liku  Dołączył: 15 Sty 2009
grzegorzgr napisał/a:
czegoś nie doczytałeś, aku od wkętarki poprzez ładowarke samochodową będzie ładować aku D-LI50. tak więc kontakt z aparatem może nieć co naj wyżej optyczny. moja decyzja zapadła kupuje ładowarke samochodowa jaką jeszcze sie zastanowie wyżej podałem 2 modele.

W ten sposób, przy założeniu że akumulator od wkrętarki ma 12 V i 2,5 Ah, naładujesz akumulatorek od Pentaxa ledwie dwa razy (zgrubne wyliczenie). Zaleta jest taka że masz ładowarkę którą można podłączyć do gniazda w samochodzie (w przyszłości).
Jesteś pewien czy na pewno nie starczą Ci 2 akumulatorki? Ja na obecnym akumulatorku zrobiłem około 500 zdjęć w niskich temperaturach, a wskaźnik nadal pokazuje pełny akumulator. Na Twoim miejscu zabrałbym 2 akumulatorki, ew. zainwestował w trzeci a do tego jeszcze zapasową małpkę w razie gdyby coś z głównym aparatem się stało.

W K20D akumulator nie jest ładowany po podłączeniu zewnętrznego zasilacza (co mógłby sugerować jeden z postów). Jak zasilacz jest podłączony to można sobie do woli wkładać i wyjmować akumulator.

P.S.
Małe sprostowanie: mój nick zaczyna się od literki l ("el"), nie i.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
po kolej. ma 12 v http://www.allegro.pl/ite...orba_2_aku.html mam zestaw wylicze w kolejności zastosowań 2 aku, pompka, latarka no i wkrętarka naimnjej nie potrzebna ale będzie jeżeli kupie ten zestaw. 2 aku jednyym pompuje 2 pontony 2 bo na spływ dwu i więcej dniowy biorę 2 pontony. 1 aku i elektryczną pomkę odesyłam z kolegą który mnie przywiózl. zostaje z 1 aku którego używam z latarką i GPS. a to poto żebym nie pomylił kierunków i nie płynął pod prąd. Na wodzie dzieją się takie "rzeczy co nawet nie śniło się fizjologą". Ladowarka samochodowa jest w rezerwie jak braknie prądu w 2 nowych aku. małpke też mam zaraz ją poprosze żeby sprawdziła ten tekst. popłyniemy ? to do syna. popłyniemy !

[ Dodano: 2010-02-01, 09:50 ]
idzie odwilz- ceny spadają http://www.allegro.pl/ite...orba_2_aku.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach