fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
Wyzwolenie lampy studyjnej z fotoceli
Witam . Posiadam lampe studyjną Quantum z możliwością wyzwolenia fotocelą. W aparacie (Samsung GX-10 ) mam ustawiony tryb lampy wireles a lampe mam ustawioną jako kontroler.Robie zdjęcie lampa błyska ale zdjęcie ciemne .Mam wrażenie że lampa błyska w innym czasie niż wbudowana . W aparacie ustawiony tryb manualny .To samo z sigmą stst530 super .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Aparat nawet w trybie manualnym pracuje w pttl i błyska dwa razy (lampę wyzwala błysk pomiarowy), aby błysnęła raz obiektyw musi być bez styków.
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
Właśnie odkryłem że po założeniu manualnej 50-tki wyzwala dobrze . Da się coś zrobić ? jak wyzwolić lampe z tamronem . I czy to normalne że w trybie manualnym niema trybu wireles
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Niestety normalne(jeśli chodzi Ci o wyzwalanie fotoceli).
Ale możesz spróbować zasłonić styki w obiektywie od pozycji 'A', ew. przekręcić pierścień przysłon z poz. 'A' na inną, jeśli obiektyw ją ma ;-) .
Powinno pomóc... no ale tracisz wtedy automatykę przysłony..
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
A podłączenie przez kabelek , lub radiowe wyzwolenie rozwiąże problem ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z obiektywem ze stykami zawsze masz pttl i dwa błyski. Fotocela w lampie jest prosta, bez możliwości ustawienia działania na drugi błysk?
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
Niema możliwości wyzwolenia na drugi błysk . Jak to działa z sterownikiem bezprzewodowym . Co zrobić
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kupic fotocele z mozliwoscia przestawienia na 2gi blysk
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
Ale co z kabelkiem i sterownikiem radiowym
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jezeli chcesz uzywac wbudowanej lampy - to nic nie pomoze
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
Nie chce używać wbudowanej dlatego kupiłem studyjną
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Sterownik radiowy załatwia sprawę. Stosuję go do Metz 48 a na fotocelę odpalam drugą lampę (na pierwszy błysk)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
fredik33 napisał/a:
W aparacie (Samsung GX-10 ) mam ustawiony tryb lampy wireles a lampe mam ustawioną jako kontroler.
to o co chodzi?
Jezeli nie chesz to sterownik radiowy wpinasz w sanki a odbiornik w lampe i po sprawie
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
Ok więc musze kupić sterownik radiowy .
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
Cytat
Ok więc musze kupić sterownik radiowy .

ewentualnie kazda najprostsza zewnetrzna lampa blyskowa(jesli jakas masz) odpali prawidłowo fotocele
a do lampy dostałeś pewnie w zestawie tez kabel jak masz kostke na sanki i nie przeszkadzaja Ci kabelki to tez zadziała
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
fredik33 napisał/a:
To samo z sigmą stst530 super .

A ona ma jakiś manualny tryb? Zmniejsz moc i zobacz.
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
Mam sigme mogła by posłużyć ale chce ją użyć jako drugą lampe z parasolką , ma też fotocele , kupie coś radiowego albo kostke
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Masz w.g mnie 2 opcje:
#1. Wyzwalacz radiowy. Wpinasz w sanki nadajnik, a odbiornik w lampę. Zwtkle działa sprawnie, jednak warto przez zakupem sprawdzić czy jest kompatybilny z systemem Pentaxa. I nie chodzi mi o fizyczne wpasowanie w sanki, ale o wyzwalanie błysku (nie wszystkie chcą współdziałać) - w kilku przypadkach zachodzi jakas niekompatybilnosć sygnału czy coś. Anyway warto wczęsniej sprawdzić.
#2. Rozwiazanie nieco droższe, ale równie dobre. Kupić prosta lampe kompatybilną z systemem (de facto uniwersalna starczy). Nie musi mieć automatyki czy obsługiwac P-TTL nawet, potrzeba tylko funkcji manualnego ustalania mocy błysku. Obracana/odchylana głowica także nie zaszkodzi (wręcz byłoby bardzo wskazane by nie świeciło wprost na "obiekt"). Choćby coś takiego Link. Ustawiasz moc błysku na minimum (wystarczy jej by wyzwolić lampę, jednak moc będzie na tyle słaba, ze nie będzie liczyć się w ekspozycji). No i dodatkowa zaleta - masz w razie czego prostą (100% manualną) lampę do użycia gdy cie przycisnie potrzeba. Ja w podobny sposób działam (skoro mam 540 i Metza 58AF-1 to ich używam z mocą na minimum) - Mam tylko 1 radiowyzwalacz, więc w pozostałe body wpinam lampy. Dodam, ze IMHO jest to nawet pewniejszy sposób od taniego wyzwalacza, bo takowe bardzo często mają problemy z krótszymi czasami synchronizacji...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach