squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Ze względu na obecne uwarunkowania (przewlekła ciężka choroba jednego z domowników oraz rozpocząłem stawianie czoła największemu wyzwaniu zawodowemu w swoim życiu - przez co czasu mam jak na lekarstwo, musiałem ograniczyć się do poniższych:

1/ robić CHOĆ tyle zdjęć co w latach ubiegłych,
2/ przeczytać zaległe książki o tematyce foto (czekają na półce) - choć to nie idzie już tak źle :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mija 2014. Więc czas na bilans i nowe postanowienia.

Jak było pod koniec 2013?

1. Skończyć lub posunąć do przodu, to co rozpocząłem - no powiedzmy.
2. Niczego nie zaczynać - chyba się udało.
3. Mieć papierowe zdjęcia, wklejać do albumu, rozdawać, wieszać na ścianach - fiasko.
4. Ogarnąć negatywy i zacząć wołać C41 - nic z tego. No może trochę pierwszy człon.

Co postanawiam na 2015?

1. Mieć papierowe zdjęcia, wklejać do albumu, rozdawać, wieszać na ścianach.
2. Nic nie kupować.

 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
jorge.martinez napisał/a:
1. Mieć papierowe zdjęcia, wklejać do albumu, rozdawać, wieszać na ścianach.
2. Nic nie kupować.


Zbieżna mamy plany. Najtrudniej realizować to pierwsze :
zawsze znajdą się "ważniejsze" wydatki, niż "na głupoty". Zwłaszcza w rodzinie.
Najłatwiej złamać to drugie. :mrgreen: Choćby dla higieny psychicznej, poprawy nastroju i setek innych pretekstów.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
jorge.martinez napisał/a:
Co postanawiam na 2014?

Jorge, trochę już za późno na postanowienia na 2014. ;-)
Może na upartego zdążysz jeszcze porobić odbitki czy wydruki, ale jak kupowałeś, to z postanowienia o niekupowaniu nici. Chyba, że chodzi o niekupowanie sobie na Gwiazdkę.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
1. Nie skupiać się tyle na robocie i wziąć się porządnie za hobby ;-)
2. Ukończyć konkurs "1 aparat"
3. Nie kupować nic poza chemią i negatywami (papiery już mam).
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Jak to dobrze, że w tym roku nic nie postanawiałem o-)

A na kolejny wystarczy udział w zabawie "Jeden aparat".
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
jorge.martinez napisał/a:

Co postanawiam na 2015?

1. Mieć papierowe zdjęcia, wklejać do albumu, rozdawać, wieszać na ścianach.
2. Nic nie kupować.

O właśnie - dokładnie to samo. Jeszcze mam punkt trzeci: żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ten wątek jest jak wrzód... Zawsze ktoś go wykopie na przełomie grudzień/styczeń, co u wielu osób powoduje wyrzuty sumienia :evilsmile:

[ Dodano: 2014-12-23, 07:56 ]
Podsumowanie planu na 2014
1. Nowa ciemnia - czas na przeprowadzkę, mam nadzieję na fajny kąt, oby się udało - sukces! Nie tylko kąt, ale całkiem spore pomieszczenie. Jest poślizg czasowy, ale patrząc na ilość wykonanych prac i na to co zostało do zrobienia uważam zadanie za wykonane

2. Plener - zrealizować wreszcie to, co kiedyś wymyśliłem, a nadal jest w fazie planów. Rolki zamarzniete sie nieceierpliwia! - rolki nadal marzną

3. Architektura Micha, czyli Archi, Michu i tektura miasta z atrapą rzeki - fotografia "*spektywna" - było blisko, odwołane w ostatniej chwili. Przechodzi na kolejny rok.

4. Zrobić albumy lub choćby jeden album z odbitkami. Albumy same w sobie już są od 2 lat, ale wkładu brakuje i czas to zmienić! - albumy nadal czekają, ale przynajmniej mają nowe miejsce.

5. Nie tracić czasu, bo wciąż go za mało. 1/125 sekundy to wystarczająco dużo, aby zarejestrować moment, więc godzina wolnego wieczorem powinna pozwolić się nie zmarnować. - wyszło na 25minut rano i czasami kilka minut wieczorem. Ale ogólnie nie jest źle, zaliczone

W planach nie było, ale jak się na początku roku przyłożyłem, tak trwałem w tym do końca - znajdywałem dużo czasu na czytanie. W ciągłym pośpiechu udało się wykrzesać naprawdę sporo czasu na lekturę. Lista książek się przez to wydłużyła, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale bardzo mnie cieszy obserwowany pod tym kątem rok 2014.

Od stycznia do czerwca udało mi się wykreślić 98% punktów z potężnej listy "do zrobienia". Wielki sukces i wielka satysfakcja. Jedynie rozgrzebany album powstańczy spadł z planu z powodu braku czasu, ale co się odwlecze...

Plany na 2015
1. Dokończyć pracownię i zacząć z niej korzystać.
2. Czytać co najmniej tyle, co w mijającym roku
3. Przygotować powiększenia i dobrze się bawić na wernisażu
4. Uporządkować internet. Chleb, zdjęcia. Brzmi tajemniczo :)
5. Korzystać z życia
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
choć nie lubię składać sobie noworocznych postanowień to jednak pod tą pozycją
Cytat
5. Korzystać z życia
podpisuję się swoimi ręcami, nogami i spuchniętym kolanem
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Zacząć wreszcie czytać instrukcje obsługi... większość... zwłaszcza do Pentaxa :oops:
 

Bozia  Dołączył: 05 Wrz 2011
ja mam tylko jedno...zacząć robić zdjęcia...i jedno poboczne - nie wydać ani złotówki na sprzęt foto (no chyba, że będzie prawdziwa okazja :mrgreen: )
 

bierute  Dołączył: 26 Lis 2014
jorge.martinez napisał/a:
Co postanawiam na 2015?

1. Mieć papierowe zdjęcia, wklejać do albumu, rozdawać, wieszać na ścianach.


greentrek napisał/a:
Zacząć wreszcie czytać instrukcje obsługi... większość... zwłaszcza do Pentaxa :oops:


może wystarczy... nie ma co stawiać sobie zbyt dużych wymagań, bo nic z tego nie wyjdzie...
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
Z 2013 !
1.Wyrwać kierowi wolne na PPD
2.Więcej czasu w górach spędzać
3.Wyspać się :lol:

Powiem tak :
NIE UDAŁO SIĘ !!!
Podtrzymuje postanowienia mimo tego ,iż 1 i 2 koliduje z 3 .
 

misiakuu  Dołączył: 02 Sty 2012
Gratulacje planów i ich realizacji z lat poprzednich - pięknie jest czytać, że co poniektórzy wytrwali! A i że wielu wciąż próbuje! :)

Nie miałem w planach kreślenia planów, aleście mnie zmobilizowali. Jestem ciekaw, co z tego uda się zrealizować do końca 2015 roku:

1. Wgryźć się w portrety 6x7 zapoznając się bliżej z Mamiyą RZ67 - cykl małżonka i przyjaciele...
2. Kontynuować realizację zaplanowanego i ledwo napoczętego projektu o Karłowicach wrocławskich...
3. Metodycznie zakończyć zapoznawanie się z Lightroom'em, którego używam od kliku lat, a dopiero ostatnio zanabyłęm książkę, która mi uzmysłowiła kompletną ignorancję i ukazała możliwości programu - przynajmniej w aspekcie katalogowania/zarządzania plikami
4. Nie krygować się, a aktywniej działać na moim ulubionym forum :)
5. Ukończyć (w miarę możliwości) cykl 1aparat...
6. Ustrzelić ponad 200 km dalekoobserwacyjnie!
7. Ograniczyć wydatki na albumy i sprzęt... :D

Powodzenia Wam i sobie życzę :D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
misiakuu napisał/a:
Ograniczyć wydatki na albumy
Oj, jakie nieładne postanowienie. Sprzęt to rozumiem, ale albumy?
 

misiakuu  Dołączył: 02 Sty 2012
jorge.martinez napisał/a:
Oj, jakie nieładne postanowienie. Sprzęt to rozumiem, ale albumy?


No ostatnio odbyliśmy z moją Małżonką szczerą rozmowę, której jednym z owoców było ukazanie mej Małożonce cudownie ukrytej półki, na której od dawna chomikuję część :P nabywanych różną drogą książek i albumów o tematyce foto... Jak tak sobie uzmysłowiłem, że sporo się tego nagromadziło ostatnio, to stwierdziłem, że od teraz będę polował głównie na całe kolekcje wyprzedawane po bardzo okazyjnych cenach na allegro :P

I jako konsekwencję podjętego trudu, ostatnio udało mi się dostać za bezcen trzy albumy, jako komplet, z fotografiami Pawła Pierścińskiego! :D

Reasumując - przekonałeś mnie Jorge. To założenie od początku było bez sensu :D

:-B
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
jorge.martinez napisał/a:

Co postanawiam na 2015?

1. Mieć papierowe zdjęcia, wklejać do albumu, rozdawać, wieszać na ścianach.


Jeśli mogę Ci pomóc w realizacji postanowienia to chętnie przyjmę / wymienię odbitkę lub dwie.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Mój cel na 2015 rok: osiągnąć cele z 2014 roku, które powinienem był osiągnąć w 2013 roku, po tym, jak ich nie zrealizowałem w 2012 roku tak, jak to zaplanowałem w 2011 roku
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Lata wcześniejsze obejmuje przedawnienie 8-)
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
jorge.martinez napisał/a:
3. Mieć papierowe zdjęcia, wklejać do albumu, rozdawać, wieszać na ścianach - fiasko.

Może i fiasko ale jeśli już to tylko częściowe bo coś tam przecież rozdałeś ;-)

jorge.martinez napisał/a:
na 2015?
2. Nic nie kupować.

Też to sobie powinienem postanowić :roll:
Tym bardziej, że jeszcze nie sprzedałem wszystkiego co kupiłem do tej pory i uznałem za zbędne :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach