dan  Dołączył: 11 Sie 2006
W automatach to chyba tylko poprzez zmiane czulosci.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
dan napisał/a:
Mi np auto sprawdza sie w 90% sytuacji... ale te 10%, kiedy potrzebna mi jakakolwiek kontrola nad ekspozycja jest dla mnie wystarczajacym powodem zeby olac wszelkie automaty.

Jej, Dan! Mieszasz mi... :-D Nie no. Zdecydowałem się chyba na Hi-Matica. Pomyślałem sobie, że z pełną kontrolą nad ekspozycją mogę latać ze Startem (a niedługo już pewnie z jaśką), bo i tak nikt nie wie co to jest za urządzenie.
A i tak większość zdjęć streetowych ma dużą GO. A tym najbardziej się przejmuję - kontrolą GO.

[ Dodano: 2007-09-16, 23:41 ]
alkos napisał/a:
A czy himatic ma jakakolwiek korekcje ekspozycji?

I tu jest właśnie ból. Bo byłoby idealnie.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Maciej napisał/a:
A i tak większość zdjęć streetowych ma dużą GO. A tym najbardziej się przejmuję - kontrolą GO.

A jak zechecesz cos przeswietlic lub niedoswietlic?

Inna sytuacja: swiatlo latarni, film 400, chcesz zrobic zdjecie ostrzac na nieskonczonosc - aparat daje minimalna przyslone i czas 1/30. Ja wole czas 1/8 i przyslone np. 4.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
dan napisał/a:

A jak zechecesz cos przeswietlic lub niedoswietlic?

To mogę zmienić czułość. To chyba żaden problem.

dan napisał/a:
Inna sytuacja: swiatlo latarni, film 400, chcesz zrobic zdjecie ostrzac na nieskonczonosc - aparat daje minimalna przyslone i czas 1/30. Ja wole czas 1/8 i przyslone np. 4.

:cry:

(street miałem na myśli, noszenie tego aparatu cały czas przy sobie. do innych akcji, mam inne aparaty)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Maciej napisał/a:
To mogę zmienić czułość. To chyba żaden problem.

Ani to wygodne ani szybkie :-P

Ja tam celuje w niebo albo przykladam reke do obiektywu, wciskam guzik do polowy i juz mam potrzebna korekte :->

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
A i tak większość zdjęć streetowych ma dużą GO. A tym najbardziej się przejmuję - kontrolą GO.


Ja sie tym na przyklad, na ulicy, najmniej przejmuje. Nie masz sie czym martwic? Sa gorsze problemy w stricie ;-)

[ Dodano: 2007-09-16, 23:04 ]
dan napisał/a:
Ja tam celuje w niebo albo przykladam reke do obiektywu, wciskam guzik do polowy i juz mam potrzebna korekcje


Aaa, ma blokade? No to problem z glowy.... :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
dan napisał/a:
A i tak większość zdjęć streetowych ma dużą GO. A tym najbardziej się przejmuję - kontrolą GO.

dan tego nie napisała :-P

 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
alkos napisał/a:


Ja sie tym na przyklad, na ulicy, najmniej przejmuje. Nie masz sie czym martwic? Sa gorsze problemy w stricie ;-)

W sumie racja. Ważniejszy kadr-sytuacja. Pewnie dramatyzuje. (aż sobie znów Twój blog pooglądam)


Ale dan z tą latarnią dobrze napisał. (choć to nie taki street)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
dan tego nie napisała
Cytat
Ja sie tym nie przejmuje


glupi skrypt.

Maciej napisał/a:
Ważniejszy kadr-sytuacja.


No i ustawienie ostrosci. Niestety na to juz tylko sprawny AF moze pomoc... :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Aaa, ma blokade? No to problem z glowy....

Ma, no i priorytet czasu tez. Dziwne, ze E nie ma blokady nawet :-?

alkos napisał/a:
No i ustawienie ostrosci. Niestety na to juz tylko sprawny AF moze pomoc..

To najwiekszy bol :-/
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Ma, no i priorytet czasu tez. Dziwne, ze E nie ma blokady nawet


No ja pytalem o E...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Aaa, ma blokade? No to problem z glowy....

Gdzie tu pytanie o E? :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Gdzie tu pytanie o E?


Oj. Mam kaca, zostaw mnie.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Oj. Mam kaca, zostaw mnie.

No dobra :-P

Tu je coś:
http://www.rangefinderfor...hread.php?t=550

[ Dodano: 2007-09-17, 00:23 ]
Cytat
My Hi-Matic E does not appear to have exposure lock. We had a discussion on this a while back on Steve Gandy's RF list. Taking a reading in the dark, partially depressing the release, and moving into a well lit area DID NOT hold the exposure. The Hi-Matic uses an electronic shutter, not trap needle. Memory lock on an "analog" electronic camera requires that a memory "capacitor" be used, as was done on the Nikkormat EL.


W skrócie: ni chu chu - NIE MA :-P


;-)
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
A moze ktorys z szanownych kolegow reflektowalby na Yashice GSN? Obiektyw 45mm f/1.7, priorytet przyslony, korekcja paralaksy i takie tam.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
W skrócie: ni chu chu - NIE MA
To juz moje zmarnowane trzy klatki i 5 groszy, ktore na to zmarnowalem, sie nie licza???? Przeciez pisalem, ze nie ma :-)

No ale w sumie jak zrobic ten ruch bardzo szybko, moze uda Ci sie przegonic swiatlomierz? ;-)

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sebastian napisał/a:
A moze ktorys z szanownych kolegow reflektowalby na Yashice GSN? Obiektyw 45mm f/1.7, priorytet przyslony, korekcja paralaksy i takie tam.


Miodny sprzęcik. Tyle że czołg :-P
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
dan napisał/a:
Maciej napisał/a:
To mogę zmienić czułość. To chyba żaden problem.

Ani to wygodne ani szybkie :-P

Ja tam celuje w niebo albo przykladam reke do obiektywu, wciskam guzik do polowy i juz mam potrzebna korekte :->


Dlatego ja mam 7sII a nie E :-P
Po prostu nastawiam sobie co mi się podoba wg np wskazania ręcznego światłomierza.
Albo jak mi bateria raz siadła to nastawiałem na pałę wg swojego widzimisię i tez było OK.
Nie zapominajcie ze w tych aparatach stosując baterie LR 44 ustawia się ISO 80 dla ISO 100. Ta korekta jest konieczna ze względu na inny woltaż bateryjki.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Istreed napisał/a:
Nie zapominajcie ze w tych aparatach stosując baterie LR 44 ustawia się ISO 80 dla ISO 100. Ta korekta jest konieczna ze względu na inny woltaż bateryjki.

Pamietamy, pamietamy :-P
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Tylko sprawdzałem ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach