PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tref czyli 45-85 ? Zaden problem :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
PiotrB. napisał/a:
Tref czyli 45-85 ? Zaden problem :mrgreen:
wiem, bo mam, ale zależy mi na czymś szerokim, tak właśnie z zakresu 24 [byłby bajeczny] do 35mm. Eh. :roll:

[ Dodano: 2007-04-19, 19:59 ]
marzy mi się:
SMC PENTAX-FA645 35mm F3.5AL[IF] [4 015 PLN]
SMC PENTAX-FA★645 300mm F4ED[IF] [11 820 PLN]
albo tańszy SMC PENTAX-FA645 400mm F5.6ED[IF]  [7 100 PLN]
:roll:

i to jest ciekawe, ale nic nie wiem o tym szkle, muszę poczytać.
SMC PENTAX-FA645 Zoom 33-55mm F4.5AL [6 615 PLN lub 4 4720 PLN :shock: zależy gdzie]

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
PENTAX-FA645 400mm F5.6ED

tref napisał/a:
300mm F4ED



a po co ci to? ... 35mm w srednim rozumiem, ale dlugie...? Łajdlajfa robisz?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos napisał/a:
a po co ci to? ... 35mm w srednim rozumiem, ale dlugie...? Łajdlajfa robisz?
chcę mieć 3 szkła, szerokie stałe, standard w zumie i długie stałe.
Szerokie, bo uwielbiam szeroki kąt i mi 45mm średnio pasuje do street :mrgreen: , a długie, bo mam dziki plan na razie w sferze marzeń, no ale zawsze!
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
:)
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Pooooluję na jakiś RF. Canonet QL17 GIII, Minolta Hi-Matic 7S II czy może Hi-Matic E? Lub może inny? ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Maciej napisał/a:
Pooooluję na jakiś RF. Canonet QL17 GIII, Minolta Hi-Matic 7S II czy może Hi-Matic E? Lub może inny? ;-)


A przejrzales wątek?
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Taaaak. I nie tylko, panie 'panie profesorze'! Chodziło mi o to raczej, czy są jakieś wielkie różnice między nimi i przeciwwskazania do szczególnych modeli.

Kiedyś miałem kupić hi-matica 7s II od Adamsa, no ale niestety nie doszło do transakcji. Teraz mam fedka 2.

(śmiesznie się składa, bo oglądam Twój blog od kilkunastu minut, bo czytałem o Contaxach z serii G. :-P )
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kazdy z nich ma swietne szklo. Praktycznie to roznia sie firmą i opcjami automatyki. Wizjery są praktycznie takie same - czyli dobre, ale nie świetne (troche lepsze niz zadbana Zorka 4, swietne to maja Bessa R albo Leica MP)

Poczytaj o bateriach. Z tym potrafia byc problemy....

Maciej napisał/a:
śmiesznie się składa, bo oglądam Twój blog od kilkunastu minut, bo czytałem o Contaxach z serii G. :-P


:-) G to nie dalmierze... :-P
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
alkos napisał/a:


:-) G to nie dalmierze... :-P

No jak nie dalmierze? :evil:
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
E jest automatem i ma migawkę 1/1000, a 7sII działa w preselekcji czasu (masz wpływ na przysłonę) migawkę ma 1/500 szkło to samo.
Ogolnie rzecz biorąc gorąco polecam minolty i odradzam canonetki.
Czemu :?: Bo minolty maja średnice filtra 49mm i nie ma problemu z dobraniem dekla, filtrami do cz/b, a canonetki maja jakiś taki mniejszy ten filtr chyba 47mm no i ciężko na to cokolwiek dorwać. Przykładowo ja na swojej 28 nosze nakrętkę z kubusia odpowiednia podgięta :mrgreen:

Dał bym sobie rękę uciąć że przed chwilą, przed moim postem był post Macieja :shock:
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Był. :mrgreen: Ale jakieś 10 minut przed Twoim postem. Ale pogadałem z dzerrym i sołtysem i mi wszystko rozjaśnili.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
sie polecam sie 8-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Istreed napisał/a:
canonetki maja jakiś taki mniejszy ten filtr chyba 47mm no i ciężko na to cokolwiek dorwać


A po co to komu do robienia zdjec? Filtry do dalmierze? Tez mi cos... ;-)

Maciej napisał/a:
G to nie dalmierze... :-P

No jak nie dalmierze?


A tak to. Pasywny AF.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ja mam piekna 7sII z futeralem na sprzedaz jakby co:-)
Jakby co wal na PW... ;-)
Pzdr
Spinner
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Istreed napisał/a:
canonetki maja jakiś taki mniejszy ten filtr chyba 47mm no i ciężko na to cokolwiek dorwać

A po co to komu do robienia zdjec? Filtry do dalmierze? Tez mi cos...

no ale na ten przykład osłonka przeciwsłoneczna (przy okazji jakby ktoś miał na zbyciu prostokątną na gwint 49mm dedykowaną do 35mm a najlepiej do 40mm to ja bym chętnie łyknoł 8-) ) rzecz przydatna

Spinner, a czy możnaby się dowiedzieć czemuż to sprzedajesz? :roll:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
A po co to komu do robienia zdjec? Filtry do dalmierze? Tez mi cos... ;-)
Ja uzywalem ostatnio niebieskiego do zdjec przy zarowkach z kolorowym negatywem i czerwonego do zdjec nad morzem. Bez przesady, czasem sie filtry przydaja ;-)

dz.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
... no a poza tym, nie wiem jak jest w innych dalmierzach podobnej klasy, ale E ma tak usytuowany czujnik światłomierza, że ewentualny filtr go przysłoni tak więc pomiar światła będzie prawidłowy
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
sołtys napisał/a:
... no a poza tym, nie wiem jak jest w innych dalmierzach podobnej klasy, ale E ma tak usytuowany czujnik światłomierza, że ewentualny filtr go przysłoni tak więc pomiar światła będzie prawidłowy


7SII i F tez tak maja.

A tak a propos. Mam w tej chwili trzy hi-matiki 7SII, E i F. Docelowo chce zostawic jeden, tylko caly czas nie wiem ktory. Kazdy z nich ma swoje zalety i wady, ktore tak sie wyrownuja, ze naprawde ciezko sie zdecydowac. Zastanawiam sie, czy nie zrobic opisu moich doswiadczen z tymi aparatami i pozwolic wam i forum KKM zdecydowac za mnie za pomoca ankiety ;-) Chcecie? ;-)

dz.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Ja chcę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach