Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Schudnąć 8 kg :mrgreen:
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Penteusz napisał/a:
0bleblak napisał/a:
Nic nie robić 8-)


No to się rypło. Też tak zrobię. To znaczy nic nie zrobię.A miałem zrobić. Ale przecież się rypło :roll:

Skoro się rypło, to i tak już zrobiłeś. Teraz w przeciwieństwie do plwk chyba coś postanowisz...
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
potraff napisał/a:
Raz w miesiącu w góry...


jak ja bym tak chciał...
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Rivelv, rok temu tylko 9 wyjść. W tym jedno to Wąwóz Homole z córą.
Cytat
3x Jurę,
2x Beskid Śląski,
2x Beskid Makowski,
2x Beskid Mały,
1x Beskid Żywiecki,
1X Beskid Niski.
1x Pieniny.

Z nowych pasm poznałem Beskid Makowski, oraz Niski.
2x byłem na wschodzie słońca w górach.


Liczę, że 19ty będzie lepszy. Hamak zakupiony, śpiwór jedzie :-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
potraff jak bym miał tak blisko w góry to miało by to sens.
a tak po za to jaki śpiwód do hamaka zakupiłeś?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Rok temu w styczniu siedziałem w ciemni i trochę zestresowany upływem czasu robiłem próbne powiększenia na wystawę...

Z perspektywy czasu muszę zaliczyć rok 2018 do bardzo udanych.

Wyrobiłem się na czas z przygotowaniem powiększeń i ich oprawą, dojechałem na czas, powiesiłem w galerii i nie spóźniłem się na wernisaż.
Za pomoc dziękuję Izie i DeTe, bo bez nich plan mógł się zawalić.
Zdążyłem ze zrobieniem strony wystawowej. Wystawa była największym ubiegłorocznym przedsięwzięciem i już samo jej powodzenie powinno mi wystarczyć. Ale okazuje się, że nie była wydarzeniem jedynym.

Mocno pchnąłem swoje fotopostanowienia do przodu. Rezultaty są zadowalające, a ja mam nowe plany.
Udało mi się zrobić zdjęcia koncertowe - ważne, że były to takie zdjęcia, jakie zakładałem, a nie takie, jakie wyszły. Pozytywny początek w niezbyt mi znanym temacie dał spore doświadczenie i pozwala śmiało patrzeć w przód przed kolejnymi tego typu wyzwaniami.

Rozpocząłem nowe cykle. Gdzieś tam się te zdjęcia będą gromadzić i kiedyś coś z tego będzie. Albo i nie będzie, ale satysfakcja jest już teraz, bo mnie te pomysły pozytywnie nakręciły na pstrykanie.

Rozbudowałem ciemnię o nowe rozwiązania ułatwiające pracę. Niby nic wielkiego, ale sami wiecie jak jest - czasem na szybko robimy jakąś prowizorkę, która potem wnerwia i istnieje w nieskończoność. Mnie udało się zmusić się do zrobienia czegoś od początku dobrze, więc nowe stoły i maski cieszą oko i serducho.

Znów poczułem to, czego dość dawno nie było - młodzieńcza radość fotografowania. Połączona ze zdobytym przez ponad dekadę ciemniowym doświadczeniem radość ta zaowocowała nowymi pomysłami i pchnęła mnie do rozwoju. Nauczyłem się kilku rzeczy i na nowo spojrzałem na kilka fotospraw. Efekty - zdjęcia!

Podczas wyjazdów potrafiłem powstrzymać się przed robieniem zdjęć, które (jak to określam) nie przydadzą mi się. Dobre to, bo nawet na te potrzebne zdjęcia mam za mało czasu, więc po co mi fotopamiątki lewitujące w otchłani dysku...

Nie zrobiłem sobie bałaganu w plikach. Utrzymuję całkiem porządny porządek w binariach z KP. To też muszę uznać za sukces.

Rozpocząłem i doprowadziłem do stanu bardzo zaawansowanego projekt 100yearsofpentax.com.

Bardzo miło wspominam fotograficzny rok 2018: wydarzenia, podróże, zdjęcia, zajęcia, pomysły, plany, realizacje... Było dobrze. Bardzo się rozwinąłem.

Życzę wszystkim takiego stanu zadowolenia w jakim mnie zostawił mijający rok.

Śmiałe plany na rok 2019:
- wykonać zaplanowaną szybę do ciemni
- wykorzystać zdjęcia z festiwalu JW
- dokończyć testy modyfikacji mojego autorskiego procesu - doprowadzić do powstania nowej odmiany
- może uda się zrobić kolejny krok w fotorozwoju
- może uda się zrobić kolejny większy krok z publikacjami, które są rozgrzebane i drepczą zamiast biec
- dokończyć projekt pentarocznicowy

 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
no i ja... do siebie "wydruki, wydruki, wydruki głupcze"
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Rivelv, puch.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
tref, kochany, aleś mnie zestresował... :roll:

[ Dodano: 2019-01-08, 22:25 ]
Paffcio napisał/a:
Schudnąć 8 kg :mrgreen:
Ty też mnie stresujesz... :mrgreen:

[ Dodano: 2019-01-08, 22:27 ]
Na 2019 tylko jedno, postanowione 2 lata temu i dotąd niezrealizowane:
1. Wbić sobie do głowy, że zdjęcia są na papierze, na ścianie i w albumie. Na dysku lub karcie to tylko pliki.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Gdybyście mieli problem z postanowieniami, to mogę podpowiedzieć, że w dniach 11-27 października 2019r. odbędzie się w Bielsku-Białej 8. Foto Art Festival.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ryszard napisał/a:

[ Dodano: 2019-01-08, 22:25 ]
Paffcio napisał/a:
Schudnąć 8 kg :mrgreen:
Ty też mnie stresujesz... :mrgreen:


Stres to ja miałem, jak w grudniu musiałem zapiąć marynarkę na imprezie. Niestety waga w mojej sypialni jeszcze ten stan pogłębiła.
Pamiętajcie, nie kupujcie wag elektronicznych Zelmera, bo to france złośliwe są!
:mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Paffcio napisał/a:
Pamiętajcie, nie kupujcie wag elektronicznych Zelmera, bo to france złośliwe są!
:mrgreen:

Nie kupiłem wagi, żeby się nie stresowała.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
plwk, to brzmi jak "by się nie strzesować nie używam w moim Pentaxie trybu filmowania" ;-)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
plwk napisał/a:
Nie kupiłem wagi, żeby się nie stresowała.
:-B
trzeba dbać o innych i ich stresy.
Moje nowe postanowienie.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Postanawiam, że w tym roku nie kupię już ani jednego obiektywu, chociaż mam na oku jeszcze ze dwa Heliosy. Są one mi do niczego nie potrzebne, wystarczy że dzisiaj odebrałam czwarty obiektyw w tym roku (Pancolar 50/1,8). Wystarczy tego, teraz czas na naukę, co można z nich wycisnąć :lol:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
Na 2019 tylko jedno, postanowione 2 lata temu i dotąd niezrealizowane:
1. Wbić sobie do głowy, że zdjęcia są na papierze, na ścianie i w albumie. Na dysku lub karcie to tylko pliki.
No, coś drgnęło w tym temacie ;-)

[ Dodano: 2019-06-17, 14:51 ]
Cytat
3. Sprowadzić DA 21
Dwa lata po terminie, ale jest :->
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ryszard, a pochwal się jakimiś fotkami z tego szkiełka
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Poszukam odpowiedniego wątku i tam wrzucę :-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ryszard napisał/a:
Poszukam odpowiedniego wątku i tam wrzucę :-)

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=31845

Ale zaglądając tam można stwierdzić, że prawie nikt tego obiektywu nie używa, przynajmniej od ośmiu lat… ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Pudło! :-P Dział Sample, wersja HD, ostatni wpis z listopada 2018 ;-)

[ Dodano: 2019-06-17, 20:17 ]
Linki gotowe, dwa nowe zdjęcia: http://pentax.org.pl/view...1351845#1351845

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach