Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
dzerry napisał/a:
gilby napisał/a:
i tańsze Revue 400SE i Vivitar 35ES - oba 40mm 1,7, być może ten sam co w minolcie 7sII bo chyba wszystkie mają 6 elementów w 5 grupach, ostrość od 0,9m i wyglądają identycznie.
Masz racje, zapomnialem o nich. Te dwa aparaty to praktycznie to samo co Hi-matic 7SII, z ta roznica, ze nie maja trybu manualnego, poniewaz pierscien na obiektywie sluzy do ustawiania GN, a nie czasu. Co juz mniej istotne, Vivitar nie ma zewnetrznego gniazda lampy blyskowej. Panuje opinia, ze te aparaty robila sama Minolta, badz Cosina. Obiektyw jest dokladnie taki sam jak w 7SII i E.

dz.


Prawie takie same, prawie robi wielką różnicę. Mechaniczne trochę się różnią, a optycznie to szkło z tych puzzli z napisem reve niby ma być takie same jak w 7sII a tak naprawdę jest mniej ostre 8-) Sprawdziłem :mrgreen:

E powinien blokować one tak maja wszyćkie. Jest jeszcze jedno E jest elektroniczny. A wiadomo że stara elektronika lubi płatać figle. Jakiś czas temu widziałem skan starej gazetki gdze porównywali 7sII, 17 QL GIII i czegoś tam i na powiększeniu wychodziło że canonetka ma minimalnie ostrzejsze szkło od 7sII. Teraz jestem na etapie przystosowywania systemu dalmierza z canoneta 28 (który ma nieco większa plamkę) do mojego 7sII :evilsmile:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Istreed napisał/a:
17 QL GIII


Jak wielkosciowo on wyglada w stosunku do 7sII?

Pzdr
Spinner
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Cytat
dzerry, no niestety świerzą rolkę założyłem tak więc chwilkę będę musiał poczekać z testami
Przetestowalem i na moje ucho nie ma blokady w E.

dz.
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Spinner napisał/a:
Istreed napisał/a:
17 QL GIII


Jak wielkosciowo on wyglada w stosunku do 7sII?

Pzdr
Spinner


Podobnie, ma taki sam system migawka/przysłona tylko że zwalona średnicę filtra :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Cholera, dlaczego nie ma F-ki z priorytetem czasu/przyslony?!? :-/
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
dan napisał/a:
Cholera, dlaczego nie ma F-ki z priorytetem czasu/przyslony?!?



Olej to - tutaj masz tylko siebie i kadr - po co Ci "p*****"... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
Cholera, dlaczego nie ma F-ki z priorytetem czasu/przyslony?!? :-/
Jest - Olympus 35RC ;-)

dz.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Idealny byłby Hi-Matic E - mniejszy!
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Olej to - tutaj masz tylko siebie i kadr - po co Ci "p*****"


No ale badzmy szczerzy - takie podejscie sprowadza aparat do point'n'shoot...

... do czego jesli sie dolozy jakosc obrazu, wychodzi wypisz wymaluj Contax T3 albo Ricoh GR1... ;-)


... albo Contaxy seria G ... ;-) :-) :evilsmile:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Spinner napisał/a:
Olej to - tutaj masz tylko siebie i kadr - po co Ci "p*****" :mrgreen:

Za malo zabawy :mrgreen:

A tak powaznie - z roznych wzgledow potrzebuje miec jako-taka kontrole nad ekspozycja.

dzerry napisał/a:
Jest - Olympus 35RC

Ciezko dostac w dobrym stanie...

alkos napisał/a:
... albo Contaxy seria G ...

fajne, ale korpus 900-1500 + szklo 700-1000. Czyli kolejna rata skladkowa na zaswiadczenie o wyzszym wyksztalceniu :-/ :-?

A jak tam G2?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
A jak tam G2?


Rakieta.

To zdjecie:


bylo wykonane na przyslonie 2.8, w chodzie szybkim przez przejscie. Myslalem ze nie trafilem polem AF, bo sie trzeslo, do tego jeszcze przekadrowałem...

szczegol (neopan1600@400):

http://img213.imageshack....titled28nz1.jpg
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Co byście woleli - Hi-Matica E czy Canoneta QL17 GIII? ;>
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
himatica.
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Zdecydowanie himatica, no chyba że wolisz sie wkurzać na dekiel i migawkę.
E ma ten + że to 1/1000 a nie 1/500 co czasem pomaga. Tak w ogóle się zastanawiam czasem czy nie lepiej ME super i naleśnika :?: Wiem że to cenowo raz tyle ale mamy coś małego w czym widzimy wszystko i zawsze można szkło zmienić ;)
A skoro już jesteśmy przy dalmierzach to może zorkę i J12 8-)
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Istreed napisał/a:
Zdecydowanie himatica, no chyba że wolisz sie wkurzać na dekiel i migawkę.
E ma ten + że to 1/1000 a nie 1/500 co czasem pomaga. Tak w ogóle się zastanawiam czasem czy nie lepiej ME super i naleśnika :?: Wiem że to cenowo raz tyle ale mamy coś małego w czym widzimy wszystko i zawsze można szkło zmienić ;)
A skoro już jesteśmy przy dalmierzach to może zorkę i J12 8-)

Szkoda tylko, że E, to tylko program auto. Przydałoby się też A. A co do Zorki, to jest ona zbyt duża. W domu mam FEDka 2.

A jak z ME Super i naleśnikiem? Jest to jakaś konkurencja dla dalmierzy pokroju hi-matica? Bo mi się wydaje, że nie. Nie ta wielkość i nie ta waga chyba...
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
No tak jest to trochę większe ale za to wiesz co focisz. Bo w dalmierzu to różnie z tym bywa ;) E ma tylko AUTO niestety. Jeśli potrzeba ci wpływu na przysłonę to 7sII i pokrewne ze swoim S będą idealnym wyjściem.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Maciej napisał/a:
Szkoda tylko, że E, to tylko program auto. Przydałoby się też A. A co do Zorki, to jest ona zbyt duża. W domu mam FEDka 2.

A jak z ME Super i naleśnikiem? Jest to jakaś konkurencja dla dalmierzy pokroju hi-matica? Bo mi się wydaje, że nie. Nie ta wielkość i nie ta waga chyba...


Widze, ze nie jestes nawet zdecydowany czy chcesz dalmierza czy lustro... moze pokaz swoje zdjecia, opowiedz jakie i jak je robisz, wtedy latwiej bedzie doradzic...
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
alkos napisał/a:


Widze, ze nie jestes nawet zdecydowany czy chcesz dalmierza czy lustro... moze pokaz swoje zdjecia, opowiedz jakie i jak je robisz, wtedy latwiej bedzie doradzic...

Nie no! Dobra, nie chcę lustra, bo będzie dość głośne. Tak tylko zapytałem o gabaryty, bo już nieraz słyszałem "Me Super + naleśnik"

Mam FEDka i mi się spodobał. Tyle, że dość duży jest. Dziś przegrałem aukcję z Canonetem, a teraz mam okazję kupić hi-matica. Tyle, że przeraża mnie ten tryb auto. Dotychczas przeważnie M lub A. I nie wiem jak to będzie, bo fajnie byłoby mieć kontrolę nad GO.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Mi np auto sprawdza sie w 90% sytuacji... ale te 10%, kiedy potrzebna mi jakakolwiek kontrola nad ekspozycja jest dla mnie wystarczajacym powodem zeby olac wszelkie automaty.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A czy himatic ma jakakolwiek korekcje ekspozycji?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach