laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Znając siebie i tak nic sobie z postanowień nie zrobię. Więc postanowiłem nic nie postanawiać. Poza jednym. Uzupełnieniem rodzinnych albumów foto o kolejne fotki - zaległości są ogromne :-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
1. Zrobić odbitki z fotek z 2011 r.
2. Zrobić to samo z fotkami z 2012 r. :-)
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
djack napisał/a:
1. Zrobić odbitki z fotek z 2011 r.
2. Zrobić to samo z fotkami z 2012 r. :-)

Ja bym dodał jeszcze jw za lata 2009-2010. :-P i częstsze wypady w plener...
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
a_czacha napisał/a:
Postanów coś o zdjęciach Pimpeusza, jakieś jedno w miesiącu, albo coś

To dość łatwe postanowienie. Dopisuję sobie do listy :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
ja, rok temu napisał/a:
1. Skończyć to co rozpocząłem i zacząć co zaplanowałem.
2. Odbitki głupcze!
3. Rozmawiać o fotografii.


Ad1. Nic z tego. Jedyna tego realizacja to cykl o barbie.
Ad2. Coś tam. Ale słabo.
Ad3. Też niedosyt. Ale jednak coś tam.

Postanowienia na rok 2014?

1. Skończyć lub posunąć do przodu, to co rozpocząłem.
2. Niczego nie zaczynać.
3. Mieć papierowe zdjęcia, wklejać do albumu, rozdawać, wieszać na ścianach.
4. Ogarnąć negatywy i zacząć wołać C41.

 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Nie żebym się czepiał ale:
2. Niczego nie zaczynać.
4. ... zacząć wołać C41.
:mrgreen:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
jorge.martinez napisał/a:
3. Mieć papierowe zdjęcia, wklejać do albumu, rozdawać, wieszać na ścianach.
Maciej, jak będziesz rozdawał, szczególnie w formatach A4+, to ja chętnie przygarnę do domowej wystawy zdjęć różnych ;-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ja napisał/a:
Na najbliższy rok:

1. Jednak częściej się ruszyć i coś zrobić.
2. Kategorycznie przestać dumać co jeszcze mi jest potrzebne i zacząć używać tego co mam.
3. Ruszyć ciemnię.
4. Robić cholerne odbitki!


Hm
Ad1. Nadal zbyt rzadko.
Ad2. Nic z tego - teraz ubzdurałem sobie, że muszę coś kupić, żeby od początku roku się wziąć za zdjęcia.
Ad3. Leży
Ad4. Coś się ruszyło...

Na razie boję się znowu postanawiać o-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
SlicaR, ad. 1 chodzi o jakieś prodżekty foto. C41 to tylko technika.

matb, dziękuję za dodatkowy motywator :-)
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Wcześniej nic nie planowałem, ale chyba pora.
1. Zakupić nie więcej niż 3 szkła.
2. Nie nabywać więcej analogów (zmiana mv na mx dopuszczalna).
3. Nauczyć się obcowania z lampą (może kupić dobrą lampę).
4. Wkręcić na 200% dziewczynę (w foto oczywiście).
5. Poczytać trochę na tematy foto.
6. Zrobić choć 1 zdjęcie które zasłuży na powiększenie i ramkę na ścianie!!!
7. Wgryźć się w 645.

Chyba zbyt wysoko poprzeczki nie stawiam.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja to mam skromniutkie postanowienie.....
1. Znalezc i kupic Pentax 67II, wtedy bedzie juz pelna kolekcja aparatow srednich...
2. Znalezc i kupic 2 szkielka, zeby zamknac kolekcje Super Multi Coated Takumar, brakuje mi 20-tka i 500-tka.......
 

krzpob  Dołączył: 17 Lis 2009
Cytat
1. Wstawać rano i wybrać się w okoliczne opłotki na dziką zwierzynę z aparatem.
2. Ruszyć digitalizowanie negatywów.
3. Sam porobić odbitki b&w :)

Ad. 1 Nici, ale nadal aktualne
Ad. 2 Coś pomału się rusza, dalej pociągnąć.
Ad. 3 eee?
 
Mirro  Dołączył: 03 Sty 2013
Moje Noworoczne postanowienie:
- nie robić żadnych noworocznych postanowień (sami wiecie dla czego...) :-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
dlugas1982
Wysłany: 2012-12-31, 10:56

ja jak zwykle nic nie postanawiam, bo pewnie zapomnę, że coś sobie ustaliłem a co dopiero znaleźć chęci i czas aby zacząć to realizować.
Życzę reszcie by choć w 30% się udało


no i dobrze sobie wyrokowałem. Jakbym coś sobie postanowił to dopiero teraz b.ym się dowiedział co to sobie wymyśliłem na 2013. Zatem i tych 30% bym nie wykonał


Nic sobie nie zaplanowałem, a "życie" samo pozwoliło na:
-zrobienie I wschodu słońca i to w górach
-3-dniowy fotoplener i to w innych górach
-wykonanie i wywołanie własnoręcznie I swojej b&w rolki
-"wywołanie" swojego "portretu" na mokrym kolodionie

nie zdążyłem przelać własnoręcznie odbitek na powiększalniku na papier, ale to się w 2014 pewnie zrobi
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
1. Nowa ciemnia - czas na przeprowadzkę, mam nadzieję na fajny kąt, oby się udało
2. Plener - zrealizować wreszcie to, co kiedyś wymyśliłem, a nadal jest w fazie planów. Rolki zamarzniete sie nieceierpliwia!
3. Architektura Micha, czyli Archi, Michu i tektura miasta z atrapą rzeki - fotografia "*spektywna"
4. Zrobić albumy lub choćby jeden album z odbitkami. Albumy same w sobie już są od 2 lat, ale wkładu brakuje i czas to zmienić!
5. Nie tracić czasu, bo wciąż go za mało. 1/125 sekundy to wystarczająco dużo, aby zarejestrować moment, więc godzina wolnego wieczorem powinna pozwolić się nie zmarnować.
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
1.Wyrwać kierowi wolne na PPD
2.Więcej czasu w górach spędzać
3.Wyspać się :lol:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
paszczak007, 1 i 2 wyraźnie koliduje z 3. :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
powiem więcej - 1 stoi w sprzeczności z 2 ;-)
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
Biorąc pod uwagę domniemane miejsce organizacji zmuszony będę usypać spychaczem sobie jakąś hałdę i postawić na niej łóżko :evilsmile:
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Planuję, że w 2014 roku mi się uda:
- na bieżąco opisywać zdjęcia, dodawać do nich tagi (gdy tylko pojawi się Foter 1.1 w wersji obsługującej RAWy Pentaksa) oraz bardziej przykładać się do ich selekcji, by mniej zostawało podobnych do siebie ujęć

- wcielić w końcu w życie system archizowania zdjęć - koncepcja już jest, czas na realizację; gdy to ruszy to zakup dysku NAS i tamże archiwizowanie

- uporządkować dotychczasowe archiwum - jeśli nie poopisywać zdjęcia to przynajmniej je poukładać bo przez tych parę lat trochę bałaganu się narobiło

- dalej uczyć się obsługi Lightrooma i innych programów, doskonalić umiejętności w zakresie obróbki zdjęć

- j.w. ale w temacie filmów - montaż, efekty

- do urlopu (czyli tak do połowy sierpnia) opanować znacznie bardziej obsługę body i obiektywów, by sprzęt stał się niejako przedłużeniem ręki i by niemalże odruchowo i błyskawicznie zmieniać parametry; w to wchodzi również dogłębne poznanie właściwości obiektywów by wiedzieć, czego się spodziewać przy danej ogniskowej i przysłonie

- stworzyć zbiór 50 najważniejszych zdjęć kolejowych z tego roku w postaci papierowej (jedno tygodniowo, do labu raz na 2-3 miesiące) oraz w międzyczasie przebrać zdjęcia z 2013 i wybrać z nich identyczny zbiór; to ma być forma archiwizacji ale też uczenie się umiejętności wyboru

- zrobić więcej niż jedno naprawdę dobre zdjęcie kolejowe w ciągu roku; to jest oczywiście sprawa bardzo subiektywna (za najlepsze swoje zdjęcie z 2012 uważam TO a z 2013 TO) ale cel jest by więcej próbować z niestandardowymi kadrami, nieodkrytymi miejscami czy by wreszcie częściej wstawać przed świtem i korzystać ze złotej godziny

- zadbać o kondycję fizyczną by po dotarciu na wybrane miejsce nie padać ze zmęczenia - tutaj również terminem jest połowa sierpnia bo w trakcie urlopu trochę wędrówek z 20kg plecakiem mnie czeka

- udoskonalić umiejętności praktyczne w zakresie nagrywania filmów - ujęcia, prowadzenie aparatu, kontrola ostrości i ekspozycji

- powołać do życia swoją własną fotogalerię; pierwsze kroki ku temu zostały uczynione, mam bowiem już plan jej struktury i opłaciłem hosting

- wymienić odbitki 30x45 na ścianie - te, które są tam teraz wiszą już 3 lata i się po prostu opatrzyły a w dodatku kolą w oczy ich niedostatki techniczne; chciałbym odbitki zamienić na wydruki, być może podklejone na piance zamiast włożone w antyramę

- do końca listopada wydrukować malutką serię kalendarzy ściennych na 2015 z własnymi zdjęciami kolejowymi; pomysł pojawił się rok temu a teraz to niestety zabrakło czasu na selekcję i obróbkę zdjęć oraz znalezienie dobrej drukarni

- przeczytać zaległe książki o tematyce foto i wykorzystać w praktyce informacje w nich zawarte oraz inspiracje z nich płynące

Do zobaczenia na początku 2015 :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach