Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
A co sądzicie o: http://www.cameraquest.com/olysp.htm ? (dostałem ofertę)
nie bardzo rozumiem tych 'negatives' i nie wiem co z korekcją paralaksy.

Albo o olympusie XA?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Maciej napisał/a:
A co sądzicie o: http://www.cameraquest.com/olysp.htm ? (dostałem ofertę)
nie bardzo rozumiem tych 'negatives' i nie wiem co z korekcją paralaksy.

Automatycznej nie ma, sa tylko dodatkowe linie orientacyjne jak jestes blizej:
"Parallax correction marks, but no automatic parallax correction"

Cytat
Albo o olympusie XA?

Fajny, maly dalmierzyk z bdb szklem, choc jego wizjer jest malutki w porownaniu do tych "powazniejszych" ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Podziele sie refleksja na temat jasnych dalmierzy. Skanuje wlasnie rolke z 7SII. Wszystko pieknie, dobra rozdzielczosc, dobrze naswietlone, ostro..... tylko, ze nie tam gdzie trzeba.

Po jakiego kija mi to jasne szklo, skoro trafienie z ostroscia na pelnej dziurze graniczy z cudem. Mam serie zdjec mojego syna w lesie - wszystko z okolo 2 mterow, w ruchu - czyli typowa sytuacja uliczna. Ciemno bylo, poza tym zalezalo mi na rozmytym tle, wiec jechalem na 1.7.

Nie trafilem z ostroscia na ani jednym zdjeciu.

To jasne szklo fajne jest, ale trzeba z nim uwazac, zeby potem sobie nie pluc w brode - na takie swiatlo jak bylo tamtego dnia moge sobie jeszcze dlugo poczekac....

Ja sie chyba nigdu nie zdecyduje ktorego hajmatika sobie zostawic....

dz.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Weź Canoneta Ql17 GIII albo Olympusa XA. :evilsmile:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jestes pewien Dzerry, ze dalmierz jest ok? Wiesz, niewiadomo jaki przyszedl a jeszcze byl rozbierany... :-| Przeciez z E nie miales chyba problemow a to takie samo w zasadzie szklo...

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
To jasne szklo fajne jest, ale trzeba z nim uwazac, zeby potem sobie nie pluc w brode - na takie swiatlo jak bylo tamtego dnia moge sobie jeszcze dlugo poczekac....

Ja sie chyba nigdu nie zdecyduje ktorego hajmatika sobie zostawic....


I dlatego wlasnie lajkowcy narzekaja na tzw. baze dalmierza innych aparatow... Do tak jasnych szkiel, to badzmy szczerzy, albo jakas leica, albo Canon P/V albo contax/nikon...


Cytat
Weź Canoneta Ql17 GIII albo Olympusa XA.


W jakim sensie sie wypowiadasz? To dwa skrajne przypadki dalmierza...

[ Dodano: 2007-09-19, 00:31 ]
Spinner napisał/a:
Jestes pewien Dzerry, ze dalmierz jest ok? Wiesz, niewiadomo jaki przyszedl a jeszcze byl rozbierany...


A to tez jest opcja...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Spinner napisał/a:
Jestes pewien Dzerry, ze dalmierz jest ok? Wiesz, niewiadomo jaki przyszedl a jeszcze byl rozbierany... :-| Przeciez z E nie miales chyba problemow a to takie samo w zasadzie szklo...
Tak jestem pewien, bo statyczne zdjecia sa OK. Z E robilem z reguly albo w dobrym swietle, wiec na pewno nie otwieral przyslony na maksa, albo rownie statyczne. Ale jeszcze to sprawdze - zostalo mi parenascie metrow Jessopsa na testy ;-)

dz.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
alkos napisał/a:


W jakim sensie sie wypowiadasz? To dwa skrajne przypadki dalmierza...

To tylko tak, dla śmiechu.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
I dlatego wlasnie lajkowcy narzekaja na tzw. baze dalmierza innych aparatow... Do tak jasnych szkiel, to badzmy szczerzy, albo jakas leica, albo Canon P/V albo contax/nikon...
Cholerne dalmierze :evil: :evil: :evil: :evil: Juz bylo dobrze, a teraz znowu mi wrocila choroba na jakies pieprzone Contaksy, Heksary i inne lejki. A propos - dla ludzi o mocnych nerwach, piekny teskt o lejkach:
http://www.newyorker.com/...?printable=true
Cytat
Asked how he thought of the Leica, Cartier-Bresson said that it felt like “a big warm kiss, like a shot from a revolver, and like the psychoanalyst’s couch.”

Fookin' shite!

Ostrzegam - trzymajcie sie z dala od tego calego badziewia, bo nawet fedem mozna sie zarazic.

pozdrawiam

dz.[/quote]
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Tak jestem pewien, bo statyczne zdjecia sa OK.

To nie kwestia statyki, tylko matematyki :-) Sprawdz jeszcze raz dla pewnosci, czy jak ustawisz szklo na nieskonczonosc czy i dalmierz bedzie Ci pokazywal dobra odleglosc? ;-) W hi-maticu F niestety tak nie mialem, ale kalibracja jest w tych aparatach wzglednie latwa ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
A propos - dla ludzi o mocnych nerwach, piekny teskt o lejkach:


Ja nie moglem... ;-)


Czytasz 2point8 ? :-D
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Czytasz 2point8 ? :-D
Nie, to bylo u Mike'a. Ale juz sprawdzam 2point8 ;-)

dz.
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
sylwiusz napisał/a:
dzerry napisał/a:
Tak jestem pewien, bo statyczne zdjecia sa OK.

To nie kwestia statyki, tylko matematyki :-) Sprawdz jeszcze raz dla pewnosci, czy jak ustawisz szklo na nieskonczonosc czy i dalmierz bedzie Ci pokazywal dobra odleglosc? ;-) W hi-maticu F niestety tak nie mialem, ale kalibracja jest w tych aparatach wzglednie latwa ;-)


Jeszcze może być szkło/skala odległości przesunięte ;)

dzerry napisał/a:
Ostrzegam - trzymajcie sie z dala od tego calego badziewia, bo nawet fedem mozna sie zarazic.


E tam fedem pól biedy 5 ma światłomierz ;)
Ja choruję na zorki :mrgreen:
Są jeszcze fajne kievy też ze światłomierzem :mrgreen:
 

JanKowalska  Dołączył: 15 Sie 2010
odkopuje temat
pare dni temu wpadlem na minolte hi-matic E, na oko stan idealny, ale byl zblokowany spust i naciąg... sprawdzilem i wiem teraz ze to przez baterie.
Czy naprawde potrzebuje jakiegos adaptera do bat. czy wystarczy "domowa" instalacja?
Tak czy inaczej ide do tego sklepu i jak starguje na 10€ to biore :-P
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
JanKowalska, mam 2 himatiki.
Bierze się 2x SR44 [bądź LR44] - i wkładasz do 1 dziurki. W drugiej musi być cos co przewodzi prąd - ja mam taką spiralkę, co bywa np w latarkach przy "minusie" baterii. I jest ok :-)

wprawdzie jest jakaś tam różnica w pomiarze światła, ale osobiscie to olewam :-)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ja tu kupilem same baterie i moja E smiga jak tralala. A filmow zrobilem juz na jednym komplecie kilkanascie.

http://www.smallbattery.company.org.uk/
 

JanKowalska  Dołączył: 15 Sie 2010
radekone, mygosia :-B
pomieliłem sie, gdyż ponieważ to nie "E" a "F" ale baterie pewnie te same
fajne to malenstwo :->
 

krzpob  Dołączył: 17 Lis 2009
Oj FEDy wciągają ;)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mam E i F - wolę F :-)
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
mygosia, zamierzasz zatrzymać obie?:p rezerwuję e:D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach