acid  Dołączył: 20 Maj 2010
manual a dynamiczna scena
Macie jakiś sposób jak "łapać " ostrość w sytuacji: manualne ustawianie ostrości a dynamiczna scena np. bawiące się dzieci?
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Po co sobie utrudniać? Do bawiących się dzieci AF-sportowy jak najbardziej przydatny. A jak koniecznie chcesz na manualu, to daj ISO co najmniej 400, przysłonę 8, ustaw ostrość zgrubnie i nie przejmuj się wskaźnikami; wszystko wyjdzie ostro.
 

acid  Dołączył: 20 Maj 2010
chodziło nie o to żeby sobie utrudniać...ale bardziej jak sobie radzono w czasach bez AF.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja stosowałem możliwie krótką ogniskową (35 lub 50mm) no i wyczekiwałem momentu.
 

acid  Dołączył: 20 Maj 2010
to była dopiero sztuka zrobić ciekawe foto...w dodatku że pstrykałeś i nie miałeś pojęcia co wyjdzie...
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Co więcej potrafiono robić dynamiczne fotki nie dysponując dzisiejszymi wartościami czułości. Już 400ASA (27DIN) było szczytem marzeń. Wiem, wiem można było forsować.
 
mrbm
[Usunięty]
Na pytanie w temacie... Kwestia wprawy. Ale warto. Daj ISO nawet 1600. Czas automatycznie na przysłonę 8 albo 11. Pierścień wstępnie na 3 metry. Redukuj ostrość względem sceny nie patrząc w wizjer (on trochę kłamie) szacuj metry-centymetry na oko. To będą zwykle delikatne ruchy. Z czasem dojdziesz do perfekcji.
 

pe72  Dołączył: 13 Paź 2010
acid, Głębia ostrości i czułość filmu/matrycy wymuszona wartością przysłony (czy jak kto woli czasem otwarcia migawki) się tu kłania :-)
W przyklejonych tematach w tym dziale masz symulator głębi ostrości. Obadaj to potem dodaj jeszcze wartość czułości w zależności od warunków oraz wartości przysłony i tajemnica się wyjaśni :mrgreen:
Przy mojej ulubionej M 28 i przysłonie 5,6 wszystko w odległości powyżej 3 m (ustawianego z grubsza na pijane oko:-)) jest ostre.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach