dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Minolta Hi-matic 7 S II
Czy ktos uzywal tego cudenka i moglby sie podzielic wrazeniami? A moze jakies sugestie co do aletrnatywy dla rownie dobrze wykonanego, malego RF z priorytetem przyslony i manualem? Cena maks 250 zl.

pozdrawiam

dz.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Z tego co wiem to malina, ja uzywam znaaacznie prostrzej wersji Hi-matic F i bardzo chwale:-) Alternatywa... Konica Auto S2 czy S3, Olympus RD, Canonet QL17III itp...

Pzdr
Spinner
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Z tego co wiem to malina, ja uzywam znaaacznie prostrzej wersji Hi-matic F i bardzo chwale:-) Alternatywa... Konica Auto S2 czy S3, Olympus RD, Canonet QL17III itp...

Pzdr
Spinner


canonet to już spora krowa jest ..
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Prawda, zawahalem sie nawet piszac jego nazwe... Ale dwa pierwsze ok - pomysl jeszce o tanim klonie - REVUE 400SE (czarne sa ;-) )...

Moja GSN wlasnie na Allegro poszla w kup teraz - duzy dalmierz to nie dla mnie...

Pzdr
Spinner
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Prawda, zawahalem się nawet piszac jego nazwe... Ale dwa pierwsze ok - pomysl jeszce o tanim klonie - REVUE 400SE (czarne sa ;-) )...

Moja GSN wlasnie na Allegro poszla w kup teraz - duzy dalmierz to nie dla mnie...

Pzdr
Spinner


ja moją gtn sprzedałem z dwa tyg. temu - z tego samego powodu :)
 
Istreed
7sII za mniej niż 250 raczej nie dostaniesz. Ostatnio zszedł kolo 412. Na allegro 1 wisi teraz o tu. teraz. Sam aparat jest bardzo hmm przyjemny :mrgreen: TU masz troche zdjęć mojego ;-)
Zdjęcia z niego bardzo przyzwoite wychodzą jak na takie coś. Wiem wiem Spinner zaraz zacznie pisać że lepszy jest ME super i naleśnik, ale ja i tak wole to.
Jak chcesz to TU masz kilka zdjęć z niego. Nie są one najwyższych lotów ale sądze że to wina właściciela
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Czemu to forum tak często "zrywa"
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Istreed napisał/a:
canonet to już spora krowa jest


17 tak, ale 17 QLIII to chyba mizerna jałówka... ;-)
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Fajny Ci składak z cytatu wyszedł
 
wkrass
Od czasu do czasu z przyjemnoscia uzywam Minolty Hi-Matic 9. Choc ma ona tryb A, nie korzystam z niego wcale. Jest tez model 7, ale bez S II. Obydwa pojawiaja sie na ebayu dosc czesto i wcale nie sa drogie.
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Trochę do poczytania o dalmierzach minolty.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Istreed napisał/a:
Trochę do poczytania o dalmierzach minolty.


Niech to szlag jasny trafi - zamiast pracowac, brałzowałem dzisiaj caly dzien i ogladalem te wszystkie cuda i tak ogladajac te strony zachorowalem na Minolte CLE. Leica juz dawno mi przeszla, bo krowiaste to to, ale ta Minolta, boze jaka ona przesliczna - Leica przy niej to krowa. A najlepsze jest to, ze na cyfranke szkoda by mi bylo, ale jakby ktos chcial mi sprzedac taka CLE z jakas jasna 35, w idealnym stanie za powiedzmy 2500, to bym wzial kredyt i kupil. Nie mowiac juz o tym, ze jakby na ebayu pojawil sie LX2000, to kupilbym, bez wzgledu na cene. Straszny jest ten kosumpcjonizm ;-)

dz.
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Spinner mi kilka dni temu pokazła aukcje na ebayu stan fabryczny :mrgreen:
Tu też jest jedna. Jak poszukasz to znajdziesz :)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Istreed napisał/a:
Tu też jest jedna. Jak poszukasz to znajdziesz :)

No tak, ale to ze Stanow. Odkad mi UC oclil ztetranego zyciem K2, przestalem nawet rozwazac drozsze zakupy w USA. Niestety zaczynaja podwazac deklaracje celne. Mi kazali doslac faksem potwierdzenie zaplaty - niby mozna recznie zhakowac wydruk aukcji albo platnosci z PayPala, ale boje sie, ze mogliby to sprawdzic, a wtedy to juz chyba nie VAT mi grozi, a KK.

pozdrawiam

dz.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Dzerry... poradze Ci jedno... Wyrzuc z ulubionych wszystko co masz o dobrych dalmierzach... postaraj sie zapomniec adresy stron je opisujacych... najlepiej zapomnij takze, ze w google mozna wpisac te wszystkie nazwy... :shock:

Kup sobie maly, dobry, tani dalmierzyk (kilka nazw wymienilem) i powtarzaj sobie jak mantre "to jedyny model RF-a jaki jest na swiecie, to jedyny...." Moze jeszcze nie jest za pozno, moze jeszcze Ci sie uda... :mrgreen:

Dla fanow i zboczencow sprzetowych w RF jest maaaasa powodow dla ktorych spokojni ludzie wyrywaja staruszkom torebki, falszuja czeki a w skrajnych przypadkach nawet napadaja na banki... :shock:

Po przeczytaniu tego watku najlepiej zapomnij, ze takie cos jak RF wogole istnieje... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Zboczeńców a kto mi niedawno pisał jak rozmawialiśmy o 7sII że musi to mieć, a już posiada model F w wersji super mega ekskluzif ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Nooo... 7sII to stosunkowo tania rzecz... Ostrzegalem przed zaglebianiem sie w Leica M, Bessy, Contax G2, Minolty CLE, CL, Koniki Hexar RF itp cacuszka... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Oj tak słusznie. Bankructwo gwarantowane, ale wiesz można kupić sobie zorke + jupitera 12 pewnie doskonale zdajesz sobie z tego sprawę co ten zestaw potrafi i czego nie potrafi ;)
Masz RF ze zmienna optyką, tania optyką. Jak sie popsujesz kupisz nowego za te dziesiąt złotch. Konstrukcyjnie masz leice i zeissy :D No tylko że jest to ciężka kobyła, która bez celownika i światłomierza niewiele zdziała.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
dzerry napisał/a:
Nie mowiac juz o tym, ze jakby na ebayu pojawil się LX2000, to kupilbym, bez wzgledu na cene. Straszny jest ten kosumpcjonizm


http://cgi.ebay.com/Penta...1QQcmdZViewItem

Prosze bardzo dzerry... :mrgreen: :shock:

Pzdr
Spinner
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Spinner napisał/a:
dzerry napisał/a:
Nie mowiac juz o tym, ze jakby na ebayu pojawil się LX2000, to kupilbym, bez wzgledu na cene. Straszny jest ten kosumpcjonizm


http://cgi.ebay.com/Penta...1QQcmdZViewItem

Prosze bardzo dzerry... :mrgreen: :shock:

Pzdr
Spinner


Na tego to nawet ja bym się skusił

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach