guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
  FF/BF w Z-20 ?!
hej
właśnie skanuje sobie rolkę neopana 400 - portrety 50mm 1.4@1.4
i WSZYSTKIE dokładnie klatki mają przesuniętą ostrość o jakiś na oko cm w stronę aparatu,czyli to jest BF?
mała szansa,żeby chociaż jedno było źle ustawione - miałem soczewki włożone,wtedy widzę co do mm gdzie ostro.. ale nawet jeżeli, to nie możliwe żeby wszędzie przesunięcie było identyczne!

coś słyszałem że w analogach ta przypadłość też istnieje, ale ? może ktoś się wypowie poinformowany lepiej..

no nic, wrzucę polypana i chyba czeka mnie fotografia jakiejś głupiej tablicy testowej :(

zakładając ,że to jest BF, czy jest możliwe samemu to jakoś wyregulować ?

pozdr
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Przestawione lustro lub matowka?

Pzdr
Spinner
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Przestawione lustro lub matowka?

Pzdr
Spinner


to z-20 od Ciebie, składam reklamacje ! :-D
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
A nie dostal jakiegos "niekontrolowanego ptrzyspieszenia z b. gwaltownym, ostrym hamowaniem" :?: :lol:

Pzdr
Spinner
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
A nie dostal jakiegos "niekontrolowanego ptrzyspieszenia z b. gwaltownym, ostrym hamowaniem" :?: :lol:

Pzdr
Spinner


nie:) tzn nic co bym pamiętał

jest jeszcze jedna możliwość - jak robiłem te fotki to miałem 38 stopni gorączki , z trudem utrzymywałem aparat w rękach w ogóle nie mówiąc o trzęsieniu nim..
dlatego jeszcze muszę sprawdzić dokładniej w warunkach lepszych

a jeśli chodzi o to co powiedziałeś, to droga sprawa regulacja matówki/lustra?
jak więcej niż 100-150pln to już się zastanawiać trzeba, można kupić następne mz-10 albo coś innego zamiast naprawiać :)
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Zrób prosty test z linijką, czy tam miarką. Pamiętaj o statywie.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
babcie moje wspominają, że za czasów ich młodości też nikt nie słyszał o alergiach, cukrzycach, rakach i tym podobnych chorobach ... podobnie teraz, gdy cyfranki sprawiły, że można bezboleśnie dla portfela robić różne-różniste testy okazuje się, że to co wykryto w cyfrankach anologi miały już dawno temu tylko nikt (albo znikoma mniejszość) tego nie zauważał - świat był piękny, radosny, beztroski .... no chyba, że BF/FF rozprzestrzeniają się drogą kropelkową :shock: :shock: :shock:
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
w moim pz-20 nigdy nie zaobserwowałam takich zjawisk, zawsze, jak mam nieostro, myślę, że to przez moją wadę wzroku/ trzęsące się łapki :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach