Didimos  Dołączył: 04 Sty 2007
Witam,

to moja pierwsza wypowiedź na tym forum, więc słówko wprowadzenia:
trafiłem tutaj, żeby poczytać o K10, skierowany przez dzerry'ego, ale jest we mnie również zamiłowanie zarówno do pleśniaków jak i do rozrabiania chemii ;-) .
A żeby nie było zupełnie offtopicznie pozwolę sobie do tanich i bardzo małych rangefinderków dorzucić Olympusa XA. Jest to cudeńko wielkości mniej więcej minoxa, ale bez porównania bardziej użyteczny.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Witaj, witaj :-)

Pzdr
Spinner
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Didimos napisał/a:
skierowany przez dzerry'ego


Tomek?

;-)

dz.
 
Didimos  Dołączył: 04 Sty 2007
Si, si jam Ci... :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
czy jest śjakiś RF w niezbyt zawałogennej cenie, w klimacie hi-maticów (chodzi mi i o feeling i o wielkość i o plastykę obiektywu .. ii cene ) z obiektywem 35mm albo i szerszym (np. 28)? czy tak to tylko w erze?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
sołtys, z szerszym to ciezko bedzie w tanich RF. Jest Yashica Electro 35 CC z obiektywem 35/1.8, ale pewnie znalezc ja nielatwo...

Z wielkoscia Hi-Maticow to tez roznie jest. 11 i 9 sa duze. F i E sa mniejsze.

[ Dodano: 2007-04-09, 16:58 ]
sołtys, rozejrzyj sie jeszcze za tymi Olkami XA. Tyle ze to juz troche inny klimat niz Hi-Matic.

Ja cialge jestem pod wrazeniem tego co daja rokkory w Hi-Maticach:
http://www.flickr.com/photos/tags/himatic/
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan, dzięki. No właśnie z reguły jeśli chodzi o yaśki to te z 40 albo 45mm. A XA to rzeczywiście nieco inny klimat - a ten obiektyw w nich to chociaż jest jakiś .. hmm .. "plastyczny"? czy raczej daleko mu do hi-maticów itp.? ... ostatecznie chyba się skończy na Fce minolty ;-) aczkolwiek chciałem obadać czy jest coś może z "szerszym" obiektywem .. w sumie 37 to nie tak dużo więcej od 35 ale zawsze szerzej niż 45 .....

.... żeby CLE minolty była w cenie Fki :roll: :roll: :roll: iii jeszcze z jakimś 28mm albo czymś w okolicach :roll: :roll: :roll:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
F-ka jest naprawde niezla jak na swoja prostote i cene, TUTAJ masz wiekszosc B&W wlasnie z tego aparaciku... Zobacz jakie czasy mozna utrzymac z reki przy ISO 400...

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
TUTAJ


tego nie widzialem... http://spinner.pentax.org...index.php?id=27 ... a to pejzaz pierwszej wody... :-)
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Istreed napisał/a:
czy jest śjakiś RF w niezbyt zawałogennej cenie, w klimacie hi-maticów (chodzi mi i o feeling i o wielkość i o plastykę obiektywu .. ii cene ) z obiektywem 35mm albo i szerszym (np. 28)? czy tak to tylko w erze?

Minolta TC-1 :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
noel napisał/a:
Minolta TC-1


1. Gdzie tam masz RF? :-P
2. Jesli jej cena nie jest zawalogenna, to co jest?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
F-ka jest naprawde niezla jak na swoja prostote i cene, TUTAJ masz wiekszosc B&W wlasnie z tego aparaciku... Zobacz jakie czasy mozna utrzymac z reki przy ISO 400...

Ewentualnie za podobna cene mozna nabyc Hi-Matica E - troche wiekszy od F, ale nadal dosc maly(duzo mniejszy od Yashici GSN), za to szkielko bardzo mile do slabego swiatelka - 6 elementowy Rokkor 40/1.7 :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Ewentualnie za podobna cene mozna nabyc Hi-Matica E


Za jaka? 15e? :shock: :shock: :shock:

Zazywczaj chodza po 50 wzwyz...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Zazywczaj chodza po 50 wzwyz...


Swiatlo kosztuje. Do tego miejska legenda, ze Rokkor 40/1.7 to Leitz tez robi swoje ;-)

dz.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Za jaka? 15e? :shock: :shock: :shock:
Zazywczaj chodza po 50 wzwyz...

Popatrz na amerykanski eBay. Ja tam kupilem bez problemu za 15$ i jest ich tam znacznie wiekszy wybor ;-) Do takiego grata, z opisem na pudelku "gift" clo sie nie przyczepilo wcale a wysylka do UE to okolo 20$ ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
 
sylwiusz napisał/a:
Ja tam kupilem bez problemu za 15$


Sylwiusz, ja kiedys kupilem na adigo (ktos jeszcze pamieta?) nowke M200/4 za 90 zl. Obawiam sie, ze $15 za E to okazja.

EDIT - odszczekuje - przejrzalem completed listings i faktycznie znalazlem nawet za $10. Kurde, dlaczego jak ja szukalem, to $40 bylo szczytem szczescia :evil:
dz.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wlasnie w USA jest sporo ofert na E, stad ceny calkiem mile, porownywalne do F (no nie bede sie klocil o 5$ :-P ), a jednak szklo ciekawsze ;-)
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
alkos napisał/a:
2. Jesli jej cena nie jest zawalogenna, to co jest?

cena 300G/2.8 SSM :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
A to jeszcze maly pikus. Moze tak np. 600/4 dowolnej firmy? :-P Albo pentaxowski FA* 250-600/5.6 - to sa ceny rzedu 40000 zl czyli jeszcze jakies 15000 zl wiecej SSM 300/2.8 :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Na jednym z jewropejskich j** E poszedl za 25 zl. Nie bylo mnie w domu w trakcie licytacji i zapomnialem o aukcji :evil: :evil: :evil:

k***, teraz to na pewno nie kupie E jak taka reklame robie :-P

[ Dodano: 2007-04-10, 14:52 ]
Aha, byl w bardzo dobrym stanie, z dwoma lampami i pokrowcem :evil: :evil: :evil: :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach