Boschu program krótki trwa 35 minut i ma temperaturę 35 stopni [!!!] - wszystko domyte jak trza :-)


W moim Whirlpool'u, program szybki to coś koło 40 minut, ale i daje chyba z 60°C, bo po otwarciu zmywarka paruje. W tej zmywarce w ogóle nie ma ustawiania temperatury - dobiera ją automatycznie na zasadzie jakichś swoich programów.

Z tym domywaniem, to wg mnie dużo zależy od użytej chemii i tego jakie są dysze w zmywarce. Co do chemii to, sprawdzając empirycznie doszło do używania w domowej zmywarce Finish'a, bo inne zostawiały albo niedomyte albo szarawe rzeczy. I jakoś chyba też to powiązane z wodą jest, bo znajomi mają identyczny sprzęt a u nich lepiej działają Ludwiki (i mieszkają na Śląsku).
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Pytanie czy rzeczywiście w domu potrzebne są super szybkie programy. Zakładam, że mając komplet sztućców i talerzy oraz ograniczając się do małej (45cm) zmywarki i tak mamy zapas czystych na czas mycia pozostałych. Wg instrukcji ten krótszy program zużywa więcej wody i prądu (nie wnikałem jak to możliwe). Kiedyś korzystałem z auto (czujnik czystości wody decyduje o temperaturze 45-65°C), ale przy tych niskich bywało, że zostawał fragment kostki. Od dłuższego czasu mam na stałe włączony program 70°C i jedyne co zmieniam to albo pełny (~2h50) albo szybki (1h40) w zależności od potrzeb.

Też mam ten program, co 20' nagrzewa, potem każde kolejne mycie trwa 20' (więc w teorii 40' dla pierwszego mycia), skorzystałem z niego raz na jakiejś imprezie.

Jeśli chodzi o koszyk vs szuflada. Szuflada zajmuje ~2cm na samej górze (rzadko na środkowej półce chcemy wrzucać super wysokie rzeczy, wtedy można obniżyć środkową półkę), czyli jakby jej nie było. Koszyk blokuje miejsce dla ~6 talerzy albo średniego garnka, co przy 45cm to będzie pewnie ze 20..25% dołu, dla mnie nie do przyjęcia, no ale wiadomo, co kto lubi :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Marooned, ja mam dużo mniejszy koszyk.
Zajmuje 10% powierzchni, można go wyjąć :-P

Superszybki działa tak jak napisałeś ale nie używałem nigdy. Robię zazwyczaj na auto z trybem szybkim czyli jakieś 1h:35min
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
zloty_2000 napisał/a:
A właśnie takie sprzęty mające 12-15 czy więcej lat pozostają nie do zdarcia.

Pamiętam, że dokładnie to samo mówiło się jakieś 12-15 lat temu...
Bo z jednej strony to byśmy chcieli, żeby sprzęt działał 25 lat bez niczego ale kosztował 500 zł za zmywarkę.. No nie da się.
Spójrzcie ile kosztuje sprzęt Miele. Ale jak swego czasu mieszkałem trochę w Zurychu to w pralni blokowej był tylko ten sprzęt, a niektóre pralki to tak designem o lata 80 zahaczały. I dalej działał.
A wracając do tematu. U nas Electrolux działa. Regularnie się czegoś zawiesza przy starcie bo coś tam jej nie pasuje w pompie. I 2 razy wylała wodę, ale chyba to coś z uszczelką było.
Myje jak zmywarka, nie ma regulacji temperatury, tylko programy. Czy polecam? A nie wiem już.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Mam jakiegoś siemensa w zabudowie 45 od ca 2+ lat i powiem tylko że koszyk to zło. Zajmuje miejsca sporo jak na wielkość zmywarki i możliwy załadunek (4 osoby w domu)

Z drugiej strony 3 szuflada zabrała by wysokość, której czasem też brakuje :-) .

ps. moja ma zewnętrzny panel sterujący i na tym mi zależało :-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Arti napisał/a:
U nas Electrolux działa. Regularnie się czegoś zawiesza przy starcie bo coś tam jej nie pasuje w pompie. I 2 razy wylała wodę, ale chyba to coś z uszczelką było.
O, nasz Bosch (10 lat) też od jakichś 2 lat regularnie się wiesza przy starcie, świecąc lampkę, że wodę ma zakręconą. Za to, odpukać, nigdy nie wylał.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
PiotrR napisał/a:
Arti napisał/a:
U nas Electrolux działa. Regularnie się czegoś zawiesza przy starcie bo coś tam jej nie pasuje w pompie. I 2 razy wylała wodę, ale chyba to coś z uszczelką było.
O, nasz Bosch (10 lat) też od jakichś 2 lat regularnie się wiesza przy starcie, świecąc lampkę, że wodę ma zakręconą. Za to, odpukać, nigdy nie wylał.


Sprawdź połączenia z aquastop i z hydrostatem. Możesz mieć zaśniedziałe i nie idzie sygnał. Albo do czyszczenia płaszcz wodny.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
https://www.beko.pl/produkt/984/DFS29030X, 45cm z koszykiem na sztućce.
Krótkie programy: 54min/35stopni/10L wody/0,60kWh - niewielkie zabrudzenia, 87min/70stopni/9,6L wody/1,09 kWh tryb codzienny.
Sam korzystam z trybu eko (217min/50stopni/9L/0,65 kWh) i jestem bardzo zadowolony.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Jeśli będziesz kupować Bosh'a to masz cashback w wysokości 130PLN

Bosh cashback

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach